• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰ | کد خبر : 57393

 • به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا به نقل از تارنمای خبری ' سی بی سی' ، نمایندگان حقوقی و سیاسی عربستان در روزهای اخیر تلاش کردند با اتکا بر دلایلی چون افزایش حجم مراودات تجاری و اقتصادی با فرانسه و تلاش برای توسعه و بسط فرهنگ فرانسوی٬ به عضویت این نهاد بین المللی درآیند.
  بر اساس این گزارش تلاش دو کشور مغرب وسنگال در حمایت از نمایندگان عربستان برای عضویت در این سازمان در حالی صورت گرفت که بیش از ۷۰ کشور عضو این نهاد بین المللی با عضویت رسمی عربستان مخالفت کرده اند.
  نقض آشکار حقوق بشر، بی توجهی به حقوق زنان در قوانین داخلی این کشور و رفتار نادرست با شهروندان٬ از اصلی ترین دلایل مخالفت کشورهای یادشده عنوان شده است.
  عربستان سعودی اکنون که با چالش های اقتصادی و سیاسی زیادی مواجه شده است، می کوشد با نفوذ مذهبی و سیاسی در نهادهای سیاسی کشورهای آفریقایی٬ از طریق نزدیک شدن به این کشورها ٬ بر مشکلات داخلی و منطقه ای خود سرپوش بگذارد.
  شانزدهمین نشست سران کشورهای فرانسوی زبان (فرانکوفونی) در حالی ادامه دارد که مقابله با چالش های اقتصادی، تهیه نقشه راه اقتصاد کلان و خرد کشورهای عضو و بررسی دقیق راه حل های موجود برای برون رفت از بحران های اجتماعی٬ از اصلی ترین فعالیت های پیش روی این نشست است.
  براساس این گزارش،‌ تلاش زیاد نمایندگان کشورهای عضو برای برون رفت از چالش های پیش رو از مسیر سیاسی، بر اهمیت نشست سال جاری افزوده است.
  دراین نشست که هر دو سال یک بار برگزار می شود، نمایندگان سیاسی و حقوقی بیش از ۸۰ کشور از سراسر جهان به بحث و رایزنی پیرامون موضوعات و چالش های مشترک می پردازند.
  خاورم**۹۳۷۷** ۲۰۴۱**مترجم: حمید اوضح **انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  اعلام آخرین وضعیت انتخاب سرمربی ماشین سازی و حضور تونی اولیویرا جدول/ بودجه در دولت یازدهم چطور خرج می‌شود؟ علت حلال و حرام بودن خوردنی‌ها در کلام امام رضا(ع) خبر خوش دولت برای پرداخت فوق العاده ایثارگری امارات: برای مقابله با ایران برنامه داریم/ تهدیدهای تهران دیگر جایی ندارند همسر رهبر کره‌شمالی پیدا شد + تصویر انهدام باند بین المللی سرقت در سمنان ۱۶آذر روز قیام فرزندان تحصیلکرده ایران علیه استعمار بود موشک‌های عزالدین قسام؛ تغییردهنده قواعد بازی اسرائیل و حماس + تصاویر ده نفر نجومی‌بگیری که حقوق نجومی خود را پس نمی‌دهند فیل سنگی مشهور نیوزلند تخریب شد + تصاویر انسجام در ایران در برابر هجمه آمریکایی به برجام فیلم/ افسانه بایگان:امام خمینی "سربداران"ونقش من رانجات دادند زندگی روزمره در شهر ری کمیته نظارت بر اجرای برجام در روزهای آینده نسبت به عهدشکنی‌های آمریکا تصمیم‌گیری می‌کند ظریف: اجازه نمی‌دهیم هیچ طرفی یک جانبه از برجام عدول کند ظریف: ایران و چین رویکرد دوجانبه مشترکی در قبال موضوعات جهان و چند جانبه دارند نرخ ابتلا به سرطان ۳۳ درصد افزایش یافته است افرادی که در معرض ابتلا به زونا هستند عکس/ پروانه ی بال شیشه ای