• تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰ | کد خبر : 56404
 • رشد همکاری دوجانبه مرزبانان ایران و عراق در تسریع تردد زوار

  فرمانده مرزبانی ناجا گفت: همکاری دوجانبه مرزبانان ایران و عراق در تسریع تردد زوار نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشته است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا هیئت امور مرزی ستاد کل نیروهای مسلح به سرپرستی سردار “ولی مدنی”با حضور در پایانه مرزی مهران به اتفاق سردار “رضایی” از پایانه مرزی و عملکرد ماموران وهمچنین از روند بازگشت زائران به میهن اسلامی به صورت میدانی بازدید وسپس در جلسه قرارگاه اربعین مرزبانی شرکت کرد.

  سردار رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در این جلسه گزارشی از اقدامات به عمل آمده از اربعین سال قبل تاکنون درحوزه مرزبانی در راستای تسهیل و مدیریت در تردد زائران در مرزهای سه گانه مهران، همکاری خوب استانداران ایلام و خوزستان، جلسات و دیدار های دیپلماتیک با طرف عراقی، بازدید های تخصصی وآموزشی نیروهای مستقر در میدان و به کارگیری صد ها نیروی مجرب و آموزش دیده در سه شیفت سازماندهی در پایانه های مرزی، ارائه کرد.

  سردار رضایی با اشاره به بالاترین سقف تردد زوار در تاریخ ۲۵ و۲۶ آبان ماه از مرز مهران، افزود: زیرساخت کشور مقابل، بسیار کم و جوابگوی حجم زیاد زائران نیست، طرف عراقی علی رغم تلاش و فراتر از اختیارات و توان شان، همکاری خیلی خوبی را در تسهیل تردد زائران انجام دادند.

  وی ادامه داد: سرعت در تردد و همکاری همه نیروهای مستقر در پایانه نسبت به سال گذشته افزایش داشت، از سوی دیگر حضور به موقع در میدان باعث کمک سریع و اتخاذ تاکتیک های مناسب مدیریتی شد.

  سردار رضایی، بازدید های مشترک میدانی مرزبانان ایران و عراق را یکی از اقدامات به موقع مرزبانی ناجا برشمرد و افزود: با برگزاری جلسات مشترک میدانی، بازدیدهای هوایی و حتی حضور مقامات کشور عراق در بازدیدهای مربوطه، بسیاری از مشکلات آنی و لحظه ای برطرف می شد که این یک تدبیر و تجربه بسیار خوب در مدیریت بحران بود که باید در سالهای بعد نیز مورد استفاده قرار گیرد.

  وی ادامه داد: با توجه به تجربه سال های اخیر و استقبال بی نظیر ملت و مردم مسلمان کشورمان و ابراز ارادت همه مسلمانان به شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین، هر سال باید از سوی مقامات رده بالا و تصمیم ساز در زمینه موضوع ویزای راهکار مناسبی اتخاذ شود تا خللی درتسریع تردد زائران بوجود نیاید.

  فرمانده مرزبانی ناجا در پایان با ابراز امیدواری در مورد اتخاذ تصمیمات خوب در اربعین آینده با توجه به تجارب کسب شده، گفت: کنگره عظیم اربعین به آبرو و حیثیت ما اعتبار می بخشد، باید عملکرد و تصمیمات ما به گونه ای باشد که ایرانی ها و مسلمانان با عزت و افتخار در زیارت اربعین شرکت کنند؛ نباید تردد زائر امام حسین به خاطرضعف زیر ساخت های نامناسب مسدود شود بلکه باید حرمت زائر امام حسین(ع) حفظ گردد.

  بر اساس گزارش سایت پلیس، در ادامه این جلسه، سردار “ولی مدنی” نماینده ستاد کل در امور مرزی هم در سخنانی از گزارش عملکرد فرمانده مرزبانی و تلاش کلیه مرزداران در مدیریت عملیات تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی (ع) تقدیر و بیان کرد: هدف از این بازدید و دیدار، ابلاغ سلام و خداقوت سرلشکر “باقری” رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بود، امیدوارم این زحمات مورد رضایت مردم و مقبول خداوند قرار بگیرد.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار