• تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۰ | کد خبر : 56351
 • فیلم/ اظهارات «برنی سندرز» و شهروندان آمریکایی علیه ترامپ در تظاهرات واشنگتن

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم در واشنگتن، در ادامه اعتراضات گسترده مردم و بومیان آمریکا به ساخت خط لوله انتقال نفت در داکوتای شمالی، موج این اعتراضات هفته گذشته به واشنگتن رسید.

  در این تظاهرات بیش از صدها نفر از بومیان و مسلمانان آمریکایی در اعتراض به ساخت خط لوله انتقال نفت از طریق رودخانه «میسوری» که باعث آلودگی این رودخانه خواهد شد، در پایتخت آمریکا راهپیمایی و تجمع کردند.

  مردم معترض پس از آغاز راهپیمایی خود مقابل ساختمان مهندسی ارتش آمریکا توقف کردند و در این مکان دست به تجمعی گسترده زدند.

  مهندسی ارتش آمریکا نهادی است که مجوز ساخت لوله نفتی را ابتدا صادر کرده بود و پس از مقاومت مردم بومی و پیوستن مردم سراسر آمریکا به این مقاومت مجوز خود را معلق کرد با این حال شرکت سازنده این خط لوله با پشتیبانی و حمایت نیروهای امنیتی و پلیس کار ساخت آن را همچنان ادامه می‌دهد.

  تظاهرات‌کنندگان سپس با عبور از پارک «لافایت» به مقابل کاخ سفید رسیده و پشت سیم‌های خارداری که به‌بهانه مراسم تحلیف ترامپ در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری آمریکا کشیده شده است به تظاهرات و اعتراضات خود ادامه دادند.

  در زیر ویدئو مربوط به گفت‌وگوی یکی از بومیان امریکا در این تجمع با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در واشنگتن را ملاحظه می‌کنید:

   

   

  «برنی سندرز» نامزد حزب دموکرات در مرحله مقدماتی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و رقیب اصلی هیلاری کلینتون سخنران اصلی این تظاهرات بود که در سخنان خود گفت: صدها سال است که دولت آمریکا علیه مالکان اصلی سرزمین بومیان تقلب کرده و به آنها دروغ گفته و حق استقلال آنها را گرفته است.

  وی در ادامه افزود: رئیس‌جمهور آینده آمریکا جان فرزندان ما و شما را به خطر می‌اندازد زیرا وی به سوخت فسیلی علاقه زیادی دارد، اینجا اعلام می‌کنیم که از امروز خود را سازماندهی و مقابل زورگویی‌ها ایستادگی می‌کنیم.

  سندرز اظهار داشت: از اینجا به ترامپ اعلام می‌کنیم که میلیون‌ها تن از مردم را جمع خواهیم کرد تا استفاده از سوخت فسیلی را متوقف کنیم.

  این تظاهرات پس از ۴ ساعت به پایان رسید.

  در زیر ویدئوی سخنان سندرز که توسط خبرنگار تسنیم ضبط شده را مشاهده می‌کنید:

   

   

  انتهای پیام/.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار