• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۰ | کد خبر : 57329
 • دادستان سمنان شماره جان باختگان سانحه قطار را ۴۰ نفر اعلام کرد


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، حیدر آسیابی شامگاه شنبه در جلسه بررسی علل این حادثه در بیمارستان کوثر سمنان،افزود: به محض اطلاع از این حادثه، تمامی اقدامات امدادی، درمانی و اجرایی انجام و هم اکنون با پیدا شدن بقایای جسد آخرین مفقودی حادثه، کار تجسس عوامل امدادی و هلال احمر در محل حادثه پایان یافته و این محل به طور کامل پاکسازی و تمام آثار و بقایای اجساد برای انجام آزمایش های لازم به پزشکی قانونی منتقل شده است.
  وی در تشریح کامل چگونگی جمع آوری اجساد این حادثه اظهار کرد: براساس آمارها ۴۰ مسافردر این سانحه مفقود شده بودند که پس از جستجو در صحنه حادثه، ۳۶ جسد سوخته از جمله یک مادر و فرزند که بهم چسبیده بودند، کشف شد.
  آسیابی با بیان اینک ه همچنین هفت یا هشت قطعه اعضای بدن نیز در محل کشف و جمع آوری شد، اضافه کرد: علاوه بر اجسادی که در محل کشف شده بود ۲ جمجمه دیگر از سوی ماموران امدادی و عوامل کشف شد که در مجموع ۳۹ جسد کشف و برای انجام آزمایش به پزشکی قانونی تهران انتقال یافت.
  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با بیان این که طبق آمارها ۴۰ مسافر در این سانحه مفقود شده بود که جسد ۳۹ نفر کشف و سرنوشت یک نفر دیگر همچنان نامعلوم بود، اظهار کرد: بنابراین تیم های امدادی و تجسس هلال احمر امروز به جستجوی خود ادامه دادند و ساعتی قبل با کشف جمجمه آخرین فرد مفقود شده، عملیات به پایان رسید و محل به طور کامل پاکسازی شد.
  آسیابی درباره علت انتقال اجساد به پزشکی قانونی تهران هم گفت: با توجه به اینکه امکانات و لوازم آزمایش DNA فقط در تهران و چند استان دیگر که به تازگی فراهم شده است انجام می شود بنابراین برای انجام سریعتر آزمایش، اجساد به تهران انتقال و طبق آخرین اخبار رسیده، آزمایش از اجساد انجام و قرار است با آزمایش بر روی خانواده های آنان، کار شناسایی صورت گیرد.
  دادستان مرکز استان سمنان اضافه کرد: بنابر آمار اعلام شده و تحقیقات و استعلام صورت گرفته از مسافران سمنان با توجه به بلیط های صادره از راه آهن، تمام کشته شدگان متعلق به استان آذربایجان بوده و سمنان در این سانحه مجروح داشته و هیچ تلفات جانی نداشته است.
  آسیابی در این نشست که رئیس و برخی از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلام، استاندار سمنان و معاون عمرانی استانداری،نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی شهر در مجلس، جمعی از مسئولان بهداشت و درمان علوم پزشکی سمنان حضور داشتند، در تشریح اقدامات قضایی و برخورد با مسببین این حادثه ناگوار،گفت: هم اکنون سه نفر از عوامل این حادثه دستگیر و پس از تحقیقات قضایی و تفهیم اتهام و صدور قرار تامین لازم به زندان معرفی شدند.
  وی اضافه کرد: این سه نفرشامل مسوول مرکز کنترل فرماندهی راه آهن شمالشرق کشور که در شاهرود مستقر است، مسوول مرکز کنترل خطوط و مسوول شیفت(نوبت) مرکز کنترل است.
  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان افزود: دستورات لازم برای شناسایی سایر مقصرین این حادثه نیز صادر شده است.
  سانحه برخورد قطارهای مسافری تبریز- مشهد و سمنان- مشهد حدود ساعت هشت صبح روز جمعه پنجم آذر ۹۵ در حوالی ایستگاه هفتخوان در مسیر سمنان- دامغان رخ داد.
  ۷۴۷۰/۶۰۲۶
  خبرنگار:علیرضا عربی **انتشار دهنده: جانعلی فتحی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار