• تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۰ | کد خبر : 56273
 • نماینده ایران در آژانس: برنامه هسته‌ای نظامی رژیم اسراییل مایه نگرانی است

  رضا نجفی

  رضا نجفی گفت: سیاست دوگانه غرب در مورد برنامه هسته‌ای رژیم صهیونیستی بر امنیت منطقه و رژیم منع اشاعه هسته‌ای تاثیر منفی می‌گذارد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، رضا نجفی، سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در جریان برگزاری نشست فصلی ماه نوامبر شورای حکام در سخنانی ضمن اشاره به برنامه هسته‌ای نظامی رژیم اسراییل این برنامه را مایه نگرانی جدی ملت‌های منطقه و جامعه بین‌المللی دانست.

  او در ادامه ضمن یادآوری محکومیت شدید برنامه سلاح‌های هسته‌ای این رژیم از سوی کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها توجه دقیق و رسیدگی جدی به این موضوع از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار شد.      

  وی در ادامه سخنانش که در چارچوب طرح موضوع توانمندی‌های هسته‌ای رژیم اسراییل از سوی گروه کشورهای عربی ارائه شد با اشاره به درخواست‌های مکرر جامعه بین‌المللی در قالب قطعنامه‌های مصوب آژانس و کنفرانس بازنگری معاهده منع اشاعه هسته‌ای مبنی بر پیوستن فوری این رژیم به ان پی تی و قرار گرفتن کلیه تاسیسات هسته‌ای آن تحت نظارت کامل پادمان‌های آژانس افزود: متاسفانه رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته با نادیده گرفتن درخواست مشروع جامعه بین‌المللی و با حمایت کورکورانه غرب با نقض آشکار همه قوانین و مقررات بین‌المللی به پیش‌برد برنامه هسته‌ای نظامی خود ادامه داده است.  

  نماینده کشورمان در آژانس هم‌چنین ضمن انتقاد شدید از سیاست‌زدگی و رفتار دوگانه غرب در این زمینه منع کامل هرگونه همکاری و انتقال مواد و تجهیزات هسته‌ای به این رژیم را خواستار شد و نسبت به تاثیرات منفی چنین اقداماتی بر امنیت منطقه و پایداری رژیم منع اشاعه هسته‌ای هشدار داد.

  سفیر اردن نیز در این نشست در بیانیه‌ای از سوی کشورهای عضو گروه عرب، ضمن محکوم کردن حمایت غربی‌ها از توانمندی‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی و به شکست کشاندن کنفرانس ۲۰۱۵ ان پی تی، الحاق بی‌قید و شرط اسراییل به ان پی تی و قرار گرفتن تاسیسات هسته‌ای این رژیم تحت پادمان‌های آژانس را خواستار شد و تاکید کرد که تا تحقق این امر موضوع توانمندی‌های هسته ای اسراییل که تهدیدی برای منطقه و جهان است باید در دستور کار آژانس باقی بماند. هیات آمریکا و نماینده اتحادیه اروپایی ضمن حمایت از اسراییل، از طرح این موضوع در این نشست انتقاد کردند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار