• تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵ | کد خبر : 56408
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، اشتباه ساده ای به نظر می آمد، هفت نفر باید روی نیمکت بودند، امین حاج محمدی هم قرار بود باشد و البته او روی نیمکت نشسته بود اما اسم او در لیست نبود. وسط بازی و آنجا که مربی و سرپرست باید با تمام تمرکز ممکن بازی را ببینند و حواسشان پرت نشود، در همان دقیقه سوم بازی همه چیز به هم ریخت.

   عبدالهی و فنایی و خرمگاه و … همه درگیر شدند، حاج محمدی می خندید، شاید تلخ شاید هم از سر دلخوری شاید هم می‌خواست به بقیه روحیه بدهد و این مشکل را وسط بازی حاد نکند، هر چه بود دقایقی طول کشید تا حاج محمدی از روی نیمکت بیرون رفت. نکته اینجاست که میلاد زکی پوری اسمش در لیست بود که حتی در ورزشگاه هم نبود!

  در واقع این مورد جزو وظایف سرپرست است اما در نهایت سرمربی است که باید استنطاق کند که چرا این اتفاق ها رخ می دهد. او باید تیزبین تر باشد و کمک هایی داشته باشد که با یک نگاه به لیست به منصوریان بگویند که حاج محمدی در لیست نیست.

  در اینکه این اتفاق بسیار مشکوک است شکی نیست، اینکه دو بار امین حاج محمدی توسط سرمربی در لیست قرار بگیرد اما هر دو بار در لیست اسم او از قلم بیافتد کاملا عجیب است و مشکوک که باید توسط منصوریان رسیدگی شود.

  با این حال منصوریان به جزئیات توجه ندارد و مدیریت این ماجرا را خوب انجام نمی دهد به ویژه اگر به یاد بیاوریم که تیم امید ایران با اشتباهی به همین شکل حذف شد. در حالی که منصوریان از کامیابی نیا استفاده کرده بود که سه اخطاره است و آنجا هم سرپرستش نتوانسته بود وظایف و نظم تیمی را به درستی اجرا کند.

  منصوریان تیم امید ایران را همینگونه حذف کرد که در بازی استقلال با صبا اتفاقی مشابه رخ داد. او نیمکتش را چک نمی کند انگار. حالا بیایید عمق فاجعه اشتباه لیست را در همین دیدار استقلال و صبا بررسی کنیم.

  درحالی که مگویان، مجید حسینی و پادوانی در میدان بودند و رابسون جانواریو هم مصدوم بود ۱۲۰ دقیقه بازی سنگینی در حال برگزاری بود. یک خطای بد، یک مصدومیت یا محرومیت از بازی با کارت قرمز برای پادوانی، حسینی و یا مگویان  استقلال را زمین گیر می کرد در حالی که سرمربی محاسبه کرده بود و حاج محمدی را در لیست قرار داده بود اما اشتباه کادر موجب بیرون رفتن حاج محمدی شده بود.

  حتی خستگی یکی از این سه نفر هم می توانست استقلال را با شوک مواجه کند و دست سرمربی را خالی کند. آیا نیاز به تعویض در خط دفاعی و عدم حضور تنها آلترناتیو مدافعان وسط اتفاقی کوچک بوده است؟

   آژیر قرمز در اردوگاه آبی

  استقلال بازی را برد اما هر اتفاقی ممکن بود این تیم را به حاج محمدی وصل کند حتی ممکن بود استقلال گل برتری را بزند و سرمربی به این نتیجه برسد که یک مدافع برای دقایق آخر اضافه کند اما همه این پلن ها در اثر یک اشتباه از بین رفت. در استقلال نکات ریز انگار دیده نمی شوند، نه آلودگی هوا و نیاز به اردوی خارج از تهران دیده می‌شود، نه نیمکت، نه هیچ چیز دیگری.

  علاوه بر اینکه به نظر می‌رسد علیرضا منصوریان تنهاست و کسی نیست که این موارد را دقیق  مدنظر قراردهد، به نظر می‌رسد خود سرمربی هم روی این موارد دقت کافی ندارد و کادر او دچار اشتباهات مشابه می‌شود، آن هم اشتباهات مهلک و حذف کننده. شاید باید منصوریان قبل از حذف مجدد فکری به حال این سهل انگاری ها و اشتباهات جزیی خودش و کادرش بکند وگرنه دوباره ضربه ای بزرگ مثل حذف تیم امید را به چشم خواهد دید.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  واژگونی وانت نیسان در جاسک ۱۸ دانش‌آموز را مجروح کرد محاصره اقتصادی از دیدگاه امام خمینی (ره) سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس:اقدام موثر وزیر نفت در اجماع نظر اعضای اوپک قابل تقدیر است فیلم/ ⏪ شب و روز در بند حضور ظریف در ضیافت شام نخست وزیر هند+عکس تدبیر و امید به اقتدار هم نیاز دارد بازیگران هندی سلام بمبئی به ایران آمدند/ دیامیرزا در بین آنها نبود آیا مدیران سینما می‌دانند ما چند سالن سینمایی در کشور داریم؟ آغاز ثبت‌نام آزمون دکتری از سه‌شنبه رئیس کمیته انتخابات حزب اعتماد ملی معرفی شد آمریکا با پرونده تروریسم در منطقه بازی می‌کند پیشنهاد محسن رضایی به دولت افزایش قیمت دلار برای جبران کسری بودجه از سوی دولت راه خطایی است دولت طبق قانون در صورت نقض برجام «غنی‌سازی ۱۹۰ هزار سو» را آغاز کند دیوان‌عالی حکم اعدام بابک زنجانی را تأیید کرد خدمات نظام سلامت سیستان و بلوچستان در سطح متوسط به بالاست انگلستان یک گرم آرد هم برای مردم حلب نفرستاده است نظر درخشان در مورد برانکو عکس/ دیدار فرستاده ویژه روسیه در امور سوریه با ولایتی اعضای بدن یک دختر دانشجو به ۵ بیمار پیوند شد