رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵ | کد خبر : 57902
 • وزیرخارجه ایتالیا: مدیترانه دستخوش آشفتگی و بهم ریختگی است


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه ایتالیا در مصاحبه با روزنامه ‘لاستمپا’ با اشاره به کنفرانس بین المللی گفت و گوهای مدیترانه افزود: مدیترانه دستخوش آشفتگی و بهم ریختگی است٬ مساله اصلی این است که چگونه می توان نظمی امکان پذیر را در مدیترانه ایجاد کرد. من از این کنفرانس انتظار یک پیام مثبت دارم.
  وی گفت: موضوعات مختلفی از جمله تحولات مهم بین المللی، ‘ترامپ’، امکان شکست داعش در سال ۲۰۱۷ و پیامدهای آن، بحران مهاجران و شمار زیادی از بحران های محلی در میان است ولی مهمتر از همه، نیاز مبرم به زمینه سازی برای کاهش تنش ها، افزایش اعتماد و توسعه برنامه های تجاری همراه با اجرای اقدامات اعتماد ساز وجود دارد.
  وی به رابطه با لیبی اشاره کرد و افزود: یک سال از برگزاری کنفرانس رم که طی آن تفاهم بین المللی در مورد لیبی شکل گرفت و به دنبال آن دولت وفاق ملی به رهبری ‘سراج’ تشکیل شد٬ می گذرد. امروز در لیبی دولتی وجود دارد که از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است٬ روند ایجاد ثبات بسیار کند است ولی باید اذعان داشت که راهکار دیگری وجود ندارد و حمایت از هرگونه شکاف در لیبی غیرقابل قبول است. در مورد موضوع مهاجران غیرقانونی، نخستین گام ها، با شروع آموزش نیروهای گارد ساحلی لیبی و ایجاد اتاق مشترک عملیاتی، برداشته شده است. من انتظار ندارم نتایج این اقدامات امروز مشاهده شوند، ولی در این میان، بدون سر و صدای زیاد، نهایت تلاش خود را برای ایجاد پلی میان دولت و ژنرال ‘حفتر’ به کار گرفته ایم.
  وی در ادامه گفت: در لیبی، حداقل به یک تفاهم بین المللی و رسمی به ابتکار آمریکا و ایتالیا رسیدیم اما در سوریه مساله بالعکس است. امیدوارم نشست رم فرصتی برای تبادل نظر در این ارتباط باشد. متأسفانه در سوریه همچنان در مرحله صفر قرار داریم و رژیم دمشق به وضوح در تلاش است تا از فرصت دو ماهه باقیمانده تا استقرار دولت ‘ترامپ’ استفاده کرده و جهان را در برابر عمل انجام شده، و به عبارتی پیروزی نظامی در حلب قرار دهد. امیدوارم روسیه مانع این وسوسه ‘اسد’ شود، زیرا کاملاً بدیهی ست که در سوریه راه حل نظامی وجود ندارد.
  جنتیلونی سپس به بحران پناهجویان اشاره کرد و افزود: با تونس موافقت نامه خوبی در مورد کنترل مهاجرت های غیرقانونی وجود داشت ولی ربطی به موافقت نامه منعقده با ترکیه ندارد. ترکیه از میلیون ها پناهجو میزبانی کرده و کنترل قوی بر اراضی و مرزهای خود دارد.
  در این ارتباط می توان گفت نیجر کشوری کلیدی برای کاهش سیل مهاجران در مسیر موسوم به مدیترانه مرکزی محسوب می شود. در مورد توافق با نیجر، ایتالیا به همراه پاریس و برلین بر روی بسته ای کار می کند که امیدوارم ظرف هفته های آینده به تصویب برسد و بتواند با چند صد میلیون یورو تخصیصی از سوی سه کشور درگیر و اتحادیه اروپا٬ تأمین مالی شود. این بسته، تنها وسیله ای است که با آن می توان در کوتاه مدت٬ مهاجرت های غیر قانونی را به طور چشمگیری کاهش داد، چراکه نیجر به عنوان کشور ترانزیت، مسیر اصلی مهاجران سایر کشورهای آفریقایی به سوی لیبی برای رسیدن به اروپا محسوب شده و آمادگی برای همکاری نیز دارد.
  جنتیلونی با اشاره به دعوت پوتین از اروپا جهت اعتماد به وی گفت: ایتالیا هرگز دلتنگی برای جنگ سرد را نداشته است. ما به همراه متحدانمان همواره بر لزوم گفت و گو با روسیه و همکاری کامل با این کشور در زمینه مقابله با تروریسم تأکید کرده ایم. ولی برای بازسازی اعتماد ٬تنها دیالوگ کافی نیست. ما انتظار داریم مسکو در مورد توافقات مینسک گامی عملی و رو به جلو بردارد .
  اروپام**۴۶۱**۲۰۴۱**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار