• تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۵ | کد خبر : 56504
 • رایزنی سفیر ایران با مقام پارلمانی ویتنام برای توسعه همکاری های مجالس دو کشور

  رایزنی سفیر ایران با مقام پارلمانی ویتنام برای توسعه همکاری های مجالس دو کشور

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سفیر ایران در ویتنام در دیدار معاون کمیسیون روابط خارجی مجلس این کشور  ضمن تبیین جایگاه و نقش مجلس شورای اسلامی به عنوان رکن کلیدی مردمسالاری دینی در ایران، بر اهمیت تقویت همکاری کمیسیون های مجلس ملی ویتنام از جمله کمیسیون روابط خارجی با مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

  بلندپایه ترین دیپلمات ایران در هانوی و مقام پارلمانی ویتنام در این دیدار در خصوص تقویت همکاری های پارلمانی میان دو کشور رایزنی کردند.

  ‘نگوئن سی کوآنگ’ معاون کمیسیون روابط خارجی مجلس ویتنام نیز آمادگی مجلس چهاردهم و اعضای پارلمان این کشور را به منظور تقویت دیپلماسی پارلمانی با ایران اعلام کرد.

  چهاردهمین دوره مجلس ملی ویتنام یا مجمع ملی مرداد ماه سال جاری در هانوی پایتخت این کشور جنوب شرق آسیا فعالیت خود را آغاز کرد. ۵۰۰ نماینده این دوره از مجلس ملی ویتنام برای یک دوره از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۲۱ میلادی انتخاب و به مجلس راه یافته اند.

  قانونگذاران ویتنامی براساس قانون، رئیس جمهوری، معاون رئیس جمهوری، نخست وزیر و برخی دیگر از مقامات بلندپایه را تعیین و انتخاب می کنند.

  ‘حسین امیرعبداللهیان’ دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌ الملل نیز روز پنجشنبه گذشته در دیدار سفیر ویتنام در تهران، اعلام کرد مجلس شورای اسلامی، کمیسیون‌ های تخصصی و به‌ ویژه گروه دوستی پارلمانی ایران – ویتنام آماده گسترش روابط فی ‌مابین دو کشور است.

  سفیر ویتنام نیز گفت: هانوی به گسترش روابط پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران علاقه ‌مند است و در این راستا هیچ فرصتی ازجمله استفاده از ظرفیت‌ های گروه دوستی پارلمانی را از دست نخواهد داد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار