• تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰ | کد خبر : 56628
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار اعزامی مهر به نجف اشرف، حسین جابری انصاری یکشنبه در جمع خبرنگاران در  موکب اربعین استان زنجان، با تاکید بر اینکه مناسک اربعین نماد ارزش‌های بلند نهضت حسینی است، افزود: مراسم اربعین حسینی اهمیت نمادین و محتوایی دارد و کنگره بزرگ اربعین حسینی همه ارزش‌های برجسته نهضت عاشورا را تکریم می‌کند.

  معاون کنسولی وزارت خارجه ابراز کرد: افزون بر موارد فوق اربعین حسینی مدل کوچکی از ایثار و خود گذشتگی و حرکت در مسیر مدرسه  اهل بیت و مکتب آزادگی امام حسین را به نمایش می گذارد.

  جابری انصاری ادامه داد: برگزاری مراسم بزرگ اربعین را می‌توان نمادی از وحدت امت های اسلامی حول محور اهل بیت(ع) و مکتب امام حسین(ع) دانست.

  وی با اشاره به اینکه امید است این مناسک نه فقط در ایام اربعین بلکه در طول سال راهگشای زندگی فردی و اجتماعی ما باشد، گفت: امیدواریم تا بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان توجه ما را به همه ارزشهایی که بر بینان آن مکتب امام حسین(ع) شکل گرفته، جلب کند.

  معاون کنسولی وزارت خارجه گفت: مراسم اربعین و ارزش‌های آن نباید تنها یک مناسک گذرا در مقطعی از سال باشد، بلکه چون رودخانه‌ای جاری باید در همه ابعاد زندگی ما را با اصول زندگی اهل بیت(ع) پیوند دهد.

  جابری انصاری با اشاره به مشکلات عبور زائرین از مرز افزود: بخشی از این مشکلات ناشی از ناهماهنگی ها و کوتاهی است و بخشی عمده آن نیز به دلیل ازدحام بیش از حد مردم برای عبور از مرز در یک بازه زمانی محدود است.

  وی با تاکید بر لزوم آسیب شناسی در این بخش افزود: امید است با آسیب شناسی امکان دادن خدمات مطلوب به زوار در سالیان آتی فراهم شود.

  معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ایران گفت: گفتگو ها برای لغو روادید سفر به کشور عراق بین ایران و عراق صورت گرفته است ولی تاکون توافقی در این زمینه صورت نگرفته است.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  حمایت از جبهه مقاومت راهبرد انقلاب اسلامی است عوامل بروز حادثه قطار سمنان اعلام شد ۵+۱ در مورد زمان حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران اختلاف‌نظر داشتند عکس/ درخت۱۵۰۰ ساله کرمان، میزبان تیم‌های واکنش سریع هلال احمر می‌شود طب سنتی با «طبیب» به تلویزیون می‌آید فرود اضطراری هواپیمای پرواز هوستون آمریکا به مکزیک + فیلم تصاویر شگفت‌انگیز "کاسینی" از زحل سوریه: کشورهای حاشیه خلیج فارس قدرت تصمیم گیری مستقل ندارند شمال شرق کشور ۱۲ درجه سردتر می‌شود/ احتمال آبگرفتگی معابر در استان‌های شمالی تولید مسکن اقتصاد را از رکود خارج می‌کند "اس-۴۰۰" روسیه از حمایت کاخ ریاست جمهوری سوریه بازماند باغداران شمالی در برداشت مرکبات عجله کنند پرواز خطوط هوایی آسمان به اروپا ممنوع شد نفوذ دستگاه اطلاعاتی ایران به درون ارتش عربستان «سگ هار» ترامپ او را به جنگ با ایران می‌کشاند نامه ایران به امیر کویت سکوت عجیب احزاب در فاصله ۱۶۰ روز مانده به انتخابات مجلس احتمالا چند صفر پول ملی را حذف کند؛ ای کاش دولت برای یک کار دوبار هزبنه ندهد سکوت در مقابل گستاخی انگلیسی ها جایز نیست؛ مقامات عالیرتبه پاسخ دهند