• تاریخ انتشار: شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵ | کد خبر : 57293
 • افزایش قیمت مرکبات به بهانه سرما توجیه ندارد/۲۰درصد پرتقال شرق مازندران از بین رفت+نرخ انواع میوه

  حسین مهاجران در گفت‌وگو با خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم در خصوص تأثیرات احتمالی سرما بر روی قیمت محصولات کشاورزی اظهار کرد: سرما و برف هیچ تأثیری بر روی قیمت محصولات کشاورزی نداشته است.

  وی افزود:  در چهار روز گذشته تنها قیمت نارنگی هزار تومان افزایش‌یافته که دلیل آن پایان یافتن نارنگی پیش‌رس است زیرا قیمت نارنگی‌های فصلی کمی گران‌تر از پیش‌رس است.

  رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار با اشاره به اینکه تولید پرتقال در کشور بسیار بالا است ادامه داد:  در سرمای روزهای گذشته  شمال کشور، خسارت به اندازه‌ ای نبوده  که بر روی قیمت‌های بازار تاثیر گذار باشد،  بلکه تنها در شرق استان مازندران ۲۰ درصد از پرتقال تامسون و بخشی از کیوی را از بین رفته است. 

  سرمازدگی‌ اخیر محصولات کشاورزی به حدی نیست که در بازار تاثیرگذار باشد

  وی تصریح کرد:  مرکبات غرب استان مازندران از سرمازدگی اخیر آسیب ندیدند و تنها بخشی از محصول شرق مازندران به خاطر موقعیت جغرافیایی آنجا محصولات کشاورزان دچار سرمازدگی شده است.

  مهاجران در خصوص نرخ انواع محصولات کشاورزی محصولات مختلف کشاورزی در بازار گفت: هرکیلوگرم نارنگی رسمی هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان، لیمو شرین ۲ هزار ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار تومان؛ لیمو شرین  ۲ هزار تومان تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال شمال ۲ هزار تومان تا ۲ هزار و ۵۰۰  تومان در میادن مرکزی میوه و تره بار تهران به فروش می‌رسد.

  وی افزود: هر کیلوگرم خیار بوته‌ای بوته‌ای ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار تومان، خیار رسمی هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار تومان، سیب گلاب سمیران ۳ هزار تومان، سیب سفید و قرمز هزار تومان  تا ۳ هزار تومان و موز  ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار و ۸۰۰ تومان در میادین به صورت عمده به فروش می‌رسد.

  مهاجران در پایان گفت: هر کیلوگرم سیب زمینی در میادن میوه  ۶۰۰ تومان تا هزار تومان، گوجه‌فرنگی گلخانه‌های ۴ هزار تومان، گوجه‌فرنگی رسمی هزار تومان تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان،  بادمجان ۶۰۰ تا هزار و ۲۰۰ تومان، هویج ۸۰۰ تا هزار و ۲۰۰ تومان، شلقم هزار و ۴۰۰ تا ۶۰۰ تومان،  هندوانه دزفولی ۸۰۰ تومان تا هزار تومان است.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار