• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۳۰ | کد خبر : 56894
 • تحقیق در زمینه محصولات تراریخته ادامه یاید/ضرورت قطع واردات محصولات تراریخته

  تحقیق در زمینه محصولات تراریخته ادامه یاید/ضرورت قطع واردات محصولات تراریخته

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علاءالدین خادم با اشاره به نگرانی های ایجاد شده در نتیجه واردات و مصرف محصولات تراریخته، گفت: محصول تراریخته بیش از ۲۰ سال است که در کشور ما و کشورهای دیگر تولید می شود اما اصلاحاتی که در محصولات با تراریخت شدن آن ها ایجاد می شود نگرانی های بسیاری را رقم زده است.

  نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه روی آوردن به تولید محصولات تراریخته در نتیجه برخی مصلحت اندیشی ها بوده است، افزود: در زمینه تولید محصولات تراریخته شرایطی در سال های اخیر به وجود آمده که محققان برای جلوگیری از برخی آسیب ها تقویت منابع تولید و بهبود کیفیت برخی از محصولات به نژادی یا اصلاح نژاد تولیدات را در دستور کار خود قرار داده اند.

   تحقیق در زمینه محصولات تراریخته در داخل کشور باید انجام شود

  وی با تاکید بر اینکه تحقیق در زمینه محصولات تراریخته در داخل کشور باید انجام شود، تصریح کرد: اگر در دامداری نژاد دام خود را اصلاح نکند افت می کند و کاهش محصولات می دهد برای اینکه رو به توسعه باشد باید اصلاحاتی انجام شود از این رو تحقیق و همچنین تولید محصولات تراریخته باید در کشور صورت بگیرد.

  خادم با بیان اینکه نمی توان منکر برخی معایب محصولات تراریخته شد، گفت: زیرا اصلاح نژاد گاهی به تغییر ژن منجر می شود در حال حاضر در کشور ما مرکز پژوهش های مختلفی برای تغییر اصلاح نژاد محصولات وجود دارد تا در تولیدات افت نداشته باشیم.

  وی ادامه داد: اصل تغییرات امر پذیرفته و قابل قبولی است اما در صورتی که این تغییر ژن همراه با تحقیق های لازم صورت بگیرد.

    تولید محصولات تراریخته با نظارت های کافی انجام شود

  این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه در زمینه تولید داخلی محصولات تراریخته و واردات خارجی نباید تصمیم غلطی بگیریم، افزود: ما باید اقداماتی را در دستور کار خود قرار دهیم که این نوع محصولات با توانمندی خودمان در داخل و زیر نظر سیستم های نظارتی و تحقیقی تولید شود تا از چرخه کار بین المللی عقب نمانیم و دیگر اینکه حاصل تحقیق خود را در تولید داخل تاثیر گذار کنیم.

  وی ادامه داد: اگر توانمندی در تولید محصولات تراریخته در داخل داشته باشیم مطمئن خواهیم بود که برای سلامت مردم مشکل ساز نخواهد بود زیرا زیر نظارت ها کافی بوده است.

  خادم تاکید کرد: در خصوص محصولات تراریخته محصولات وارداتی جای نگرانی دارند زیرا سیستم قرنطینه و نظارتی ما ضعیف بوده و ممکن است دلالان بازار را به دست گرفته و هر محصول زیان آوری را به کشور وارد کنند.

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، افزود: اصل موضوع محصولات تراریخته قابل قبول بوده و تحقیق و تولید داخل باید صورت بگیرد ولی در خصوص ورود محصولاتی که مطمئن نیستیم باید سیستم نظارتی تقویت شود زیرا بیشترین نگرانی در خصوص واردات محصولات تراریخته است.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار