رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۵ | کد خبر : 56730
 • امام خمینی (ره): تشکیل بسیج از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرازهایی از فرمایشات امام خمینی (ره) به‌مناسبت فرارسیدن هفته بسیج مستضعفین به شرح ذیل است:
   

  حضرت امام خمینی(ره):
   الطاف جلیه خدا؛ تشکیل بسیج

  تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران، یقیناً از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد.
  در حوادث گوناگون پس از پیروزی انقلاب خصوصاً جنگ، نهادها و گروه‌های فراوانی بودند که با ایثار و خلوص و فداکاری و شهادت‌طلبی، کشور و انقلاب را بیمه کردند، ولی حقیقتاً اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار و خلوص و فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم، چه کسی سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود؟(صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۱۹۴)

  بسیج؛ مکتب شهیدان گمنام

  بسیج، شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن، بوی بهار وصل و طراوات یقین حدیث عشق می‌دهد. بسیج، مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده‌اند. (صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۱۹۴)

  بسیج؛ لشکر مخلص خدا
  بسیج، میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت‌یافتگان آن، نام و نشان در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند. بسیج، لشکر مخلص خدا است که دفتر تشکیل آن‌را همه مجاهدان، از اولین تا آخرین امضا نموده‌اند. (صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۱۹۴)

  روحیه بسیجی؛ فتح‌الفتوح
  آنچه برای این‌جانب، غرورانگیز و افتخارآفرین است، روحیه بزرگ و قلوب سرشار از ایمان و اخلاص و روح شهادت‌طلبی این عزیزان که سربازان حقیقی ولی‌الله الاعظم – ارواحنا فداه – هستند و این است فتح الفتوح. (صحیفه امام، ج ۱۵، ص ۳۹۵)

  روحیه بسیجی؛ مرهون اخلاص و ایمان
  این روحیه معجزه‌آسای سلحشوران قوای مسلح از ارتش و سپاه و بسیج و سایر قوای نظامی و انتظامی و مردمی در جبهه‌ها و ملت عظیم‌الشأن ایران در پشت جبهه‌ها، که از نوادر تاریخ است، مرهون خلوص نیت آنان و ایمان سرشار و عزم استوارشان است. (صحیفه امام، ج ۱۶، ص ۲۴۹)

  ثمره طنین‌اندازشدن تفکر بسیجی بر کشور
  اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین‌انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید و الّا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند. بسیج باید مثل گذشته و با قدرت و اطمینان خاطر به کار خود ادامه دهد. (صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۱۹۵)

  تنها با پشتوانه بسیج ممکن است
  مسؤولین تنها با پشتوانه شما است که می‌توانند به تمامی تشنگان حقیقت و صداقت اثبات کنند که بدون آمریکا می‌شود به زندگی مسالمت‌آمیز توأم با صلح و آزادی رسید. (صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۱۹۶)

  پیامد غفلت از تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی
  من دست یکایک شما پیشگامان رهایی را می‌بوسم و می‌دانم که اگر مسؤولین نظام اسلامی از شما غافل شوند، به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت. بار دیگر تأکید می‌کنم که غفلت از ایجاد ارتش ۲۰ میلیونی، سقوط در دام ابرقدرت جهانی را به‌دنبال خواهد داشت. (صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۱۹۶)

  بسیجیان جهان اسلام!
  باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند و این شدنی است، چراکه بسیج تنها منحصر به ایران اسلامی نیست، باید هسته‌های مقاومت را در تمامی جهان به‌وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد. شما در جنگ تحمیلی نشان دادید که با مدیریت صحیح و خوب می‌توان اسلام را فاتح جهان نمود. شما باید بدانید که کارتان به پایان نرسیده است، انقلاب اسلامی در جهان نیازمند فداکاری‌های شما است و مسؤولین تنها با پشتوانه شما است که می‌توانند به تمامی تشنگان حقیقت و صداقت اثبات کنند که بدون آمریکا و شوروی می‌شود به زندگی مسالمت‌آمیز توأم با صلح و آزادی رسید. (صحیفه امام، ج ۲۱، صص ۱۹۵ – ۱۹۶)

  خدایا! با بسیجیانم محشور گردان
  من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چراکه در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی‌ام.(صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۱۹۴) ۲

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار