• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵ | کد خبر : 57735

 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، گزارش بانک مرکزی از میانگین قیمت خرده فروشی ۱۱ گروه کالای اساسی در شهر تهران در هفته منتهی به پنجم آذر ماه جاری نشان می دهد که هشت گروه کالایی افزایش و سه گروه دیگر نسبت به هفته قبل از آن کاهش یافته است.
  بر این اساس در تغییرات قیمتی گروه های یاد شده در هفته نخست آذر ماه نسبت به هفته قبل از آن نرخ گروه لبنیات ۱٫۶ درصد، تخم مرغ ۷٫۳ درصد، حبوبات ۱٫۶ درصد، میوه های تازه ۴٫۷ درصد، گوشت قرمز ۰٫۱ درصد، گوشت مرغ ۰٫۹ درصد، چای ۰٫۲ درصد و روغن نباتی ۰٫۴ درصد افزایش و در مقابل قیمت گروه برنج، سبزی های تازه و قند و شکر هر کدام ۰٫۱ درصد افت داشته است.

  * لبنیات و تخم مرغ
  براساس اطلاعات در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات بهای ماست پاستوریزه به میزان پنج درصد نسبت به هفته قبل افزایش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ هم ۷٫۳ درصد افزایش داشت و شانه ای ۹۶ هزار تا ۱۱۰ هزار ریال فروخته شد.

  *برنج و حبوب
  برابر بررسی انجام شده، در این هفته قیمت برنج داخله درجه یک معادل ۰٫۲ درصد کاهش یافت و بهای برنج وارداتی غیرتایلندی و برنج داخله درجه دو ثابت بود.
  در گروه حبوب قیمت عدس معادل ۰٫۱ درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰٫۱ درصد تا ۳٫۵ درصد افزایش داشت.

  * میوه ها و سبزی های تازه
  بررسی قیمت ها در میادین زیر نظر شهرداری در این هفته نشان داد که هندوانه عرضه نمی شد، موز و انگو عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها به دلیل کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.
  میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه داشتند و در گروه میوه های تازه قیمت سیب قرمز به میزان ۴٫۶ درصد، سیب زرد ۱٫۹ درصد و پرتقال درجه یک ۵٫۲ درصد کاهش، اما بهای سایر اقلام این گروه بین ۴٫۳ درصد تا ۲۰٫۳ درصد افزایش یافت.
  همچنین در گروه سبزی های تازه قیمت سبزی های بدون برگی تغییری نداشت. بهای گوجه فرنگی ۵٫۱ درصد، بادنجان ۱٫۱ درصد و پیاز ۱٫۶ درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰٫۸ درصد تا ۳٫۷ درصد افزایش داشت.

  * گوشت قرمز و گوشت مرغ
  برابر این گزارش در هفته مورد بررسی بهای گوشت گوسفند به میزان ۰٫۱ درصد و گوشت مرغ ۰٫۹ درصد افزایش یافت و قیمت گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود.

  * قند شکر چای و روغن نباتی
  در این هفته بهای قند و روغن نباتی جامد بدون تغییر بود و قیمت شکر معادل ۰٫۲ درصد کاهش ولی بهای چای خارجی ۰٫۲ درصد و روغن نباتی مایع ۰٫۶ درصد افزایش داشت.

  * تغییرات سالانه قیمت ها
  مقایسه قیمت های اعلامی بانک مرکزی از میانگین قیمت خرده فروشی ۱۱ گروه کالایی در هفته منتهی به پنجم آذر امسال با هفته مشابه پارسال نشان می دهد لبنیات ۵٫۸ درصد، تخم مرغ ۵٫۲ درصد، برنج ۴۴٫۲ درصد، حبوب ۱۹٫۵ درصد، میوه ۰٫۲ درصد، گوشت قرمز ۹ درصد، گوشت مرغ ۱۹٫۱ درصد، قند و شکر ۳۷٫۷ درصد، چای ۲۱٫۵ درصد و روغن نباتی ۷٫۸ درصد رشد قیمت داشته اند، اما گروه سبزی های تازه ۱۴٫۹ درصد کاهش را ثبت کرده است.
  اقتصام**۲۰۲۵**۱۵۵۹ **خبرنگار: لیلا جودی** انتشار دهنده: حسین عضدی فسا

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  برنامه آمریکا برای ایران پسا انقلابی خاکستر «فیدل» به زادگاهش رسید/وداع با رهبر انقلابی کوبا طالبان یک دانشجو را در ملأعام اعدام کرد عکس/ خسارت طوفان در شرق مازندران افزایش رضایتمندی زائران اربعین از عملکرد ناجا جنازه ای که پس از ۲۰۰۰ سال پیدا شد +تصاویر هند در سیاست راهبردی نگاه به شرق ایران دارای جایگاه ویژه و ممتازی است فیلم/ مهدی محمدی:عهدشکنی امریکا بخاطر آدرسهای غلط دولت ماست دولت مجوز واردات چوب از آمریکا را صادر کرد+اسناد جلالی: دانشگاهها در حل مسائل کشور کمک کار دولت و مجلس باشند ضرورت تعیین اولویت‌ها و تدوین استراتژی توسعه صنعتی و فناورانه در کشور یادواره شهید «محسن خزایی» در شوش برگزار می‌شود خریدهایی که زیر پای ویسی راخالی می کنند/ رگه‌های اختلاف در سپاهان سرکرده داعش در داغستان کشته شد عکس/صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۱۴ آذر زلزله ۴٫۱ ریشتری در فارس سبب نقل کینه ها و دشمنی‌ها نباشیم +اینستاپست ارتش سوریه خواستار بازگشت مردم به مناطق شرق حلب شد فیلم/ درخواست مسعودکیمیایی از مخاطبانِ خشتِ خام مرحوم دولابی:طلب با ادب خوب است