بارش برف در ۶ استان کشور/ آماده‌باش راهدارخانه‌ها برای امدادرسانی و استقرار زائران اربعین

0 0

یاسر خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: تصاویر دوربین‌های نظارتی – تصویری حاکی از آن است که در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران، سمنان، قم و البرز شاهد بارش برف هستیم و محورهای این استان‌ها بارش برف را تجربه می‌کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در محور هراز و اغلب محورهای استان گیلان شاهد بارش باران هستیم.

خالدی ادامه داد: از محورهای شریانی کشور و فقط کمربندی دهلران- اندیمشک در استان ایلام مسدود است و از محورهای غیرشریانی مسدود می‌توان به محور شمشک- دیزین و جاده اولنگ- شاهرود اشاره کرد.

رئیس سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها افزود: در ۲۴ ساعته گذشته ۶۰ محور شریانی و ۴۰ محور غیرشریانی در ۱۳ استان کشور درگیر بارش برف بودند که برای انجام عملیات راهداری زمستانی در این جاده‌ها از ۲۰۰ دستگاه انواع ادوات راهداری استفاده شد و ۱۵۰۰ تن شن و نمک به کار گرفته شد.

وی افزود: نتیجه اقدامات راهداری زمستانی روز گذشته برف روبی بیش از ۱۹۰۰ کیلومتر از جاده‌ها بود. ضمن آنکه ۱۰۱ خودرو که در برف گرفتار شده بودند، رهاسازی شدند.

* زائران اربعین حتما به تجهیزات زمستانی مجهز باشند

خالدی با تاکید بر اینکه حدود ۴۰ درصد زائران اربعین هنوز به کشور برنگشته‌اند،گفت: با توجه به اینکه روز اربعین در کشور عراق، امروز است پیش‌بینی می‌کنیم از بعدازظهر امروز موج بازگشت زائران را شاهد باشیم.

رئیس سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد: با توجه به برودت دما و پیش‌بینی بارش برف و باران همه راهدارخانه‌ها جهت امدادرسانی و اسکان احتمالی زائران در سراسر کشور در آماده‌باش قرار دارند.

خالدی تاکید کرد: به زائرانی که با خودروی شخصی به مرزهای سه‌گانه رفته‌اند توصیه می‌شود حتما هنگام برگشت در اولین شهر نسبت به تهیه تجهیزات زمستانی نظیر زنجیر چرخ و همچنین پتو اقدام کنند تا در ادامه مسیر در صورت بروز برف و باران مشکل خاصی برایشان رخ ندهد.

انتهای پیام/م

همراه با شبکه خبری وعده صادق

منبع:

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.