کد خبر : 57553
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸
170 مشترک

در مذاکرات بالاترین امتیازات که به این زودی جبران نمی‌شود را به آمریکا دادیم

آمریکا می‌خواهد ایران مسئولینی داشته باشد که از آمریکا بترسند و در مقابلش کوتاه بیایند و ما نتیجه این کوتاه آمدن در مقابل آمریکا را در مذاکرات اخیر ملاحظه کردیم که آمریکا به هیچ کدام از تعهدات خود پایبند نماند و یک دوره آمریکا شناسی خوب برای جوانان ما و افرادی که اعتقاد داشتند باید با آمریکا ارتباط داشت برگزار شد.

به گزارش وعده صادق حسن رحیم پور ازغدی امروز در همایش «نقش و جایگاه مقام معظم رهبری در مقاومت اسلامی» در دانشگاه فنی شهید منتظری مشهد، گفت: جنگ تحمیلی ما جنگ جهانی سوم در قرم بیستم بود چون شرق و غرب در برابر ما حضور داشتند و ایران تنها در تحریم مطلق بود.

وی بیان کرد: بعد از جنگ امام خمینی(ره) با عزت رفت و صدام به دست طرفداران انقلاب اسلامی با ذلت اعدام شد. ما در انتهای جنگ هشت ساله از ۱۳ کشور اسیر گرفتیم چون تمام قدرت‌های دنیا در جنگ مقابل ما بودند و همه سلاح‌های مدرن در برابر ما استفاده شد.

نبرد داعش با سوریه و عراف ادامه جنگ تحمیلی است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به حضور داعش در عراق و سوریه اشاره و تصریح کرد: در نبرد اکنون داعش با سوریه و عراق اگر با دقت نگاه کنیم این جنگ، ادامه جنگ تحمیلی است چون تمام کسانی که در جنگ تحمیلی مقابل ما بودند اکنون در این جنگ در مقابل عراق و سوریه هستند و یک جنگ جهانی در این دو کشور در حال انجام است.

وی افزود: ۳۰ کشور که در راس آنها دو الی سه کشور وجود دارند در عراق و سوریه در حال جنگ هستند.

رحیم پور ازغدی در خصوص تاثیر انقلاب اسلامی در دنیا، گفت: انقلاب اسلامی ما نگذاشت آمریکا در عراق و افغانستان بماند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه سوریه تنها کشور عربی بود که به مردم فلسطین خیانت نکرد البته این دولت مانند سایر دول عرب مشکلاتی داشت، خاطرنشان کرد: سوریه اگر نبود نه حزب الله لبنان می‌توانست در جنگ ۳۳ روزه پیروز شود و نه مقاومت غزه و شکست‌های اسرائیل موجب نمی‌شد.

وی تاکید کرد: اگر در عراق و سوریه مشورت‌ها و حضور ایران و فرماندهی مستشاران نظامی ایران نبود داعش قطعا کل عراق و سوریه را اشغال می‌کرد و خیزی که داعش در عراق برداشت به دلیل خیانت افسران نظامی‌اش در موصل بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: این یک افتخار بزرگ برای ایران است که دو کشور اسلامی را از خطر سقوط نجات داده است.

رحیم پور ازغدی گفت: اگر عراق و سوریه تثبیت شوند باعث می‌شود که مقاومت ضد صهیونیستی دوباره احیا شود و چنانچه این جنگ‌های داخلی صورت نمی‌گرفت اکنون اسرائیل سقوط کرده بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه اسرائیل خط مقدم کل غرب است، گفت: اگر اسرائیل سقوط کند دژ بزرگ استعمار غرب در جهان اسلام سقوط می‌کند و تاریخ جدید آغاز می‌شود و این تاریخ ۲۰۰ ساله استعمارزدگی از بین می‌رود.

وی ادامه داد: غربی‌ها جنگ داعش را در منطقه به این دلیل راه انداختند که اسرائیل حفظ شود و بیداری اسلامی را کنترل و تبدیل به جنگ داخلی کنند و نفت و انرژی کشورهای منطقه برای آمریکا و اسرائیل دوباره حفظ شود.

پشت صحنه و جلوی صحنه داعش

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه داعش یک جلوی صحنه و یک پشت صحنه دارد، گفت: در جلوی صحنه داعش دو گروه، مزدور و چند هزار بچه ساده که از کشورهای دیگر آمده‌اند و فکر می‌کنند این یک نبرد برای جهان اسلام است و فریب خورده‌اند وجود دارد. همیشه گروه اول گروه دوم را در جنگ‌ها جلو می‌اندازند در حالی که دسته دوم نه جاسوس و نه مزدورند بلکه فقط افرادی هستند که در غرب تحقیر شده‌اند و عقده‌هایی در آنها تلنبار گردیده است.

رحیم پور ازغدی ادامه داد: این افراد اغلب افراد متدینی نبودند و چون الگوهای مناسبی نداشتند و الگویی مانند طالبان و القاعده را دیده‌اند به داعش ملحق شدند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: جوانان سنی و انقلابی ما الگویی نداشتند و کشورهای اسلامی همیشه مقابل اسرائیل شکست می‌خوردند، این جوانان، جوانان حزب الله را در جلوی چشمان خود می‌دیدند که با روش‌های عقلانی عملیات‌های استشهادی را انجام می‌دادند.

وی با اشاره به حادثه تروریستی در عراق که منجر به کشته شدن زائرین حسینی شد، بیان کرد: کشتن مردم زائر ما نه کار اخلاقی و نه تاکنیک نظامی دارد.

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در جنگ شش روز ۱۹۷۶ هفت کشور عربی به دست اسرائیل شکست خوردند، اسرائیل مناطقی را اشغال و آنها را تحقیر کرد؛ اما اولین باری که اسرائیل شکست خورد و کوچک شد به دست جوانان انقلابی حزب الله لبنان بود و اسرائیل برای اولین بار اعلام کرد که نمی‌تواند از خود دفاع کند.

رحیم پور ازغدی در خصوص پشت صحنه داعش، بیان کرد: پشت صحنه این گروه تروریستی تمام حکومت‌های دیکتاتوری منطقه از قبیل قطر، اردون، عربستان، ترکیه و سرویس‌های جاسوسی پاکستان و مراکش هستند و آمریکا نیز حضور مستقیم دارد و اسرائیل صراحتا گفته است که داعش به نفع ما است و داعش نیز اعلام کرده که ما هیچ مشکلی با اسرائیل نداریم یعنی داعش دشمن خود مسلمانان است.

وی گفت: داعش را به این دلیل در سوریه آوردند که یک؛ نفت و گاز سوریه را بگیرند و دوم اینکه جبهه مقاومت در سوریه را شکست دهند و ایران که تبدیل به یک کشور مقتدر شده است را ضعیف کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اسرائیلی‌ها رسما اعلام کردند که ایران قدرت اول در منطقه است، خاطرنشان کرد: آنها بتدریج درصدد آن هستند که کشورهای منطقه را علیه ایران تحریک کنند به طوری که معاون اوباما گفته در قرن جدید میلادی ایران یکی از چهار قدرت تعیین کننده جهان است، این یک حرف مهم است . ایرانی که تا ۴۰ سال پیش مستعمره آمریکا بود و برای اولین بار، دشمنان ما اعتراف می‌کنند که ایران تاکنون این قدر قوی و عزیز نبوده است.

رحیم پور ازغدی تاکید کرد: اگر ایران به عراق و سوریه کمک نمی‌کرد این دو کشور دست داعش، آمریکا و اسرائیل می‌افتاد و تجزیه و غارت این کشورها کوچکترین پیامد این اتفاق بود.

وی اصلی‌ترین هدف داعش و پشت صحنه‌اش را رسیدن به ایران دانست  و خاطرنشان کرد: اگر داعش در عراق و سوریه پیروز شود قطعا به ایران حمله می‌کند و همان کاری که با عراق و سوریه کرده صدها برابر بدتر با ایران می‌کند و جنگ قومی و مذهبی به نام دفاع از اسلام و اقوام در کشور راه می‌اندازد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اگر ما بخواهیم بی طرف باشیم باز هم نمی‌توانیم به این مسائل بی توجه باشیم چون منافع ملی ما در خطر است. در زمان جنگ تحمیلی یک عده که خود را ملی گرا می‌نامیدند می‌گفتند که ما به جنگ کاری نداریم چون جنگ بین یک کشور عرب اسلامی با یک کشور اسلامی دیگر است و تمام کسانی که در جبهه‌ها شهید شدند اکثراً ایرانی مسلمان بودند تا ایرانی ملی‌گرا و ملی‌گراها در جنگ حضور نداشتند و اکنون نیز در جنگ سوریه، با حضور ایران مخالف هستند.

رحیم پور ازغدی ادامه داد: اکنون حتی حکومت مصر که دست نشانده آمریکا و اسرائیل است اعلام کرده خطر اصلی داعش است و ترامپ نیز در سخنرانی اخیرش گفته است حمله مستقیم به سوریه حمله به روسیه و ایران است و ما نمی‌توانیم با آنها بجنگیم بلکه باید با آنها بسازیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سخنانش بیان کرد: جوانان سنی ما وقتی فیلم‌های جوانان حزب الله را می‌دیدند موجی در آنان ایجاد می‌شد که باید آنها هم قهرمان سازی کنند و یک عده زیادی از آنها شیعه شدند و خانواده‌های سنی اسم بچه‌هایشان را به اسم اسامی شیعی می‌گذاشتند.

آمریکا می‌خواهد ایران مسئولینی داشته باشد که از آمریکا بترسند

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: آمریکا می‌خواهد ایران مسئولینی داشته باشد که از آمریکا بترسند و در مقابلش کوتاه بیایند و ما نتیجه این کوتاه آمدن در مقابل آمریکا را در مذاکرات اخیر ملاحظه کردیم که آمریکا به هیچ کدام از تعهدات خود پایبند نماند و یک دوره آمریکا شناسی خوب برای جوانان ما و افرادی که اعتقاد داشتند باید با آمریکا ارتباط داشت برگزار شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: ما در مذاکرات بالاترین امتیازات که به این زودی جبران نمی‌شود را به آمریکا دادیم.

وی ادامه داد: دولت قبل آمریکا که با ایران مذاکره کرد به هیچ یک از تعهداتش پایبند بود و حالا دولت جدیدیش که صحبت از پاره کردن برگه تعهدات می‌زند می‌خواهد به تعهدات پایبند باشد؟ این مذاکرات باعث شد ایران در مسائل هسته‌ای ترمز بزند و عقب بیفتد و جوانانی که در فیزیک هسته‌ای درس می‌خواندند و کار می‌کردند جلویشان گرفته شد و جوانان ما دلسرد شدند، البته هم اکنون هم علم و هم مهارتش را برای بازگشت به گذشته داریم و گفتند آیا ما باید این قدر هزینه بپردازیم برای اینکه آمریکا را بشناسیم؟

رحیم پور ازغدی افزود: بعضی‌ها می‌گفتند در رابطه با آمریکا باید تجربه کرد و از عقلمان نباید استفاده کنیم. آمریکایی که پیشرفت ما را نمی‌خواهد چطور راضی به وجود انرژی هسته‌ای ما است؟

وی خاطرنشان کرد: بعضی‌ها در مورد منطقه هم همین را می‌گویند که باید عراق و سوریه را رها کنیم و اگر این کار اتفاق بیفتد داعش بلافاصله وارد کشور می‌شود. اگر ایران ضعف نشان دهد و در مقابل آمریکا تسلیم شود گلوله توپ به سمت ایران نشانه گیری می‌شود و تمامی مسائل در عراق و سوریه در ایران اتفاق می‌افتد و اگر در قضایای منطقه کوتاهی کنیم تروریسم صدبرابر قوی‌تر از اول انقلاب به بهانه‌های قومی و مذهبی با جنگ‌های خیابانی در کشور صورت می‌گیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: وقتی یک کشور شکست دیگر نه علم، نه رفاه، نه امنیت و نه پیشرفت دارد.در حال حاضر ما از موضع قدرت در خارج از ایران بدون هیچ هزینه جنگی از کشور خود دفاع می‌کنیم و سوریه خط مقدم ما است و برای ما می‌جنگد.

رحیم پور ازغدی گفت: هر وقت ایران اشغال شده است به دلیل جنگ داخلی بوده و آمریکا برای اثبات قدرت خودش و هم برای اینکه به کشورهای دیگر اثبات کند که اگر کشوری مقابلش بایستد آن را نابود می‌کند درصدد است ایران را از بین ببرد.

دانشجو

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب