رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰ | کد خبر : 57393
 • تلاش ناکام عربستان برای عضویت درسازمان بین المللی کشورهای فرانسوی زبان


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا به نقل از تارنمای خبری ' سی بی سی' ، نمایندگان حقوقی و سیاسی عربستان در روزهای اخیر تلاش کردند با اتکا بر دلایلی چون افزایش حجم مراودات تجاری و اقتصادی با فرانسه و تلاش برای توسعه و بسط فرهنگ فرانسوی٬ به عضویت این نهاد بین المللی درآیند.
  بر اساس این گزارش تلاش دو کشور مغرب وسنگال در حمایت از نمایندگان عربستان برای عضویت در این سازمان در حالی صورت گرفت که بیش از ۷۰ کشور عضو این نهاد بین المللی با عضویت رسمی عربستان مخالفت کرده اند.
  نقض آشکار حقوق بشر، بی توجهی به حقوق زنان در قوانین داخلی این کشور و رفتار نادرست با شهروندان٬ از اصلی ترین دلایل مخالفت کشورهای یادشده عنوان شده است.
  عربستان سعودی اکنون که با چالش های اقتصادی و سیاسی زیادی مواجه شده است، می کوشد با نفوذ مذهبی و سیاسی در نهادهای سیاسی کشورهای آفریقایی٬ از طریق نزدیک شدن به این کشورها ٬ بر مشکلات داخلی و منطقه ای خود سرپوش بگذارد.
  شانزدهمین نشست سران کشورهای فرانسوی زبان (فرانکوفونی) در حالی ادامه دارد که مقابله با چالش های اقتصادی، تهیه نقشه راه اقتصاد کلان و خرد کشورهای عضو و بررسی دقیق راه حل های موجود برای برون رفت از بحران های اجتماعی٬ از اصلی ترین فعالیت های پیش روی این نشست است.
  براساس این گزارش،‌ تلاش زیاد نمایندگان کشورهای عضو برای برون رفت از چالش های پیش رو از مسیر سیاسی، بر اهمیت نشست سال جاری افزوده است.
  دراین نشست که هر دو سال یک بار برگزار می شود، نمایندگان سیاسی و حقوقی بیش از ۸۰ کشور از سراسر جهان به بحث و رایزنی پیرامون موضوعات و چالش های مشترک می پردازند.
  خاورم**۹۳۷۷** ۲۰۴۱**مترجم: حمید اوضح **انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار