کد خبر : 57150
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
105 مشترک

گزارش فارس از برگزاری مراسم ختم مرحوم شایانفر/ سردار گمنام اما بی‌بدیل عرصه جنگ نرم که تا آخرین لحظه در راهش ثابت‌قدم ماند

مراسم ترحیم حسن شایانفر مدیر دفتر پژوهش های موسسه کیهان عصر امروز و با حضور بسیاری از شخصیت‌های کشوری و لشکری در مسجد فخرالدوله تهران برگزار شد. به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، مراسم ختم مرحوم حسن شایانفر مدیر دفتر پژوهش های موسسه کیهان عصر پنج‌شنبه با حضور مقامات

خبرگزاری فارس: گزارش فارس از برگزاری مراسم ختم مرحوم شایانفر/ سردار گمنام اما بی‌بدیل عرصه جنگ نرم که تا آخرین لحظه در راهش ثابت‌قدم ماند

مراسم ترحیم حسن شایانفر مدیر دفتر پژوهش های موسسه کیهان عصر امروز و با حضور بسیاری از شخصیت‌های کشوری و لشکری در مسجد فخرالدوله تهران برگزار شد.

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، مراسم ختم مرحوم حسن شایانفر مدیر دفتر پژوهش های موسسه کیهان عصر پنج‌شنبه با حضور مقامات کشوری و لشکری، بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی، اصحاب رسانه و هنرمندان در مسجد فخرالدوله تهران برگزار شد.

سردار سرلشکر فیروزآبادی( مشاور عالی فرمانده کل قوا)، قاضی زاده هاشمی (وزیر بهداشت)، سردار سیدمسعود جزایری( معاون ستادکل نیروهای مسلح)، سردار سیدمحمدرضا نقدی(رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار اشتری (فرمانده نیروی انتظامی)، محسن رضایی(دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام)، حجت الاسلام سیدمسعود خامنه‌ای (فرزند رهبر معظم انقلاب)، حسین شریعتمداری(مدیرمسئول روزنامه کیهان)، محمدحسین صفار هرندی (عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام)،عزت‌الله ضرغامی(عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی)، عباسعلی کدخدایی(عضو حقوقدان شورای نگهبان)، سیدنظام الدین موسوی(مدیرعامل خبرگزاری فارس)، حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی(وزیر سابق اطلاعات)، محمد اسماعیل کوثری (نماینده سابق مردم تهران در مجلس)، حجت الاسلام احمد مازنی (نماینده مردم تهران)، عباس سلیمی نمین (پژوهشگر سیاسی)، مهرداد بذرپاش(نماینده سابق مجلس)، حجت الاسلام سید محمود دعایی(مدیرمسئول روزنامه اطلاعات)، اسدالله بادامچیان(عشو شورای مرکزی حزب موتلفه)  مهدی محمدی(کارشناس سیاسی)،  حجت الاسلام عباس امیری‌فر، محمود بهمنی(نماینده مجلس دهم)، حسن غفوری فرد (عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری)، سعدالله زارعی(کارشناس بین الملل)، حجت الاسلام حمید رسایی (نماینده سابق مجلس)، عبدالحمید محتشم(مدیرمسئول یالثارات)،  احمد نجفی (بازیگر)، فخرالدین صدیق شریف(بازیگر سینما و تلویزیون)، جهانگیر الماسی(بازیگر سینما و تلویزیون)، از جمله شخصیت های حاضر در این مراسم بودند.

این گزارش حاکی است در این مراسم حجت‌الاسلام مصلحی با سخنرانی در این مراسم به تبیین ابعاد شخصیتی مرحوم شایانفر و نقش وی در جبهه فرهنگی انقلاب پرداخت.

سردار جزایری: شایانفر در جریان شناسی سیاسی کشور بی‌نظیر بود

سردار مسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه مراسم ختم مرحوم حسن شایانفر مدیر دفتر پژوهش های موسسه کیهان در پاسخ به سوال فارس پیرامون نقش مرحوم شایانفر در جریان‌شناسی سیاسی کشور اظهار داشت: ایشان یکی از افراد بی‌نظیری بود که در امر جریان‌شناسی و شناخت جریان‌ها و شخصیت‌های سیاسی خدمات ارزشمندی را به جامعه ارائه داد.

وی افزود: بخشی از  این خدمات به طور مکتوب توسط موسسه وزین کیهان به چاپ رسیده و امیدواریم سایر مکتوبات و مستندات وی نیز توسط این موسسه به مرحله چاپ برسد.

محسن رضایی: مرحوم شایانفر در مسائل اطلاعاتی و رسانه‌ای سبک خاصی داشت/ او از نخبگان رسانه‌ای بود

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه ختم مرحوم شایانفر از مسئولان فرهنگی موسسه کیهان درباره نقش وی در افشاگری چهره نفاق اظهار داشت: بنده آقای شایانفر را از دوران سپاه می‌شناسم و او یکی از نخبگان خوش فکر اهالی سانه و از قلم به دستان متعهد بود.

رضایی با تاکید بر اینکه مرحروم شایانفر تا آخرین روز حیات در مسیر مستقیم خود ماند ادامه داد: او تلاش کرد که پشت صحنه‌هایی را که برای مردم روشن نبود شفاف کرده و آگاهی رسانی کند و از این رو همواره آگاهی بخشی خوبی داشت.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران تصریح کرد: بنده در دوران سپاه نیز سابقه خوبی از مرحوم شایانفر می‌شناسم و ایشان هم در دفاع مقدس شرکت کرد و هم در کارهای فرهنگی صاحب سبک بود.

وی افزود: مرحوم شایانفر توانست مسایل اطلاعاتی و رسانه‌ای را ترکیب کرده و سبک خاص خود را در بیاورد.

کوثری: مرحوم شایانفر از چهره‌های گمنام و موثر عرصه فرهنگی کشور بود

اسماعیل کوثری نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم ختم مرحوم شایانفر در جمع خبرنگاران درباره نقش مرحوم شایانفر در افشاگری چهره نفاق در عرصه فرهنگی اظهار داشت: مرحوم شایانفر از جمله افرادی بود که به صورت خاموش حرکت می‌کرد و کارش را برای خدا انجام می‌داد و از این رو برای بیان واقعیت‌ها زحمت بسیاری کشید.

کوثری ادامه داد: در فضایی که استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی ایجاد می‌‌کرد وی برای آگاهی بخشی به نسل جوان زحمت بسیاری کشید و کتاب‌ها و مقالات بسیار اثربخشی را منتشر کرد.

کدخدایی: مرحوم شایان‌فر از سرداران جبهه انقلاب در عرصه فرهنگی و سیاسی بود

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به خدمات فرهنگی و رسانه‌ای مرحوم شایان‌فر اظهار داشت: مرحوم شایان‌فر از سربازان گمنامی بود که در عرصه فرهنگی و سیاسی کشور کمتر شناخته شده بود و آن‌طور که از سوابق برمی‌آید ایشان مایل نبود که اسمی از او مطرح باشد.

کدخدایی تصریح کرد: خدماتی که مرحوم شایان‌فر در افشای چهره نفاق و چهر‌ه‌هایی که خود را برای نفوذ پنهان می‌کنند، داشت کاملاً بی‌بدیل بود و ما کمتر مانند ایشان را در جامعه خود و عرصه فرهنگی داریم.

سخنگوی شورای نگهبان ابراز امیدواری کرد که شاگردان مرحوم شایان‌فر بتوانند در حوزه جبهه فرهنگی انقلاب همین راه را ادامه دهند و خاطره‌ای از خدمات ایشان به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

وی مرحوم شایان‌فر را از سرداران جبهه فرهنگی انقلاب در عرصه سیاسی و فرهنگی برشمرد و گفت: ما کمتر کسی را می‌توانیم پیدا کنیم که مانند ایشان کم‌توقع و فقط برای رضایت خداوند قدم در این مسیر بگذارد.

مازنی: ایستادگی و مقاومت مهم‌ترین ویژگی بارز مرحوم شایان‌فر بود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مهم‌ترین ویژگی بارز مرحوم شایان‌فر تشخیص دادن حق و ماندن بر روی مواضع خود بود.

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، احمد مازنی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در حاشیه مراسم ختم مرحوم حسین شایان‌فر در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ درگذشت مرحوم شایان‌فر را به همه اهالی رسانه، خبرنگاران و نویسندگان تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: مرحوم شایان‌فر در حوزه‌ای که احساس مسئولیت می‌کردند تلاش و زحمت زیادی کشید و آثاری از خودشان به‌جای گذاشت.

مازنی تصریح کرد: امیدوارم همه خبرنگاران و اهالی رسانه تا زمانی که زنده هستند قدر یکدیگر را بدانند و اصل گفت‌وگو ارتباط با هم داشته باشند و این‌گونه نباشد که بعد از فوت عزیزی برای قرائت فاتحه به دیدار یکدیگر بیایند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین ویژگی بارز شخصیتی وی این بود که همیشه بر روی مواضعی که تشخیص می‌داد حق است می‌ایستاد و مقاومت می‌کرد.

سرلشکر فیروزآبادی: مجموعه «نیمه پنهان» باقیات الصالحات مرحوم شایانفر است

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، سرلشکر فیروزآبادی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم ختم مرحوم حسن شایان‌فر از مسئولان فرهنگی روزنامه کیهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ مرحوم شایان‌فر اسطوره مبارزه و مقاومت در مقابل طاغوت بود و از دوران انقلاب هم اسطوره مجاهدت، فداکاری، زهد و قناعت بود.

وی افزود: مرحوم شایان‌فر یکی از فرماندهان بزرگ جنگ نرم و استاد رسانه بود و چهره‌هایی که به‌صورت مخفی به انقلاب و نظام نیش می‌زدند را معرفی می‌کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: باقیات الصالحات وی ۶۰ جلد کتاب‌های نیمه پنهان است که از او باقی مانده که برای حرکت در سراط مستقیم اسلام ناب قدم می‌گذاشتند.

فیروزآبادی در پایان خاطرنشان کرد: وی از پرچمداران و مبارزان نظام بودند و برای همه ما الگو و هدایتگر بودند که ان‌شاءالله با اباعبدالله(ع) محشور شوند.

سردار نقدی: مرحوم شایان‌فر سردار گمنام عرصه بصیرت بود

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه مراسم ختم مرحوم شایان‌فر و در پاسخ به سوال خبرنگار فارس پیرامون نقش ایشان در جریان‌شناسی سیاسی کشور، گفت: ایشان شخصیت نادری داشتند و کمتر افرادی وجود داشت که زندگی و جوانی خود را وقف مسئله‌ای کند در شرایطی که نامی از خودش دیده نشود.

وی افزود: اثرات و نقش تعیین‌کننده ایشان در تاریخ معاصر کشور نقشی بی‌بدیل را ایفا کرده است.

سردار نقدی با بیان اینکه ایشان سردار گمنام بصیرت بود، گفت: مرحوم شایان فر جوانی خود را بی سر و صدا وقف فداکاری‌های زیادی در عرصه انقلاب کرد که موجب شناخت دشمن از دوست شده و بسیاری از نقشه‌های دشمنان را برملا کرد.

مصلحی: افشای عقبه‌ جریان‌های باطل یکی از بارزترین نقش‌های مرحوم شایان‌فر بود

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات در حاشیه مراسم ختم مرحوم شایان‌فر در پاسخ به سوال خبرنگار فارس پیرامون شخصیت سیاسی و فرهنگی مرحوم شایان‌فر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین نقش‌های ایشان این بود که پشت صحنه‌ها و عقبه‌های بخش عمده‌ای از جریان‌های سیاسی که مسیر باطلی را طی می‌کردند و تحت تأثیر احساسات قرار گرفته بودند برملا کرد و از این جهت ایشان شخصیتی مهم و اثرگذار بود.

ضرغامی: مرحوم شایان‌فر سردار بی‌بدیل عرصه جنگ نرم بود

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: مرحوم شایان‌فر با اطلاعات وسیعش آرشیوی هوشمند و به حق سردار بی‌بدیل عرصه جنگ نرم بود.

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس،‌ عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی فضای مجازی در حاشیه مراسم ختم مرحوم شایان‌فر و در پاسخ به سوال خبرنگار فارس پیرامون نقش مرحوم شایان‌فر در جریان‌شناسی سیاسی و فرهنگی کشور اظهار داشت: شایان‌فر فردی بود که مثل خودش کمتر دیده می‌شد و چون دانش و اطلاعات وسیع و گسترده‌اش از این کارنامه بی‌بدیل در عرصه فرهنگ، هنر و سیاست به وجود آورده بود.

وی تأکید کرد: از ایشان آثار زیادی همچون نیمه پنهان به جای مانده است ولی افرادی که با ایشان در ارتباط بودند و شخصیت‌هایی که قصد تحقیق در حوزه‌های مختلف را داشتند بهترین مشاور را مرحوم شایان‌فر می‌دانند.

ضرغامی با بیان اینکه مرحوم شایان‌فر آرشیوی هوشمند بود، اظهار داشت: این اطلاعات وسیع از ایشان شخصیتی بی‌نظیر ساخته بود که به حق می‌توان ایشان را سردار بی‌بدیل عرصه جنگ نرم نام برد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/RDE61K

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

همراه با شبکه خبری وعده صادق

منبع:

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب