• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۷ | کد خبر : 58011
 • مصرف روزانه آب انار می تواند تا ۲۹٪ از تنگی شریان کاروتید جلوگیری به عمل آورد.

  به گزارش وعده صادق ،یک فنجان دانه انار ر شامل ۱۴۴ کالری، ۷ گرم فیبر، ۳ گرم پروتئین، ویتامین C، ویتامین K، فولات و پتاسیم است. انار سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که به جلوگیری از آسیب سلول ها از اکسیداسیون کمک می کند.

  ترکیبات گیاهی موجود در انار

  پونیکالاجین یکی از آنتی اکسیدانهای بسیار قوی می باشد که در آب انار و پوست این میوه به وفور یافت می شود. همچین این ماده پرخاصیت در روغن دانه انار که اسید چرب اصلی در دانه انار است پیدا می شود و خواص درمانی انار را دو صد چندان می کند.

  خواص ضد التهابی انار

  التهابات موجود در بدن توسط انار بهبود می یابد. التهابات ناشی از بیماری های قلبی، سرطان، دیابت نوع ۲، آلزایمر و چاقی را می توان با انار درمان کرد.

  انار و کاهش فشار خون

  مطالعات نشان می دهند که افرادی که فشار خون بالایی دارند بعد از مصرف انار این مشکل تا حد قابل توجهی کاهش می یابد. مصرف روزانه ۱۵۰ میلی لیتر آب انار در روز به مدت دو هفته می تواند کاهش فشار خون را درمان کند. همچین با این درمان  می توان  کاهش ابتلا به سکته مغزی و قلبی را کاهش داد.

  مبارزه باعفونت ها

  ترکیبات گیاهی در انار از خواص دارویی قدرتمندی بهره مند است. به کمک انار باکتری های مضر در بدن از بین می روند. انار می تواند در برابر عفونت های مختلف قارچی و انواع باکتریایی درمان دقیقی انجام دهد.

  با مصرف این میوه حتی به صورت آبمیوه می توانید از خواص شگفت انگیز انار بهره مند شوید و از بروز بسیاری از بیماریها نیز پیشگیری  کنید.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار