• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۵ | کد خبر : 56878
 • ادغام وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش موجب اجرای سند تحول است

  ادغام وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش موجب اجرای سند تحول است

  سیدحمایت میرزاده با اشاره به سابقه ادغام وزارتخانه ها گفت: «اگر هدف خانواده ها و جلوگیری از اتلاف وقت دانش آموزان معصوم باشد نیز هیچ مشکلی برای ادغام وجود ندارد.»

  وی با بیان اینکه هیچگونه مشکلی در حوزه ی ادغام وجود ندارد، افزود: «این مسئله نیازمند یک مدیریت جهادی است و ساختارها نیز وجود دارد؛ چنانچه آموزش و پرورش سال ها بدون توجه به دانشگاه پیش رفته و مشکلاتی را برای کشور بوجود آورده.»

  میرزاده با اعلام اینکه کاهش وزرا از چند وزیر به یک وزیر باعث کاهش مشکلات می شود، تاکید کرد که ادغام دو وزارتخانه آموزش و پرورش موجب اجرای سند تحول می شود.

  وی با بیان این مطلب ادامه داد: «جای مسائل دینی، تربیتی و فرهنگی آموزش و پرورش در کنکور کجاست؟ و تا زمانیکه این دو وزارتخانه ادغام نشود، سند تحول در کار نخواهد بود.»

  همچنین ابراهیم سحرخیز، معاون سابق آموزش و پرورش مدیریتِ واحد دو وزارتخانه ی آموزش و پرورش و وزارت علوم با هدف یکپارچگی سیاست های کلان را مثبت ارزیابی کرد و در عین حال ادغام دو وزارتخانه به منظور کاهش هزینه ها را غیر مفید دانست.

  وی افزود: «بودجه فعلی آموزش و پرورش تا ۱۰۰ درصد صرف حقوق پرسنل می شود و هم اینک بسترهای ادغام را مهیا نمی بینیم.»

  سحرخیز ادامه داد: «به لحاظ منابع انسانی، تجهیزات و ساختار شرایط را مهیا نمی بینیم و حتی نسبت تخصیص نیروی انسانیِ ما نسبت به ترکیه بسیار پایین است.»

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار