• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۵ | کد خبر : 57481
 • شبنم مددزاده در آغوش منافقین

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو ؛ شهر پاریس روز شنبه میزبان یکی از نشست‌های گروهک ترویستی «منافقین» بود و چند نفر از سیاستمداران غربی هم در این نشست حاضر شدند. اما نکته جالب توجه در این نشست، سخنرانی «شبنم مددزاده» بود که پیشتر از سوی گروه‌های خارج‌نشین و تجدیدنظرطلب داخلی به عنوان یک «فعال دانشجویی» معرفی شده بود.


   


  مددزاده عضو انجمن منحل شده دانشگاه تربیت معلم (انجمن ۴۹ طیف علامه) است که سال ۸۷ به دلیل ارتباط با سازمان منافقین راهی زندان شده بود؛ جالب اینجاست این فرد در تمامی اغتشاش هایی که در آن سال ها در دانشگاه تربیت معلم (خوارزمی فعلی) صورت می گرفت حضور فعال داشت و به دلیل  این‌که دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر بود، با کمک لپ‌تاپ شخصی، علاوه بر ویرایش عکس‌ها و فیلم‌ها برای ارسال به رسانه‌های خارجی، در ساختن کلیپ‌های مختلف از تحصن، و همچنین تهیه‌ی نشریه و خبرنامه‌ی روزانه‌ی تحصن نیز فعال بود، که به دلیل ارتباط سازمانی که با توجه به حضور خواهران و برادران وی با گروهک تروریستی منافقین داشت، اصلی ترین رابط این کروهک تروریستی به حساب می آمد. (جزئیات بیشتر)


   


  مددزاده فقط یک فعال دانشجویی بود؟

  مددزاده همانطور که اشاره شد سال ۱۳۸۷ بازداشت شد و بعدا به جرم ارتباط با گروهک تروریستی منافقین به ۵ سال حبس محکوم شد. در تمام مدت بازداشت وی، حامیان وی عنوان می‌کردند که این اتهام بی‌پایه است و او ارتباطی با این گروهک نداشته است.


   


  فروردین سال ۱۳۸۸ سایت ضدانقلاب رادیو زمانه در مورد مددزاده نوشت: «اتهامی که به ایشان زده شده، همکاری با گروهک مجاهدین خلق است که این اتهام هیچ‏گونه پشتوانه حقوقی و مبنای صدقی هم ندارد. تابستان گذشته هم که تعدادی از بچه‏‌ها را دستگیر کرده بودند، به چند نفری از آنان، اتهام همکاری با گروه‏‌های مخالف کرد (کومله، پژاک و…) زده بودند. اما چون خانم مددزاده کرد نیست و همین‏طور اخبار مربوط به سازمان مجاهدین خلق، الان در بورس است، بهترین وسیله‏‌ای است که می‏‌توانستند با آن خانم مددزاده را تهدید کنند.»


   


  اما جالب اینجا است این حمایت ها تنها از خارج کشور نبود و گروه های ضدانقلاب داخلی نیز از حامیان سرسخت این عضو فعلی گروهک منافقین بودند، ۱۸ اسفند یعنی هجده روز پس از دستگیری شبنم مددزاده بود که برخی از دانشجویان همفکر با شبنم مدد زاده مادر وی را به دانشگاه آوردند و تجمعی نیز به همین مناسبت شکل دادند.


   


  در این رابطه وبلاگ انجمن منحل شده‌ی ۴۹ تربیت معلم با خبری تحت عنوان «تجمع دانشجویان دانشگاه تربیت معلم تهران در اعتراض به ادامه‌ی بازداشت شبنم مددزاده» در ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ می‌نویسد: «ظهر امروز و همزمان با حضور مادر شبنم مددزاده دانشجوی بازداشت‌شده‌ی دانشگاه تربیت معلم تهران، دانشجویان این دانشگاه تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.


  این وبلاگ می افزاید: در این تجمع که با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از دانشجویان برگزار شد، دانشجویان با سر دادن شعارهای “‌یار دبستانی”، “دانشجوی زندانی آزاد باید گردد” و “مدعی عدالت، خجالت خجالت”، خواستار آزادی هر چه سریع‌تر مددزاده شدند. (جزئیات بیشتر)


   


  جالب آنجا است که حتی خبر آزادی شبنم مددزاده نیز با استقبال و رپورتاژ خبری سایت های معاند داخلی قرار گرفت؛ سایت اصلاح طلب “بهار” در گزارشی تصویری در لحظه آزادی مددزاده بدون اشاره به  علت دستگیری این فرد، درباره وی نوشت: “او در مدت ۵ سال حبس خود، مرخصی داده نشد. شبنم مددزاده نایب دبیر شورای تهران دفتر تحکیم وحدت و عضو انجمن اسلامی دانشگاه تربیت معلم کرج است که از تاریخ یکم اسفند ماه ۱۳۸۷به همراه برادرش فرزاد مددزاده بازداشت و هرکدام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند، فرزاد مددزاده همچنان در زندان بسر می‌برد.”


   


  جالب اینجا است که دیگر سایت های اصلاح طلب با انتشار عکس هایی از لحظه آزادی مددزاده بدون اشاره به سوابق شخصی و خانوادگی وی، با «فعال دانشجویی» خواندن مددزاده خواستار آزادی دیگر «زندانیان سیاسی» شدند. (جزئیات بیشتر)


   


  ** امید کوکبی، راهی که ادامه دارد
  اما همه این اتفاقات به نظر می رسد در سال ۹۵ و با همان ادبیات، این بار از فردی بنام «امید کوکبی» توسط همان جریانات در حال تکرار شدن است. (جزئیات بیشتر)


   


   


  امید کوکبی جوان ۳۱ ساله ای است که  که به جرم جاسوسی در سال ۸۹ به سال حبس محکوم شده بود که اردیبهشت امسال به دلیل بیماری باعث براه افتادن کمپین هایی توسط جریانات ضدانقلاب در داخل و خارج شد؛ به طوری که بازخورد این موضوع در دانشگاه ها به خصوص تشکل های تجدیدنظر طلب به صورت پررنگ نشان داده شد. تشکل هایی که «خبرنامه دانشجویان ایران» بارها در گزارش های مستند خود سابقه سیاه تشکیل دهندگان آنها را به مسئولین تذکر داده است.


   


  به هر حال آنچه که در ماجرای امید کوکبی در دانشگاه ها رخ داد، نشان داد که برخی تفاوت اصلاح طلبی و تجدیدنظر طلبی را در مجموعه وزارت علوم نمی دانند که شاهد فعالیت جریان تجدیدنظر طلب با چنین گستردگی هستیم؛ قطعاً حمایت آشکار برخی از تشکل های دانشجویی از یک “جاسوس”، ماورای جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی است، و عنوان “تجدیدنظر طلب” عینی ترین عنوانی است که می توان به این تشکل ها زد.


   


   


  تشکل هایی که گذشتگان آنها افرادی همچون علی افشاری (توصیه به کنگره برای صدور دستور حمله گسترده نظامی به ایران)، امیرعباس فخرآور (طراحی شبکه ای تشکل های دانشجویی در داخل برای جاسوسی)، احمد باطبی (فراری سال ۷۸ که مبارزه مسلحانه را به مخالفان نظام توصیه می کند)، برادران محمدی (سابقه همکاری با گروهک تروریستی منافقین دارند)، یا پناهندگان به «کومله» (جزئیات بیشتر) و ده ها نمونه عینی دیگر هستند که آن روزها نیز در حمایت از «آزادی» شبنم مددزاده شعار سر می دادند.


  منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار