رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۵ | کد خبر : 57663
 • علت اصلی لغو نشدن تحریم را بشناسید

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، مهدی محمدی تحلیلگر سیاسی در کانال تلگرامی اش نوشت:


   


  طی ساعت های گذشته کسانی دو نقل قول از رهبر معظم انقلاب اسلامی را کنار هم گذاشته و تلاش کرده اند نوعی تناقض میان آنها القا کنند. یک فرمایش در این باره است که جلوگیری از کش پیدا کردن مذاکرات اقدام مهم و مفیدی بوده و دیگری فرمایش اخیر ایشان در این باره که علت اصلی مشکلات پیش آمده در برجام، “عجله” بوده است. 


   


    در اینجا هیچ تناقضی وجود ندارد. توجه به دو نکته -که یکی اصلی است و دیگری فرعی- مطلب را روشن می کند.


   


   نکته فرعی این است که آن فرمایش ناظر به زمانی مطرح شده که به دلیل متعهد بودن ایران به توافق ژنو، طولانی شدن بیهوده مذاکرات برجام، مطلقا به سود ایران نبود. طولانی شدن مذاکرات در آن مقطع، صرفا به این معنا بود که بخش های کلیدی برنامه هسته ای ایران در تعلیق بماند و همزمان تحریم ها هم برقرار باشد. بنابراین مذاکرات باید زودتر تعیین تکلیف می شد و این لزوما به معنای “توافق” نبود.


   


  اما نکته اصلی است که مقصود از عجله در فرمایش اخیر ایشان صرفا عجله زمانی نیست. مسئله اصلی درباره برجام که اخیرا خود را نشان داده این است که متن اصلی ترین بخش برجام برای ایران، یعنی بخش تحریم ها، اساسا از جانب طرف امریکایی نوشته و به تیم ایرانی ارائه شده و آقایان نیز همه زحمتی که کشیده اند تطبیق متن ارائه شده از سوی امریکا با قوانین تحریم بوده که حالا می دانیم با بی دقتی های فراوان همراه بوده و علت اصلی عمده مشکلاتی است که اکنون بروز کرده است.


   


  عجله در اینجا، یعنی “اعتماد به طراحی دشمن” و کاهلی در اصلاح آن و این است که منجر به فاجعه می شود.


   

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار