رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۵ | کد خبر : 57700
 • رئیس جمهوری چین: انتظار دنیا از سازمان ملل در برقراری صلح پایدار افزایش یافته است


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، «شی جین پینگ» این سخنان را شب گذشته (دوشنبه) در دیدار با «آنتونیو گوترس» بیان کرد که به چین سفر کرده و یادآور شد که کشورش قاطعانه از وی در راستای اجرای وظایف کاری دبیرکل حمایت می‌کند.
  رئیس جمهوری چین همچنین از سازمان ملل به عنوان عمومی‌ترین و معتبرترین نهاد بین‌المللی در زمینه مقابله با چالش‌های جهانی نام برد که جایگزین نشدنی است.
  وی در سخنان خود که رادیو بین المللی چین آن را منتشر کرده، یادآور شد: در بیش از ۷۰ سال پس از پایان جنگ جهانی دوم، سازمان ملل نقش بسزایی در برقراری صلح و توسعه پایدار در جهان داشته است.
  «شی» تصریح کرد که به دنبال پیشرفت و تحولات اوضاع بین‌المللی، کشورها انتظارات بیشتری از سازمان ملل دارند و با ایفای نقش‌های بزرگتر این سازمان موافقند.
  رئیس جمهوری چین همچنین گفت که دبیرکل جدید ضمن دفاع از منشور سازمان ملل می بایست در حفظ صلح و امنیت جهان و کمک به توسعه مشترک فعالانه بکوشد و علاوه بر مد نظر قرار دادن منافع کشورهای در حال توسعه، اقدامات بیشتری برای این کشورها در نظر بگیرد.
  «گوترس» نیز از پشتیبانی چین در راستای اجرای وظایف دبیرکل سازمان ملل تشکر کرد و گفت: امروزه چین به ستون مهمی در امور سازمان ملل تبدیل شده و نقش مهم در عرصه های بین المللی ایفا می کند.
  وی همچنین حضور چین در عملیات حافظ صلح سازمان ملل، میانجی‌گری در درگیری‌ها، حمایت و کمک به دیگر کشورهای در حال توسعه را مورد تقدیر قرار داد و گفت که نقش و خدمات پکن در راستای برقراری صلح و توسعه جهان قابل توجه است.
  گوترس از سال ۱۹۹۵ تا سال ۲۰۰۲ نخست وزیر پرتغال بود و پس از آن به مدت ۱۰ سال سرپرستی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل را به عهده داشت.
  بیست و دوم مهر ماه سالجاری، ۱۹۳ کشور عضو مجمع عمومی به انتخاب او به عنوان دبیرکل سازمان ملل برای یک دوره پنج ساله رأی مثبت دادند.
  سیاستمدار سوسیالیست پرتغالی که به مدت یک دهه به عنوان کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان فعالیت داشته، از اول ژانویه (۱۲ دی ماه) بر کرسی «بان کی مون» دبیر کل فعلی این سازمان تکیه می زند.
  آساق**۱۵۹۷*انتشاردهنده: فرهاد راستی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار