• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۵ | کد خبر : 56898
 • تونس: بیش از ۱۵۰ تشکل به دلیل حمایت از تروریسم منحل شد


  به گزارش وعده صادق به نقل از شبکه خبری المیادین، تونس همچنین به ۷۰۰ تشکل دیگر نیز هشدار داده است که از هرگونه حمایت از تروریسم خودداری کنند.
  «مهدی بن غربیه» وزیر ارتباط با نهادهای قانون اساسی، جامعه مدنی و حقوق بشر تونس حکم تعطیلی اتحادیه «خیریه تونس» را درپی دریافت کمک های مالی خارجی صادر کرده است.
  بن غریبه گفته است که قانون کمک های اتحادیه های مدنی و احزاب سیاسی به ویژه در مورد دریافت کمک های خارجی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.
  زهیر المغزاوی نماینده پارلمان تونس پیشتر از بن غریبه خواسته بود تا توضیحات لازم را درباره تشکل ها و اتحادیه های مدنی مشکوکی ارائه کند که کمک های خارجی و تروریستی دریافت کرده اند.
  تحلیلگران مسائل تونس، این تصمیم دولت را اقدامی دیرهنگام می دانند، چرا که بسیاری از اتحادیه ها و تشکل ها در دریافت کمک های تروریستی دست دارند.
  داعش که با استفاده از هرج ومرج و خلأ امنیتی در لیبی٬ پایگاهی برای خود ایجاد کرده است، دهها تروریست خود را در ماه مارس (اسفند/فروردین) به بن قردان تونس فرستاد و در حمله ای علیه مواضع پلیس و ارتش تونس دست کم ۵۳ نفر را کشت.
  بسیاری از شبه نظامیان داعش در لیبی اصالتا تونسی هستند و دموکراسی نوپای این کشور که در سال ۲۰۱۱ ایجاد شده است، به عنوان یکی از هدف های این گروه تروریستی قلمداد می شود.
  در پی سلسله حملات تروریستی خونین در سال ۲۰۱۵ میلادی در تونس، همچنان در این کشور حالت فوق العاده برقرار است.
  خاورم**۹۳۶۳*شبس*۱۶۱۳* مترجم: محمد تدو*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار