رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰ | کد خبر : 57197
 • کابل اقدامات نظامی اسلام آباد در نقطه مرزی دو کشور را تحریک کننده دانست


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، در این بیانیه که روز جمعه منتشر شد آمده است، این گونه اقدام های پاکستان مغایر با تعهدات قبلی طرفین است و در شرایطی که روابط دوجانبه در مرحله حساسی قرار دارد، می­تواند سبب تشدید تنش­ها و خدشه­ دار شدن بیشتر روابط دوجانبه شود.
  این بیانیه آورده است: «جمهوری اسلامی افغانستان مراتب اعتراض شدید خود را در مورد تحرکات اخیر نظامیان پاکستانی که با برافراشتن پرچم آن کشور و راه­اندازی مراسم ویژه نظامی در نقطه صفر خط فرضی دیورند در منطقه چمن صورت گرفته است، ابراز داشته و آن را اقدام نامناسب، تحریک­کننده و برخلاف تعهدات قبلی طرفین می­داند.»
  بر اساس این بیانیه، مردم هر دو سوی خط فرضی دیورند، از گذشته­ های دور، روابط نزدیک قرابتی و برادرانه داشته اند، به جای اینگونه تحرکات، لازم است جانب پاکستان توجه و مساعی خویش را به مبارزه قاطع علیه تروریزم و افراطیت متمرکز سازد، تا مانع اصلی صلح و ثبات در هر دو کشور و منطقه ازمیان برداشته شود.
  وزارت امورخارجه افغانستان در این بیانیه افزوده است که این کشور همچنین مخالفت خویش را با تصمیم اخیر مقامات پاکستانی مبنی بر اعمال فشار بر ساکنان مناطق قبائلی در آن سوی خط فرضی دیورند برای دریافت روادید سفر به افغانستان، ابراز داشته و باور دارد که این تصمیم یک­ جانبه، برخلاف عرف موجود برای ساکنان دو طرف خط فرضی دیورند بوده و نمی توان مردم را با اجبار و اکراه از همدیگر جدا ساخت.
  با تیره شدن روابط میان افغانستان و پاکستان، اسلام آباد به افغان های ساکن مناطق قبایلی در آن سوی خط دیورند گفته است که در صورت سفر به افغانستان باید روادید آن کشور را دریافت کنند.
  افغان های ساکن آن سوی خط فرضی دیورند به خط فرضی دیورند اعتقاد ندارند و می گویند برای رفتن به آن سوی این خط مرزی نیازمند روادید به کشور خود نیستند.
  این نخستین بار است که پاکستان دریافت روادید برای عزیمت ساکنان مناطق قبائلی را اجباری می کند.
  اساق**۱۶۱۰*شبس*۱۶۱۳*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار