از وکیلی که میتوانست جنگ جهانی سوم را به راه بیاندازد چه می دانید؟

0 0

نام رهبر بزرگ کوبا به خواطر تبدیل کشورش به نمادی برای سربلندی و مقاومت برای همیشه در تاریخ این کشور و آمریکای لاتینثبت است.

به گزارش وعده صادق نام رهبر بزرگ کوبا به خاطر تبدیل کشورش به نمادی برای سربلندی و مقاومت برای همیشه در تاریخ این کشور و آمریکای لاتین ثبت است.

فیدل کاسترو در خانوادهای با هفت فرزند در ۱۳ آگوست ۱۹۲۶در شهر بیران از توابع استان اوگلین فعلی و از پدر ثروتمند اسپانیولی الاصل و مادر کوبایی به دنیا آمد.

او در هفت سالگی برای زندگی با معلمش که مسئول آموزش او بود و او را از دین بیزار نمود به شهر سانتیاگو د کوبا رفت . کاسترو درباره این دوره گفت: معلمم خانواده ام را فریب می داد و من آنجا گرسنگی را تجربه کردم.

یک سال بعد در ژانویه ۱۹۳۵ او به عنوان یک شاگر وارد مدرسه تعلیمات مذهبی شد. فیدل یازده ساله در ژانویه ۱۹۳۸ و  بعد از شورش علیه استبداد معلمان این موسسه را به مقصد کالج دلورس ترک گفت. بعد ها در طول سالهای ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۵ او تحصیلاتش را در هاوانا و همراه با یسوعیون در کالج بلن دنبال کرد، بعد از کسب نمرات بالا، استادش، پدر ارمادو لیورنت در کتاب راهنمای موسسه درباره او این چنین نوشت:

او خودش را در تمام مباحث ادبیاتی ثابت کرد او همچنین یک ورزشکار خوب بود وکنترل و محبت همه را در اختیار داشت

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.