• تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۵ | کد خبر : 56634
 • پاپ فرانسیس: در جنگ سوم جهانی هستیم، جهان نیاز به انقلاب محبت دارد


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، پاپ در مصاحبه با شبکه ‘TV2000’ که یکشنبه شب پخش شد، افزود: ما اکنون در جنگ جهانی سوم بسر می بریم، باید متوقف شد زیرا ارزش جان انسان بیشتر از اراضی است و بزرگترین دشمن خدا پول است.
  وی گفت: تولیدکنندگان اسلحه و قاچاقچیان، به فروش سلاح می پردازند. این دلیل جنگ سوم جهانی است که در آن بسر می بریم، جنگی که قطعه قطعه و در اماکن مختلف وجود دارد. آنها سلاح ها را به دو طرف درگیر می فرشند تا سود ببرند. آنها بسیار قصی القلب هستند و هیچ محبتی ندارند. جهان امروز نیاز به انقلاب محبت دارد.
  پاپ فرانسیس در روزهای اخیر همچنین به دفعات دعوت به واژگون کردن دیوارهای حائل و ساختن پل کرده و اظهار داشت: برای افزایش و گسترش رفاه نیاز به واژگون کردن دیوارهای حائل و ساختن پل جهت کاهش نابرابری ها و افزایش آزادی و حقوق است.
  وی گفت: نابرابری ها بزرگترین شر جهان امروز است و پول باعث این نابرابری ها شده است . بزرگترین دشمن خدا پول است. شیطان همیشه از راه جیب وارد می شود و جیب در ورودی شیطان است.
  رهبر مذهبی کاتولیک ها پیشتر نیز در سخنانی در واتیکان با تاکید بر اینکه پول تهدید واقعی برای بشریت است گفت: هیچ دین و ملتی تروریست نیست بلکه این پول است که بشریت را تهدید می کند. پول با تازیانه ترس و نابرابری های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی حکومت می کند و همواره مولد خشونت بیشتری است که ظاهرا تمامی ندارد. هیچ ملت و مذهبی تروریست نیست. تروریسم زمانی آغاز می شود که پول جایگزین زیبایی آفرینش، زن و مرد، می شود. این سیستم تروریستی است.
  رهبر مذهبی کاتولیک های جهان گفت: تمام دیوارها واژگون خواهند شد و نباید گول کسی را خورد. هیچ استبدادی بدون سوء استفاده از ترس ما، مقاوم نیست. ترس برای سوداگران مرگ و سلاح معامله خوبی است، چرا که ما را تضعیف و بی ثبات می کند و دفاع روانی ما را نابود کرده و ما را در قبال درد و رنج دیگران بی حس می کند و در نهایت ما را بی رحم می کنند. وقتی می بینیم که جنگ بر صلح ترجیح داده می شود، وقتی شاهد ترویج بیگانه هراسی هستیم، پشت این بی رحمی ها که به نظر می رسد تبدیل به الگو شده باشند، نسیم سرد ترس وجود دارد.
  شبک **اروپام**۴۶۱ **۱۹۱۷**انتشاردهنده :سید محمد باقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار