• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵ | کد خبر : 57575
 • آخرین دفاعیات بانوی نیکوکارایرانی درهند اخذ شد


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا،'نرگس کلباسی اشتری' بانوی نیکوکار ایرانی که برای کودکان یتیم و معلول در شرق هند پرورشگاه ساخت، درسال ۲۰۱۴ به دلیل ناپدید شدن یکی از کودکان به قتل غیر عمد متهم شده است .
  وی که متولد اصفهان است در چهارسالگی به همراه پدر و مادرش به انگلستان مهاجرت کرده بود.
  اشتری که به دلیل این اتهام ممنوع الخروج شد و با احتمال زندان در صورت اثبات این اتهام مواجه است ،با انتشار نامه ای در فضای مجازی از دوستان و سفارت انگلیس در هند درخواست کمک کرد، ولی سفارت انگلیس در دهلی نو توجهی به خواسته وی نکرد.
  سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد روز دوشنبه درگفت وگو با ایرنا اظهارکرد خانم اشتری امروز به همراه علی صدیق احمدی از کنسولگری در دادگاه حاضر و در دوبخش آخرین دفاعیات خود را ارائه کرد.
  حسن نوریان افزود: قرار شد که حکم این بانوی نیکوکار ایرانی دوشنبه هفته آینده صادر شود.
  وی در خصوص تلاش وکلای خانواده کودک مفقود شده هندی برای طرح اتهام قتل عمد به خانم اشتری افزود: وکلای این خانواده تلاش زیادی برای طرح قتل عمد کردند که به دلیل نداشتن ادله کافی مورد قبول دادگاه قرار نگرفت.
  وکلای خانواده کودک مفقود شده هندی با نزدیک شدن به جلسات پایانی دادگاه و احتمال تبرئه خانم اشتری، از هفته گذشته تلاش جدیدی برای انحراف دادگاه و گشودن پرونده قتل عمد آغاز کرده بودند.
  سرکنسول جمهوری اسلامی ایران درحیدرآباد گفت که دولت وملت ایران انتظار دارند دستگاه قضایی هند با توجه به بی گناهی خانم اشتری و اقدامات خالصانه وخیرخواهانه وی در زمینه سرپرستی کودکان یتیم ونابینای هندی، با صدور رای عادلانه امکان ادامه فعالیت وی را فراهم کنند.
  'نرگس کلباسی اشتری' نیز درگفت وگو با ایرنا با تقدیر ازپیگیری پرونده اش از سوی مقامات کشورمان خاطرنشان کرد سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد با اطلاع از پرونده اینجانب به همراه دو کارشناس کنسولی با سفر به 'رایاگادا'تمام تلاش خود را برای پیگیری پرونده ام دادند.
  وی افزود:اقدامات سفارت جمهوری اسلامی در دهلی و سرکنسولگری ایران باعث شدکه روند رسیدگی به پرونده من تغییر کند..
  جلسه رسیدگی به پرونده 'نرگس کلباسی اشتری ' بانوی نیکوکار ایرانی روز پنجشنبه و جمعه هفته گذشته با حضور در ‘رایاگادا’ در ایالت اوریسا هند برگزار شد.
  در این جلسه مستندات جدیدی در خصوص بیگناهی خانم اشتری به دادگاه ارائه شده بود.
  آساق** انتشار دهنده :احمدعلی خلیل نژاد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار