رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵ | کد خبر : 56740
 • دیدار هیئت ایرانی با اسقف اعظم عراق

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، محمد شیرزاد، رایزن فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل از دیدار و گفتگوی هیئتی ایرانی با تنی چند از شخصیت های مسیحی عراق از جمله‌ اسقف «مارکو رگیس سوم»، رهبر کلیسای آشوریان خبر داد.

  وی در این خصوص به‌ خبرنگار مهر گفت: هفته‌ گذشته‌ هیئتی ایرانی به‌ سرپرستی مرتضی عبادی با چند تن از شخصیت های مطرح جامعه‌ مسیحیان عراق دیدار کرد، در دیدار با اسقف مارکو رگیس سوم، رهبر کلیسای شرق آشوری، وی به‌ بازگویی خاطرات سفر خویش از ایران پرداخت.

  اسقف اعظم آشوریان عراق با اشاره‌ به‌ نقش رسانه‌ ها در دنیای امروز گفت: براستی آنچه‌ در مورد ایران و زندگی مردم این کشور در رسانه‌ های خارجی بیان می شود درست نیست و به‌ دور از واقعیت است، آنها تصویری کاملا وارونه‌ از ایران را بازنمایی می کنند.

  وی در ادامه‌ افزود: خشونت های فرقه‌ ای و تهدید جان انسان های بی گناه‌ از جمله‌ دلایل اصلی مهاجرت مسیحیان، از موطن خود، عراق است و این مایه‌ نگرانی ماست.

  اسقف مارکو رگیس سوم ابراز امیدواری کرد که‌ امنیت بار دیگر به‌ عراق و بویژه‌ اقلیم کردستان عراق باز گردد.

  رایزن فرهنگی ایران همچنین از دیدار هیئت ایرانی از کلیسای جامع شهر اربیل در منطقه‌ عنکاوه‌ خبر داد و گفت: در این دیدار، ملاقاتی با کشیش «تباری جانسون» انجام شد و طرفین بر ضرورت توسعه‌ همکاری های دینی تاکید کردند.

  کشیش تباری جانسون با اشاره‌ به‌ روابط حسنه‌ مسیحیان عراق و منطقه‌ با ایران گفت: ما روابط حسنه‌ ای با جمهوری اسلامی ایران داریم و این جای خوشحالی است، به‌ ویژه‌ روابط خوب و سازنده‌ ای با علمای قم داریم. امیدوارم این روابط سرلوحه‌ دیگر علمای جهان اسلام شود.

  وی افزود: به‌ نظر من ادیان الهی مبانی مشترک فراوانی دارند، برای نمونه‌ خانواده‌ در نزد همه‌ ادیان الهی از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است و ما می توانیم در این زمینه‌ هکماری های خوبی با هم داشته‌ باشیم. 

  محمد شیرزاد، رایزن فرهنگی در کنسولگری ایران در اربیل در پایان تاکید کرد که‌ این دیدارها به‌ منظور تعمیق بخشیدن به‌ روابط حسنه‌ مابین طرفین انجام می شود و جامعه‌ مسیحیان از آن استقبال کردند.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار