• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۰ | کد خبر : 57367
 • کاهش سانحه در گرو دو خطه شدن خطوط

  یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بیان کرد: منابع مالی برای توسعه حمل و نقل ریلی محدود است و دولت باید برای کاهش سوانح ریلی بایستی اقدامات ضروری را انجام دهد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا؛ عبدالرضا هاشم زایی نماینده مردم تهران با اشاره به سانحه روز گذشته قطار مسافری محور سمنان – دامغان عنوان کرد: طی جلسه‌ای که با جهانگیری معاون اول رییس جمهور داشتیم، تاکید بر بررسی علت اصلی سانحه و ابعاد تاثیر گذار بر آن بوده است.


  وی با تاکید بر گسترش و توسعه حمل و نقل ریلی برون شهری در کشور، افزود:‌ در صورتی که بیشترین سرمایه گذاری ها به سمت دو خطه شدن خطوط ریلی انجام می گرفت ما امروز شاهد چنین حوادث ناگواری نبودیم که در فاصله ای ۶ تا ۷ کیلومتری توقفی صورت گرفته و سپس برخورد دو قطار اتفاق بیفتد.

  عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ از سال ها گذشته قرار بود بخشی از یارانه ها و مهمتر از همه منابع جدید مالی به بخش حمل و نقل ریلی اختصاص یابد اما در عمل اتفاق نیفتاد.

  وی افزود: کمبود منابع مالی از جمله دغدغه هایی است که این صنعت با آن مواجه است اما خوشبختانه در برنامه ششم توسعه بر روند سرعت این حوزه تاکید بسیار شده است.

  نماینده مردم تهران خاطر نشان کرد: اگر مسئولان برای اصلاح این ساختارها سرمایه گذاری کرده و در جهت دو خطه کردن خطوط اقدامات اساسی‌تری را انجام داده بودند، امروز شاهد چنین سوانحی نبودیم اما این موضوع بایستی در دستور کار مجلس و دولت قرار گرفته و نسبت به تخصیص منابع مالی بر توسعه خطوط و نوسازی ناوگان در مناطق کوهستانی و کویری اقدام شود.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار