• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۰ | کد خبر : 58070
 • هند، چین و ژاپن مقاصد سومین سفر دوره ای ظریف و مدیران ۴۵ شرکت ایرانی

  به گزارش وعده صادق  به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران، قرار است محمد جواد ظریف از روز شنبه ۱۳ آذر ماه، سفر دوره ای خود را به کشورهای مزبور آغاز کند که هیات اقتصادی از اتاق ایران وی را همراهی می کند.
  بنابراین گزارش، سرپرستی هیات اقتصادی برعهده غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران است و نمایندگانی از بخش های مختلف صنعتی، معدنی، تجاری، کشاورزی در قالب یک تیم ۴۵ نفره در این سفر حضور دارند.
  قرار است در سه کشور یادشده، همایش تجاری مشترک میان تجار ایرانی و فعالان اقتصادی هند، چین و ژاپن برگزار شود و دیدارهای رو در رو نیز در دستور کار هیات اقتصادی اتاق ایران است.
  پیش از این ظریف در سفر به اروپا و آمریکای لاتین، هیات اقتصادی از فعالان بخش خصوصی را همراه خود داشت و آنها با طرف های خود در زمینه همکاری های دو جانبه رایزنی کردند.
  به گزارش ایرنا، صادرات غیرنفتی ایران در هشت ماهه امسال به رقم ۲۸ میلیارد و ۱۱۷ میلیون دلار رسید که در مدت مشابه پارسال ۲۶ میلیارد و ۵۹۰ میلیون دلار بود.
  همچنین واردات کشور به ۲۷ میلیارد و ۳۸۳ میلیون دلار رسید که در همسنجی با پارسال ۹۴ صدم درصد(۰٫۹۴ درصد) افزایش نشان می دهد.
  برپایه این آمار، تراز تجاری جمهوری اسلامی ایران در هشت ماهه امسال همچنان مثبت بود و عملکردی بهتر از مهر ماه ثبت شد.
  وزیر امور خارجه کشورمان خردادماه امسال به همراه هیات ۶۰ نفره سیاسی و اقتصادی به چهار کشور اروپایی لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی سفر کرد.
  توسعه مناسبات و روابط سیاسی،اقتصادی و پارلمانی در دوران جدید پس از اجرای برجام، محور مذاکرات و دیدارهای ظریف با مقام های سیاسی این کشورها در شمال و شرق این قاره بود.
  همچنین ظریف در سفر ۶ روزه خود در مرداد ماه امسال که نخستین مسافرت وزیر خارجه دولت یازدهم به آمریکای لاتین محسوب شد، هیأتی متشکل از ۱۲۰ نفر از تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی بخش های خصوصی و دولتی را همراه داشت و از کشورهای کوبا، نیکاراگوئه، اکوادور، شیلی، بولیوی و ونزوئلا بازدید و راه های توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف را بررسی کرد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار