رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵ | کد خبر : 56376
 • لایحه بودجه سال ۹۶ چهاردهم آذرماه تقدیم مجلس می شود

  لایحه بودجه سال 96 چهاردهم آذرماه تقدیم مجلس می شود

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمدباقر نوبخت با بیان اینکه اکنون لایحه بودجه را برای تقدیم به مجلس آماده داریم، افزود: لایحه سر موعد مقرر کاری که در هیچ دوره ای انجام نمی شد، به مجلس تقدیم می شود.

  وی اظهار کرد: باید لایحه بودجه را ۱۵ آذرماه به مجلس ارائه کنیم اما یک روز زودتر، به مجلس تقدیم می کنیم.

  نوبخت با اشاره به اینکه در دوران کار دولت یازدهم لایحه بودجه بموقع به مجلس تقدیم شده، ادامه داد: فقط سال گذشته به دلیل اینکه لایحه بودجه را براساس برجام و پسابرجام تعریف کرده بودیم، نمی خواستیم تا زمانی که توافقی صورت نگرفته، آنان بفهمند که ما بودجه را براساس برجام بسته ایم و بر روی آن، حساب باز کرده ایم.

  وی گفت: برهمین اساس در مذاکراتی که با مجلس داشتیم؛ لایحه بودجه در سال گذشته اواخر دی ماه تقدیم خانه ملت شد.

  نوبخت در ادامه سخنانش، با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری گفت: در راستای تحقق این امر، ۲۴ بند از سیاست های اقتصاد مقاومتی را در ۱۲ برنامه، فصل بندی کردیم.

  وی افزود: بر همین اساس، برای هر برنامه تعدادی طرح و پروژه تعریف شده و همه پروژه هایی که می بایست در چارچوب اقتصاد مقاومتی برای سال آینده اجرا کنیم، همراه با لایحه بودجه تقدیم مجلس می کنیم.

  وی تصریح کرد: طرح های پنج استانی که امسال می خواهیم در بخش حمل ونقل بهره برداری کنیم و گیلان نیز جزء آنهاست، در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

  نوبخت با بیان اینکه توسعه و رونق اقتصادی کشور را از طریق دو مسیر فعال کردن واحدهای تولیدی راکد یا نیمه فعال با اعطای تسهیلات و نیز پروژه های عمرانی دنبال می کنیم، ادامه داد: تا پایان امسال، ۳۷۰ هزار میلیارد ریال از طریق طرح های عمرانی در کشور سرمایه گذاری می شود.

  وی افزود: تاکنون ۲۰۰ هزار میلیارد ریال برای پروژه های عمرانی پرداخت شده که تا پایان سال، مابقی آن نیز پرداخت می شود.

  سخنگوی دولت یادآور شد: اعتبار تمامی طرح هایی که رئیس جمهوری در کشور برای امسال قول داده است، به طور کامل پرداخت خواهد شد.

  نوبخت در ادامه سخنانش با اشاره به چندین طرح مصوب سفر رئیس جمهوری در گیلان، یکی از طرح ها را راه آهن رشت – قزوین عنوان و تصریح کرد: موانعی در مسیر این پروژه وجود داشت که بازدیدی از آن داشتیم چراکه مصمم برای بهره برداری از پروژه یادشده هستیم.

  وی با اشاره به دشواری های مالی دولت در سال گذشته گفت: بعد از برجام، موفق شدیم به جای یک میلیون بشکه، دو میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه نفت و میعانات صادر کنیم.

  وی اضافه کرد: همچنین در قانون بودجه، قیمت نفت بر پایه ۴۰ دلار بود که اکنون فروش نفت به ۴۳ دلار رسیده که وضعیت نسبتاً خوبی را برای دولت بوجود آورده است.

  نوبخت تصریح کرد: در راستای اتمام پروژه ها در مهلت تعیین شده، هفته گذشته، ۲۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای پنج راه آهن بزرگ و بزرگراه ها اختصاص یافت.

  وی ادامه داد: در مجموع ۱۳ هزار میلیارد ریال مربوط به راه آهن پنج مرکز استان همدان، کرمانشاه، تبریز ، ارومیه و رشت و اتصال آن به شبکه ریلی سراسری، اختصاص یافته است.

  وی به تکمیل باقی مانده آزادراه رشت – قزوین نیز اشاره و بیان کرد: برای تکمیل سه هزار و ۲۰۰ متر از باقی مانده مسیر این آزادراه، کوه شکافته و تونل ایجاد شده که امیدواریم تا پایان آذرماه، به بهره برداری کامل برسد.

  وی کنارگذر انزلی ، مسیر فومن – صومعه سرا ، پل کابلی آستانه اشرفیه و محور سیاهکل – سراوان و سنگر را نیز از جمله پروژه های دارای اهمیت در استان دانست که اعتبارات آنها تامین شده و یا می شود.

  نوبخت همچنین به ساخت چهار بیمارستان دولتی در گیلان اشاره و اضافه کرد: مصمم هستیم تا چهار بیمارستان دولتی آستارا، رضوانشهر، لنگرود و لاهیجان را با تجهیزات در دولت یازدهم به بهره برداری برسانیم.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مطالبات کشاورزان چایکار گفت: براساس تولید گذشته چایکاران، در ردیف بودجه مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را برای مطالبات آنان پیش بینی کرده بودیم که این مبلغ به طور صددرصد پرداخت شد.

  وی افزود: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید، تولید چای ۶۱ درصد افزایش داشته و از ۲۰ هزار تن به ۳۱ هزار تن رسیده از این رو، ۳۰۰ میلیارد ریال دیگر برای پرداخت مطالبات چایکاران پیش بینی شد که در کمتر از یک هفته آینده، پرداخت می شود.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد: ۱۴۷ هزار میلیارد ریال از مطالبات گندم کاران نیز به طور کامل پرداخت شده است.

  وی افزود: دولت برای طرحی که سال های گذشته برای صیادان اجرا می شد، ۳۰۰ میلیارد ریال پیش بینی کرده بود و بر این اساس، مطالبات صیادان در آذرماه سالجاری به آنها پرداخت می شود.

  نوبخت همچنین با اشاره به اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت گفت: مردم انتظار دارند نتایج اقدامات را در این رودخانه ها ببینند.

  وی در رابطه با کمک به رفع مشکل پسماندها در سراوان رشت تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه آمادگی دارد تا ۲۰۰ میلیارد ریال بابت ساخت کارخانه کمپوست و زباله سوز در منطقه سراوان اختصاص دهد.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه روز گذشته (جمعه) در مسیر تهران تا رشت، از چندین پروژه مهم در استان های قزوین و گیلان از جمله راه آهن رشت – قزوین و آزادراه رشت – قزوین بازدید کرد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار