• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰ | کد خبر : 56944
 • یک مقام مسئول: مشکلی در تولید برق نیست/کاهش تحویل گاز به نیروگاه ها


  «محسن طرزطلب» امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: برودت شدید هوا در چند روز گذشته موجب افزایش مصرف گاز خانگی توسط خانوارها شد که تامین سوخت گاز برخی نیروگاه های کشور را با کاهش روبرو ساخت.
  به گفته این مقام مسوول،سوخت گاز تحویلی به نیروگاه ها روز گذشته از متوسط روزانه ۱۳۵ تا ۱۴۰ میلیون مترمکعب، به ۸۵ تا ۸۸ میلیون مترمکعب کاهش یافته و این کاهش بویژه در نیروگاه های واقع شده در مناطق غربی و شمالی کشور و تا حدودی بخش های مرکزی اثر داشته است.
  وی تصریح کرد: میزان ظرفیت تولید برق در کشور با وجود این کاهش، به دلیل بالا بودن توان تولید نسبت به مصرف، تاکنون مشکلی در تولید برق به وجود نیامده است.
  طرزطلب خاطرنشان کرد: اینک همه نیروگاه های حرارتی کشور در مدار بهره برداری قرار دارند و آنها به فعالیت خود ادامه می دهند.
  وی یادآور شد: کاهش سوخت گازی برای برخی نیروگاه ها در تبریز، تهران، اصفهان، یزد و کرمان مشکل آفرین شده است که برخی از واحدهای آنها تعطیل شده ،اما در روند تامین انرژی هیچ مشکلی وجود ندارد .
  این مقام مسئول ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ها را خاطرنشان کرد و گفت: تلاش شده تا فعالیت این نیروگاه ها با استفاده از گازوییل به عنوان سوخت جایگزین تداوم یابد و شرکت ملی نفت در زمینه تامین گازوییل با شرکت تولید نیروی برق حرارتی هماهنگی و همکاری کامل داشته است.
  مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی یادآور شد: نیروگاه های حرارتی جنوب کشور از جمله نیروگاه رامین اهواز، بهبهان و ماهشهر مشکلی در تامین گاز مصرفی خود ندارند و تلاش شده تا از ظرفیت این نیروگاه ها برای تامین و انتقال برق به سایر نقاط کشور استفاده شود.
  وی تصریح کرد: متوسط مصرف برق کشور در ایام سرد گذشته به ۳۲ تا ۳۳ هزار مگاوات در شبانه روز رسید و با وجود ظرفیت ۱۰ هزار مگاواتی تولید به عنوان رزرو، مشکلی در تامین برق مورد نیاز وجود ندارد.
  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، روز گذشته (سه شنبه) سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در گفت وگو با ایرنا اعلام کرده بود: ورود موج جدید سرما در کشور، قطعی و افت فشار در شبکه سراسری گاز در روزهای اخیر وجود نداشته، اما میزان مصرف گاز ۱۰۰ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.
  ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور تا پایان سال گذشته ۷۴ هزار و ۳۵۰ مگاوات بود که از این میزان، بیش از ۸۵ درصد آن معادل ۶۰ هزار مگاوات از نیروگاه های حرارتی تامین می شود.
  اقتصام ** ۳۰۶۵ ** ۱۵۵۹ ** خبرنگار: محمد ملک دار ** انتشاردهنده: حسین عضدی فسا

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار