رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۵ | کد خبر : 57992
 • مخالفت احزاب کره جنوبی با کوتاه شدن دوره ریاست جمهوری «پارک»


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، آنها با بیان اینکه «پارک» با اتخاذ تاکتیک مشروط توپ را به زمین پارلمان انداخته و خواستار آن شده که مجلس درباره کوتاه شدن دوره ریاست جمهوری وی تصمیم بگیرد، گفتند: لازمه این کار تغییر قانون اساسی است.
  «مینجو»، «خلق» و «عدالت» که سه حزب اصلی مخالف دولت محسوب می شوند، در تازه ترین اظهارات خود یادآور شده اند که هرگز وارد بحث درباره کوتاه شدن دوره ریاست جمهوری که لازمه اش تغییر قانون اساسی است، نخواهند شد.
  هر سه حزب تاکید کرده اند که تاکنون رئیس جمهوری سه بار در تلویزیون ظاهر شده و در باره رسوایی اخیر درز اسناد محرمانه توسط یک دوست وی از نهاد ریاست جمهوری عذرخواهی کرده است.
  مخالفت احزاب مذکور با پیشنهاد «پارک» برای کوتاه شدن دوره ریاست جمهوری در شرایطی است که یک گروه مستقل تحقیق بزودی برای رسیدگی به این پرونده آغاز به کار می کند و رئیس جمهوری هم «پارک یونگ سو» ۶۴ ساله را که یک دادستان مستقل و ویژه است، برای همکاری با این گروه در ارتباط با پرونده مزبور تعیین کرده است.
  خانم «پارک گئون هی» در هر سه باری که در تلویزیون ظاهر شد از ارتباطش با خانم «چوی سون سیل» دوست نزدیکش و راهیابی وی به نهاد ریاست جمهوری عذرخواهی کرد، اما گفت که به دنبال منافع خاصی نبوده است.
  این در شرایطی است که پرونده ای مربوط به فساد مالی نیز در این ارتباط باز شده است که نشان می دهد شرکت های بزرگ کره ای تحت لابی ریاست جمهوری بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون دلار به حساب شرکت های زیرمجموعه «چوی» واریز کرده اند و همین موضوع اتهام همدستی رئیس جمهوری با وی را مطرح کرده است.
  قرار بود رئیس جمهوری کره جنوبی در روز جمعه این هفته با طرح استیضاح در مجلس روبرو شود اما ظاهرا پس از سخنرانی آخر خود که دو روز پیش صورت گرفت، برنامه رای گیری در باره لایحه استیضاح به جمعه آینده موکول شده است.
  در صورتی که دو سوم از نمایندگان پارلمان موافق لایحه باشند که البته به شماری از آرای حزب حاکم نیز نیاز خواهد بود، می توان این طرح را به رای گذاشت.
  سه حزب اپوزیسیون این کشور و قانونگذاران مستقل مخالف با خانم «پارک» در مجموع دارای ۱۷۲ کرسی در این مجلس هستند که این بدان معناست که آنها برای پیشبرد طرح استیضاح خود به افرادی از حزب حاکم «سائه نوری» (حزب حامی پارک) نیز نیاز دارند که از وی روی گردانده باشند.
  تاکید نمایندگان احزاب مخالف بر اجرای طرح استیضاح در حالی است که بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها، ضریب حمایت از رئیس جمهوری به ۴ درصد در کشور کاهش یافته است.
  تازه ترین اخبار منتشره توسط خبرگزاری یونهاپ نشان می دهد که دادستانی کل کره جنوبی خواستار بازداشت رسمی «هیون کی هوان» دبیر سابق ارشد امور سیاسی رئیس جمهور شده است که از سال قبل تا ماه ژوئن (تیر) امسال عهده دار این سمت بود.
  او در دادگاهی محلی در شهر بوسان در کره جنوبی به دلیل مشارکت در ساخت یک برج ۱۰۱ طبقه در این شهر و کمک به تزریق میلیون ها دلار پول به این طرح ساختمانی در حال بازجویی است و این ضربه دیگری به نهاد ریاست جمهوری کره می باشد که خود درگیر پرونده رسوایی سیاسی و فساد مالی است.
  آساق**۲۳۱**۱۵۹۷*انتشاردهنده: فرهاد راستی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار