رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰ | کد خبر : 57876
 • آمریکا چگونه برای تروریست‌ها فرصت تنفس می خرد/اختلاف ترکیه و آمریکا در غرب آسیا بر سر کدام موضوع است؟

  آمریکا چگونه برای تروریست‌ها فرصت تنفس می خرد/اختلاف ترکیه و آمریکا در غرب آسیا بر سر کدام موضوع است؟

  محمد صالح جوکار کارشناس مسائل سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به اهداف آمریکا در سوریه با توجه به محاصره سنگین شرق حلب توسط جبهه مقاومت، اظهار کرد: آمریکایی ها سالیان سال است که خط تجزیه کشورهای منطقه غرب آسیا به خصوص در عراق و سوریه را دنبال می کنند؛ آنها می خواهند این دو کشور را به چهار کشور با محوریت کردها، سنی ها، شیعیان و علوی ها تقسیم کنند.

  وی افزود: حرکات آمریکایی ها از ابتدا بر همین مبنا بود و مبارزه آنها با داعش نیز تا کنون برای تحقق اهداف مدنظرشان صورت گرفته است.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه در منطقه شرق حلب که مدتها در اختیار تروریست ها بود تلاش آمریکایی ها و ترک ها بر این بود که منطقه پرواز ممنوع ایجاد کنند تا به نوعی برای تروریست ها فرصت تنفس ایجاد کنند عنوان کرد: این هدف آنها این روزها با پیشروی های گسترده جبهه مقاومت در شرق حلب به طور کلی ناکام مانده است.

  جوکار با بیان اینکه آمریکایی ها طرح ها و برنامه های گسترده ای برای جلوگیری از سقوط رقه و دیرالزور در سوریه برای خود پیش بینی کرده اند گفت: محوریت اصلی تروریست های سوریه در این منطقه است و هدف آمریکا این است که رقه و دیرالزور در اختیار کامل اهل تسنن قرار بگیرد.

  وی با بیان اینکه آمریکا می خواهد کشورهای ضعیف شده ای در منطقه پدیدار شوند تا در آینده توانایی مدیریت آنها را داشته باشد و خطری از جانب این کشورها متوجه آمریکا و اسرائیل نشود خاطرنشان کرد: البته ترکیه با این موضوع که یک دولت کردنشین در منطقه تشکیل شود به شدت مخالف است و آن را خلاف منافع خود می داند؛ ترک ها بر سر این موضوع بارها و بارها با آمریکایی ها رایزنی کرده اند.

  این کارشناس مسائل سوریه با بیان اینکه ورود ترکیه در سوریه و عراق را هم می توان بر مبنای همین هدف ارزیابی کرد یادآور شد: هدف نهایی تروریست های تکفیری، حذف بشار اسد نبود بلکه آنها با مداخلات خود می خواستند سوریه را چند تکه و امنیت اسرائیل را تضمین کنند و جلوی نفوذ ایران در سطح منطقه بایستند که بحمدالله نتوانستند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار