رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵ | کد خبر : 57544
 • صادقی جای رسیدگی به‌ مشکلات دانشجویان دنبال سیاسی‌ بازی است/ از طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه کاشان استقبال می‌کنم

  سید جواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به موضوع طرح شکایتش از محمود صادقی،‌ نماینده مردم تهران، اظهار داشت: در تابستان سال جاری یکی از دانشجویان بورسیه در دانشگاه کاشان فوت کرد و این مسئله باعث شد که کمیته تحقیقی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای بررسی دلایل این فوت تشکیل شود.


   


  وی افزود: اعضای ۴ نفره این کمیته را بنده و آقایان احمدی لاشکی، صادقی و حجت‌الاسلام سلیمی تشکیل می داد که با حکم رئیس کمیسیون آقای زاهدی منصوب شدیم. در اولین جلسه ای که کمیته کارشناسی تشکیل شد بنده به عنوان سخنگوی کمیته تحقیق تعیین شدم و لذا قرار شد که بنده در موضوعات مختلف از جمله اطلاعات آموزشی، پژوهشی و اطلاعات مالی مربوط به این دانشجو از نظر شهریه و هزینه های پایان نامه و همچنین همراهانش که شامل خانواده، دوستان، هم‌خوابگاهی و همکلاسی هایش بودند و تیم راهنما و اطلاعاتی که از سازمان امور دانشجویان اطلاع رسانی لازم را به کمیته انجام دهم.


   


  ساداتی‌نژاد تصریح کرد: این اطلاعات جمع‌آوری‌شده و مفصلاً مورد بررسی قرار گرفت. همچنین گزارشی بر این اساس تنظیم و به کمیته تحقیق ارائه شد. البته نظرات متفاوتی دراین‌باره وجود داشت اما نهایتاً با توافق سه نفر از اعضای کمیته تحقیق این گزارش به کمیسیون ارائه شد. یعنی یک نفر در مقابل سه نفر نظرات متفاوتی داشت اما با رأی اکثریت کمیته تحقیق این گزارش برای رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات ارسال شد. زاهدی نیز این گزارش را در دو نوبت در کمیسیون مربوطه در دستور کار قرار داد. در جلسه اول که با حضور وزیر علوم، رئیس سازمان امور دانشجویان یعنی معاون وزیر علوم و برخی دیگر از مسئولان وزارت علوم بود گزارش مذکور در حضور اعضای کمیسیون قرائت شد و در مورد متن اصلی گزارش نظرات وزیر محترم، معاونین، و دیگر افراد استماع شد اما از آنجایی که این گزارش شامل دو قسمت بخش اصلی و بخش جمع‌بندی، اظهارنظر و ارائه پیشنهادات بود با نظر رئیس کمیسیون بخش سه‌گانه دوم  به‌وقت دیگری موکول شد. رئیس کمیسیون از بنده خواست تا در قسمت جمع بندی و اظهارنظر و پیشنهادات نظر افراد حاضر  در جلسه و پاسخ‌های داده شده را لحاظ کرده و با مرور مجدد آن را در جلسه مستقلی ارائه کنم.

  نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در ادامه یادآور شد: جلسه بعدی در دستور کار قرار گرفت و بنده جمع‌بندی، اظهارنظر و پیشنهادات را ارائه کردم. نظرات اعضای کمیسیون در این سه بخش شنیده و پیشنهادات و نظرات اعضای کمیسیون در آن اعمال شد. نهایتاً با رأی گیری در آن جلسه این گزارش مورد تأیید و تصویب کمیسیون آموزش و تحقیقات قرار گرفت و مقرر شد که برای اجرا به وزارت علوم ارسال شود و وزیر علوم این پیشنهادات را به اجرا دربیاورد که پیشنهادات هفت بندی بود که قبلاً به آن اشاره شده است.

   


  ساداتی نژاد تاکید کرد: در حین اجرای این کار کارشناسی و گزارش کمیته تحقیق یکی از اعضای کمیته مصاحبه ای را انجام داد و مطالبی در آنجا ذکر کرد که این مطالب در موضوعات مختلفی مطرح شد. بعضی از آنها مربوط به گزارش وعده صادق به نقل از کمیته تحقیق بود که این فرد در این مصاحبه اطلاعات نادرستی داده بود.


   


  وی درباره علت شکایتش از محمود صادقی نماینده مردم تهران اظهار داشت: موضوعی که منجر به شکایت بنده از نماینده مردم تهران که عضو کمیته تحقیق نیز هست اتهام بی اساسی بود که در آن مصاحبه به بنده زده شد. وی در آن مصاحبه اعلام کرد که در سال ۱۳۸۹ در زمان ریاست بنده در دانشگاه کاشان مبلغی حدود دو میلیارد تومان بابت بورسیه ها به دانشگاه کاشان واریز شده که در حال حاضر مشخص نیست این پول در کجا هزینه شده است. همان شب ایشان در صفحه توئیتر خودش مطرح کرد که بخشی از این پول در ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداها در سال ۹۲ هزینه شده است. 


      


  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با تاکید براینکه این شکایت در تاریخ ۲۵ آبان ماه به دادسرای فرهنگ و رسانه انجام گرفت، افزود: طبیعتا این موضوع که از اساس کذب بوده و باعث نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی است توسط یک نماینده قابل پیگیری است و هیچ ارتباطی به مصونیت قضائی ندارد. نماینده در اظهارنظراتی که در صحن درباره لوایح، طرح ها، مسائل داخلی و خارجی که از شأن نمایندگی اش است، انجام می دهد مصونیت دارد اما این موضوع باعث نمی شود که بخواهد به هر شخص حقیقی و حقوقی توهین و هتک حیثیت کند. طبیعتا در قانون هیچ تفاوتی بین افراد نیست. ما باید از گفتاری که انجام می دهیم مواظبت کنیم به ویژه در فضای رسانه ای و مجازی چرا که حرف هایمان بار حقوقی دارد.


   


  ساداتی نژاد با بیان اینکه نماینده مردم تهران باید مستنداتش را ارائه دهد و اتهامات خودش را اثبات کند، یادآور شد: از آنجایی که هر دانشجوی بورسیه هزینه ای در حدود چهل میلیون تومان دارد با حساب آن ۲ میلیارد تومان باید در سال ۸۹ دانشگاه کاشان ۵۰ دانشجوی بورسیه داشته باشد این در حالی است که فکر می کنم دانشگاه کاشان آن زمان یک دانشجوی بورسیه داشت. ۵۰ دانشجوی بورسیه به معنای ۵۰ اسم و شخصیت است این مسئله چیزی نیست که کسی بتواند آن را پنهان کند و هرگونه مدرک در این خصوص نزد سازمان امور دانشجویان است و با یک استعلام دادگاه می توان این ادعای واهی را اثبات کرد.


   


  وی بیان داشت: بنده از سال ۹۰ دیگر رئیس دانشگاه کاشان نبودم و این قبیل سخنان بیانگر این است که اطلاعاتی غلط، آشفته و با نگاه ویژه و خاص به ایشان داده شده است و اگر این فرد این اطلاعات را به صورت منطقی در کنار هم می گذاشت متوجه این آشفتگی می شد.


   


  نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با بیان اینکه مصاحبه نماینده مردم تهران در فضای مجازی گسترش داشت تا جایی که رسانه های بیگانه همچون صدای آمریکا و بی بی سی از آن بهره برداری سیاسی کردند، تاکید کرد: بیان این صحبت های کذب و بی اساس منجر به سوء استفاده های رسانه های بیگانه به منظور تخریب وجهه نظام و کشور شد. البته اخیرا این فرد در مصاحبه مجددی اعلام کرد که گزارش کمیته تحقیق دانشجوی بورسیه رای گیری نشده است این در حالی است که در جلسه دوم گزارش کمیته تحقیق ایشان اصلا حضور نداشت حال این سوال مطرح می شود که چگونه علی رغم حضور در این جلسه می توانید چنین ادعایی کنید؟ در حالی که در جلسه موردنظر این گزارش به رای گذاشته شد و با رای اکثریت قاطع به تصویب رسید. وی همچنین در ادامه مصاحبه آورده است که بنده اعلام کردم پول بورس دانشجوی مرحوم واریز نشده است. واقعا متاسفم این مسئله نشان می دهد که این فرد با دقت این گزارش را مطالعه نکرده است چراکه اگر به مصاحبه ها توجه داشت متوجه می شد که در این گزارش آمده است که سازمان امور دانشجویان ابلاغ اعتبار پول بورسیه این دانشجو را در تیر ماه ۹۱ به دانشگاه کاشان فرستاده است اما در تخصیص در دانشگاه دچار نقص شده است. 


   


  ساداتی نژاد تصریح کرد: ایشان همچنین ادعا کرده است که به زودی تحقیق و تفحصی از دانشگاه کاشان رقم خواهد زد بنده در همین جا اعلام آمادگی می کنم تا سیه روی شود هر که در او غش باشد. هیچ ایرادی ندارد.  کار بسیار خوبی است هرچند هر ساله دانشگاه ها توسط دو نهاد به دقت بررسی می شوند. یکی دیوان محاسبات است که با چشمان تیزبینش تمامی دریافت ها، پرداخت ها و مباحث مالی دانشگاه ها را مورد رسیدگی دقیق قرار می دهد و دیگری حسابرسی دانشگاه ها توسط هیئت امنا است که مسائل را به صورت دقیق مورد بررسی قرار می دهند.


   


  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات بیان داشت: این شکایت نیز علاوه بر روشن شدن حقایق به این دلیل است تا در آینده تجربه‌ای شود که در کلام‌هایی که در مقابل رسانه‌ها به کار می‌بریم ذوق‌زده نشویم. و حرف‌هایمان همراه با احترام و مستند باشد. نمایندگان همواره در صحبت‌هایشان احترام همکاران خود را دارند و اسمی از اشخاص نمی‌برند اما ایشان در آن مصاحبه ۳۰۰ بار از بنده نام برد و حرف‌هایی زد که هیچ‌کدامش مستدل نبود. بهتر است ابتدا صحبت‌های منبع را بررسی کنند و سپس به بیان آن بپردازند نمی‌شود که هرکسی هر چیزی گفت آن را مطرح کنیم.

  وی همچنین یادآور شد: این نماینده در صحبت‌های اخیرش نام رئیس سابق دانشگاه کاشان را کوکبی بیان کرده است. این مسئله نشان می‌دهد که اطلاعات از جای دیگری به ایشان می‌رسد. چراکه هیچ‌گاه دانشگاه کاشان رئیسی به نام کوکبی نداشته است بلکه رئیس سابق آقای دکتر کتابی بوده‌اند. متعجبم چگونه یک فرد نام رئیس سابق دانشگاه کاشان را نمی‌داند و ادعا می‌کند که اطلاعات دقیق و درستی از این دانشگاه دارد. این هم از عجایب است. به نظرم ایشان قدری بر روی اخبار و اطلاعاتی که به‌دستشان می‌رسد صحت سنجی داشته باشند و سپس آن را عنوان کنند.


   


     ساداتی نژاد در پایان درباره علت موضع‌گیری این نماینده خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که بحث بورسیه‌ها کاملاً سیاسی است آقای صادقی با دیدگاه سیاسی خاصش آن را مطرح کرد. بنابراین معتقدم این تهمت‌ها در حقیقت واکنشی به نتیجه کمیته تحقیق کمیسیون آموزش و تصویب گزارش در کمیسیون مربوطه است. احیاناً این مسئله برای ایشان سخت و ناخوشایند آمده است.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار