رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰ | کد خبر : 56729
 • درخواست دفتر تحکیم وحدت از تشکل‌های دانشجویی برای برداشتن علم مبارزه با فساد در روز ۱۶ آذر

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اتحادیه دفتر تحکیم وحدت در نامه‌ای به تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور اعلام کرد: اگر با فساد مبارزه نشود همه کارها لنگ خواهد ماند، حتی مبارزه با استکبار نیز لنگ خواهد بود. ۱۶ آذر امسال می‌تواند با فریاد دانشجویان رنگ عدالت و مبارزه با فساد به خود گیرد.

  در ابتدای این نامه آمده است: امروز در ابتدای آذرماه سال ۱۳۹۵ قرار داریم. ماهی که شانزدهمین روزش، روز دانشجو لقب گرفته است و سال‌هاست که یادآور خاطرات تلخ و شیرین برای جامعه دانشگاهی و کشور است. در این روز مقدس جنبش دانشجویی با تکیه بر قدرت تحلیل خود، اصلی‌ترین و حیاتی‌ترین مطالبات جامعه را بیان می‌دارد و برای اقامه آن بپا می‌خیزد و سعی در عملی سازی آرمان‌های خویش می‌نماید. داشتن درک صحیح از شرایط و شناخت درست سبب می‌گردد تا دانشجو در نقش پیشرو ظاهر گردد، اعتماد عمومی را کسب نماید و زمینه آگاهی و تکامل جامعه را فراهم سازد.

  در ادامه تاکید شد: خاطره ۱۶ آذر همواره با واژه استکبار و استکبارستیزی گره خورده است. دانشگاه هرگز قربانیانی را که در راه آزادی این کشور در برابر شیطان بزرگ تقدیم نمود فراموش نخواهد کرد. امروز نیز این دشمنی ادامه دارد و استکبار همچنان منتظر فرصتی است تا چنگال خویش را در تن این ملت فرو نماید. اما برادر و خواهر مکتبی، من و تو که امروز عنوان پرمسئولیت دانشجو را به دوش می‌کشیم، وظیفه من و تو چیست؟ درد امروز جامعه ما چیست و مردم چشم انتظار چه هستند؟ چه امریست که اگر از آن غفلت ورزیم آمریکای جنایت کار مجددا امیدوار می‌گردد؟ اما امروز در چه شرایطی این نامه نگارش می‌گردد؟ امروز دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی نباید آرمان عدالت را فراموش کنند، آرمان عدالت را به ملاحظه هیچ کس نباید کنار گذاشت. اگر مجموعه‌های دانشجویی که شامل جوانان هستند به دنبال تحقق این امرند امید است که قسمتی از آن محقق گردد.

  این اتحادیه دانشجویی ادامه داد: امروز سیاست‌های عدالت طلبانه مطرح می‌شود. اما سازوکارها، آدم‌ها، مهره‌ها، قلم به دست‌ها و امضاء کننده‌ها یا علاقه ندارند، یا اعتقاد ندارند یا همت ندارند یا حال و حوصله‌ای برایشان در این امر باقی نیست. از هر طرف که می‌رویم می‌بینیم اگر با فساد مبارزه نشود همه کارها لنگ خواهد ماند، حتی مبارزه با استکبار نیز لنگ خواهد بود. ۱۶ آذر امسال می‌تواند با فریاد من و تو دانشجو رنگ عدالت و مبارزه با فساد به خود گیرد. این فریاد عدالت‌خواهی بردل و جان مردم ما خواهد نشست، مردمی که از شنیدن آمارهای نجومی فساد خسته شده‌اند. مردمی که باورشان بر این است که گروه‌های سیاسی کشور تنها برای کوبیدن یکدیگر دست به افشای فساد می‌زنند و متاسفانه اقدامی قاطع و اساسی را به نحوی که همه به طور ملموس شاهد گردند از طرف سه قوه نمی‌بینند.

  در ادامه آمده است: دفتر تحکیم وحدت در چنین شرایطی از تمامی فعالین دانشجویی درخواست می‌نماید نسبت به این درد مشترک و مطالبه عمومی بی‌تفاوت نبوده و به اقدامی هماهنگ و یکپارچه دست زنند. برای مبارزه با فساد باید همه دست به دست هم دهند از جمله مبارزه با فساد اقتصادی، به خصوص در بین مسئولان و کسانی که دستی در امور بیت المال دارند باید جدی گرفته شود. در ۱۶ آذر امسال یکی از بهترین روش‌ها این است که از مسئولین مرتبط با این امر خواسته شود تا به فضای دانشگاه بیایند تا بتوان با مسئولین به پرسش و پاسخ و مطالبه نشست. مسئولین مرتبط با امر مبارزه با فساد و شفاف سازی‌های اقتصادی و مالی را به دانشگاه ها فرا بخوانید، آنها را مورد پرسش قرار دهید و گزارش عملکرد بخواهید. به میان مردم بروید و از آنها درخواست نمایید تا وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را جدی بگیرند و نسبت به سرنوشت خود احساس وظیفه نمایند. مردم انقلابی ما باید بدانند تنها چیزی که این انقلاب را، این کشور را و این نظام را در مسیر درست نگه می دارد، حضور فعال مستضعفین و خود مردم در تمامی صحنه ها می باشد.

  در ادامه تاکید شد: امروز یکی از میدان‌های مهم، میدان بسط عدالت، رفع تبعیض و جلوگیری از تطاول به بیت المال است. طبق تجربه تاریخی و تجربه ای که خود ما در داخل کشور در طول این مدت کسب کرده ایم، یکی از دشوار ترین میدان‌های مجاهدت، مجاهدت برای بسط عدالت است.

  در پایان آمده است: این امر با دو مشکل اصلی روبرو است که باید به شدت نسبت به آنها مراقبت نمود: اول، مبادا دانشجویان درگیر سیاسی بازی گردند! حقایق را از ورای جناح بندی های سیاسی نگاه کنید؛ از بالا اوضاع کشور را نگاه کنید. آنوقت جای خودتان را درست پیدا کنید. امروز ما قائل به یک دوگانه هستیم و آن دوگانه انقلابی و غیر انقلابی است. کسی که دست در فساد آلوده سازد و یا نسبت به آن سکوت نماید از هر جناحی که باشد غیر انقلابی بوده و کسانی که به فکر مردم بوده و با فساد مبارزه می نمایند در تمامی جناح ها انقلابی می باشند. دوم، بی پرده می‌گوئیم! بدانید هر کس که با نوعی تخلف، چه تخلف‌های محسوس، چه تخلف‌های نامحسوس، دستی در بیرون از مرز قانونی مجاز برای خود دارد، با این مبارزه مخالفت و معارضه می‌نماید. در این مسیر با هوشمندی عمل کرده و ناامید نمی‌شویم. تلاش در این مسیر سبب اصلاح امور شده، انگیزه کار و فعالیت سالم را افزایش داده و زمینه افزایش اعتماد عمومی را فراهم می سازد. مطالبه عدالت امری مقدس است. این راه، راه انبیاست و در این مسیر باید به فضل و عنایت الهی متکی بود.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار