رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰ | کد خبر : 56747
 • حذف سارکوزی،نخستین شگفتی انتخابات فرانسه


  در گزارش روز دوشنبه شبکه تلویزیونی یورونیوز آمده است، گام نخست انتخابات داخلی حزب راست میانه فرانسه با شگفتی همراه بود و آن حذف نیکلا سارکوزی از گردونه رقابت ها بود. رئیس جمهور پیشین فرانسه که تا هفته گذشته از وی به عنوان یکی از اصلی ترین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه یاد می شد، در میان بهت و ناباوری حذف شد.
  سارکوزی بلافاصله پس از اعلام نتیجه آرا، شکست را پذیرفت و حمایت خود را از فرانسو فیون نامزد پیشتاز در انتخابات درون حزبی اعلام کرد.
  نیکولا سارکوزی پنج سال پیش، رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری را به فرانسوا اولاند واگذار کرد و از آن زمان تاکنون تلاش های زیادی برای راهیابی مجدد به کاخ الیزه بکار بست که با رای منفی هم حزبی هایش روبرو شد.
  در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ فرانسه، آلن ژوپه پس از فرانسوا فیون در مقام دوم ایستاد که هر دوی آنها سابقه نخست وزیر را در کارنامه سیاسی خود دارند.
  دور دوم انتخابات درون حزبی فرانسه هفته آینده برگزار می شود که بسیاری از کارشناسان معتقدند فیون بخت بیشتری برای راهیابی به انتخابات ۲۰۱۷ فرانسه را دارد.
  از فیون به عنوان میانه رو ترین نامزد از میان نامزدهای جمهوری خواهان یاد می شود.
  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، آنچه که بیش از هر موضوع دیگر موجب شکست بهت آور سارکوزی در انتخابات درون حزبی بود، افشای رابطه تجاری پنهانی وی با تاجر لیبیایی در خلال تبلیغات انتخاباتی سال ۲۰۰۷ بود.
  چندی پیش 'زیاد تقی الدین' اعتراف کرد که در خلال تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۷ فرانسه، سه چمدان پول به 'نیکلا سارکوزی' پرداخت کرده است.
  تقی الدین بازرگان فرانسوی-لیبیایی گفته است که این مقدار پول را در چندین مرحله به رئیس جمهوری سابق فرانسه پرداخت کرده است.
  در پنج سال ریاست جمهوری سارکوزی بر فرانسه، این کشور ناآرامی ها و ناملایمات زیادی را تجربه کرد و تنها اعتراض های شدید کارگری موجب شد که وی برای بار دوم در انتخابات ریاست جمهوری پیروز نشود.
  اروپام**۹۰۴۱**۱۹۰۸
  مترجم: منوچهر جعفری ** انتشار دهنده : افشار دارابی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار