رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۰ | کد خبر : 56473
 • موشک جدید حماس قواعد بازی را تغییر می‌دهد

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، تحلیلگران نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کردند که موشک جدید ساخته‌شده به‌دست گردانهای شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” می‌تواند قواعد بازی را تغییر دهد، زیرا این موشک یک خطر جدی برای امنیت اسرائیل به شمار می‌رود.

  این تحلیلگران ضمن اشاره به نگرانی شدید سران تل‌آویو از این موشک، افزودند که حماس به‌طور شبانه‌روزی نیروهای خود را برای هرگونه رویارویی آتی آماده می‌کند و به آزمایش‌های موشکی خود ادامه می‌دهد.

  در همین راستا، یک کارشناس نظامی اسرائیلی در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی “معاریو” گفت که به‌رغم پرواز گسترده بالگردهای شناسایی اسرائیلی بر فراز نوار غزه، ولی حماس بدون توجه به مانع تراشی‌های اسرائیل به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، ایال زیسر با اشاره به درگیری‌های اخیر میان فلسطینیان و اشغالگران صهیونیست در نوار مرزی باریکه غزه، تصریح کرد که دامنه این درگیری‌ها چندان گسترده نبود.

  وی خاطرنشان ساخت که شاخه نظامی حماس همواره برد موشک‌های خود را ارتقا می‌بخشد؛ به‌نحوی که مبارزان گردان‌های قسام در سایه ارتقای برد این موشک‌ها توانستند در جریان جنگ ۵۱روزه غزه شهرهای تل‌آویو و حیفا و همچنین بخش غربی قدس را با این موشک‌ها نشانه روند.

  وی یادآور شد که اکنون موشک جدید حماس می‌تواند شهر عکا در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ را هدف قرار دهد.

  از سوی دیگر، خاورشناس برجسته اسرائیلی و پژوهشگر در مرکز مطالعات راهبردی “دیان”، تأکید کرد که حماس می‌کوشد قدرت بازدارندگی خود را بیش از پیش ارتقا بخشد.

  ایال زیسر با بیان اینکه حماس طبق معمول همیشه می‌خواهد از هر تجربه‌ای استفاده کند، افزود که این جنبش در شرایط کنونی زیرساخت‌های نظامی خود را تقویت می‌کند و به مشی مقاومتی و مبارزاتی خود ادامه می‌دهد.

  وی یادآور شد که حماس همواره تلاش می‌کند برد موشک‌های خود را بالا ببرد و آنها را پیشرفته سازد تا بتواند اهداف حساس و راهبردی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ را نشانه بگیرد و آنها را از بین ببرد.

  وی تصریح کرد که توان موشکی مقاومت فلسطین و در رأس آنها گردان‌های قسام، سران تل‌آویو را به‌شدت نگران کرده است. آنان بارها به ناتوانی خود در مقابله با موشک‌های گردان های قسام اعتراف کرده‌اند.

  گردان‌های شهید عزالدین قسام در جریان رژه نظامی سالیانه خود از موشک‌های ضدهوایی پیشرفته “سام۷” پرده برداشت. این گردان‌ها اعلام کردند که این رژه حامل پیامی به دشمن صهیونیستی است.

  این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که فرماندهان نظامی گردان‌های قسام و مقامات سیاسی حماس بارها به دشمن صهیونیستی هشدار داده‌اند که در صورت حمله به غزه دست به اقدامات غافلگیرانه خواهند زد.

  مقامات نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کردند که گردان‌های شهید عزالدین قسام چند روز پیش یک فروند موشک آزمایشی دوربرد را به‌سمت دریا شلیک کرد.

  دو مسئله عمده محافل امنیتی و نظامی اسرائیل را نگران و به خود مشغول کرده است، یکی مربوط به ارتقای توان نظامی و موشکی گردان‌های قسام است که حماس در این راستا می‌کوشد تا موشک‌های خود را پیشرفته سازد و با استفاده از آنها اهداف اسرائیلی را آماج حملات شدید خود قرار دهد، مسئله دوم تونل‌های عملیاتی و مقاومتی است که حماس همچنان به حفر و تجهیز آنها ادامه می‌دهد. برخی از مقامات صهیونیست اعلام کردند که این تونل‌ها تهدیدی راهبردی برای اسرائیل به شمار می‌رود.

  انتهای پیام/*

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار