رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵ | کد خبر : 57883
 • ده ها معترض سیاست های استرالیا با نیروهای امنیتی پارلمان درگیر شدند

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، حضور این مخالفان سیاست های کانبرا در خصوص پناهجویان در پارلمان استرالیا که با فریاد خواستار بسته شدن بازداشتگاه های نائورو و مانوس بودند، نشست پارلمان را با اختلال مواجه کرد.
  ‘مالکوم ترنبول’ نخست وزیر استرالیا که در پارلمان حضور داشت پس از آنکه معترضان به محل عمومی مجلس رسیدند، مجبور به ترک اتاقش شد و نشست به حالت تعلیق درآمد.
  بسیاری از معترضان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در حالی که بر روی زمین کشیده می شدند از محل به بیرون انتقال یافتند.
  به نوشته تارنمای شبکه خبری ‘ای.بی.سی’، یک معترض فریاد می زد ‘دلیل تجمع ما در اینجا این است که شما رهبران جهان ظلم و ستم می کنید.
  معترضان پس از حدود ۳۰ دقیقه از محل به بیرون منتقل شدند.
  یک گروه تحت عنوان شهروندان متحد مسئولیت این اعتراض را بر عهده گرفت و در بیانیه ای هدف از برگزای آن را اعتراض به وضعیت مراکز پردازش مهاجران در نائورو و جزیره مانوس اعلام کرد.
  تحت سیاست امنیت مرزی سختگیرانه استرالیا، پناهجویان که در تلاش برای رسیدن به این کشور با استفاده از قایق هستند، دستگیر و به بازداشتگاه های جزیره مانوس پاپوآ گینه نو و نائورو در جنوب اقیانوس آرام منتقل می شوند.
  هزاران نفر از مردم استرالیا حدود سه هفته پیش در یک راهپیمایی سازمان یافته توسط پزشکان خواستار رفتار انسانی با پناهجویان و پناهندگان در بازداشتگاه های استرالیا در مانوس پاپوا گینه نو و نائورو شدند.
  عفو بین الملل اواخر مهر ماه در گزارشی با قاطعیت اعلام کرد سیاست استرالیا در بازداشتگاه پناهندگان در نائورو نقض سیستماتیک حقوق بشر و احتمالا به منزله شکنجه است.
  براساس برخی آمارها حدود ۴۵۰ ایرانی در بازداشتگاه نائورو و مانوس بسر می برند و درخواست آنها برای پناهندگی رد شده است. چند ایرانی نیز در این بازداشتگاه ها جان خود را از دست داده اند و ‘عبدالحسین وهاجی’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در استرالیا روز سه شنبه در دیدار با ‘مایکل کینان’ وزیر دادگستری این کشور خواستار گزارش کانبرا در خصوص آخرین تحقیقات مربوط به علت دقیق مرگ چند پناهجوی ایرانی شد که در چند سال گذشته در کمپ های تحت مدیریت استرالیا جان خود را از دست داده اند.
  افزایش آزار، سوء رفتار، کوتاهی و مخفی کاری در داخل سیستم های پردازش منطقه ای در مانوس و نائورو، انتقادهای گسترده ای از عملیات در این دو بازداشتگاه را به همراه داشته است.
  آساق**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار