• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰ | کد خبر : 57051
 • هکرشناسه هزارگوشی دراصفهان دستگیرشد


  فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد ناشناسی با هک،شناسه گوشی آنها و برداشت غیر مجاز اطلاعات داخل آن اقدام به اخاذی می کند، موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان قرار گرفت.
  به گزارش وعده صادق به نقل از روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس اصفهان،سردارعبدالرضا آقاخانی افزود: درپی این شکایات، تحقیقات وسیع و جستجو در فضای سایبری برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز و در بررسی ها مشخص شد متهم که از هکرهای حرفه ای است توانسته با استفاده از نرم افزارهای خاص، شناسه بیش از هزار گوشی اپل را در استان های مختلف کشور از جمله تهران و اصفهان هک کند.
  رییس پلیس استان اصفهان افزود: این فرد علاوه بر دسترسی به اکانت این گوشی ها و فروش آنها اطلاعات داخل آن را نیز سرقت کرده و در تماس با دارندگان این نوع گوشی ها به اخاذی و باج گیری از آنان پرداخته بود.
  وی خاطرنشان کرد: پیگیری های وسیع و عملیات پیچیده کارآگاهان پلیس فتا سرانجام به شناسایی هویت متهم که یک جوان ۲۸ ساله و ساکن یکی از استان های شمالی کشور بود، منجر شد.
  سردار آقاخانی افزود: با شناسایی مخفیگاه متهم، ماموران با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند که او پس از مواجهه با مدارک و مستندات قوی پلیس مجبور به اعتراف شد.
  این مقام انتظامی با اشاره به شناسایی یکهزار نفر از قربانیان در این پرونده گفت: متهم از هر نفر یک میلیون تومان دریافت کرده بود.
  سردار آقاخانی با بیان اینکه احتمال دارد تعداد قربانیان این پرونده بیش از هزار نفر باشد گفت: از آنجا که در پرونده های اخاذی، افراد بزه دیده به دلیل حفظ آبرو به خواسته های فرد باج گیر تن می دهند که در این زمینه از کسانی که به این شکل مورد سوء استفاده قرار گرفته و یا اکانت آنان به سرقت رفته می توانند موضوع را از طریق پلیس فتا دنبال کنند.
  وی به شهروندان توصیه کرد: برای پیشگیری از بروز این گونه جرایم از ثبت تصاویر، فیلم ها و اطلاعات خصوصی در گوشی های تلفن همراه خود بپرهیزند و حتماً گوشی های خود را به سیستم های ایمنی و نرم افزار های ضد جاسوسی مجهز کنند و از رمزهای عبور قوی بر روی گوشی های خود استفاده کنند.
  /۶۹۹۴ / ۱۰۴۲ خبرنگار:آرزو فلاح** انتشاردهنده: فاطمه نوری جهانگرد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار