• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۴ | کد خبر : 5925
 • به گزارش شبکه خبری وعده صادق ؛ ارتش سوریه همچنین شیوه های تهاجمی خود را تغییر داده است و سربازان ارتش با استفاده از موتورسیکلت سرنوشت جنگ را به نفع خود رقم می زنند.
  ارتش سوریه پس از ثابت شدن کارآیی این شیوه از سوی نیروهای حزب الله، تصمیم گرفت تا خود را با این سبک جدید تطابق دهد.
  هانی 25 ساله یکی از سربازان سوریه در همین رابطه خاطرنشان کرد: ظرف 9 ماه گذشته با موتورسیکلت آمد و شد می کند و موتورسیکلت وسیله اصلی وی در نبرد با گروه های تروریست در خیابان های تنگ و باریک شهرک سلمی واقع در شمال غرب سوریه به شمار می رود.
  هانی در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه ضمن اعلام این مطلب افزود: شیوه نبرد از زمان آغاز جنگ تغییر یافته است. ما امروزه با توجه به ساختار تنگ و باریک شهرک سلمی  به دلیل سرعت و سبکی و سهولت رفت و آمد با موتورسیکلت، از آن استفاده می کنیم.
  وی گفت: گروه های مسلح خودروها را مورد هدف قرار می دهند، اما ردیابی موتورسیکلت کار سخت و دشواری است و به دلیل وزن سبک می تواند از میان مین ها عبور نماید.
  شهرک سلمی دارای خیابان های تنگ و کوچه های پیچ در پیچ در منطقه حرجیه است و به همین دلیل یک فرمانده میدانی با درجه سرهنگی می گوید. مشارکت بیش از 80 موتورسیکلت در نبرد اخیر سرنوشت آن را ظرف 72 ساعت مشخص کرد.
  فرمانده مزبور گفت: استفاده از موتورسیکلت تنها منحصر به سربازان نیست و حتی خود من هم با موتورسیکلت به نیروهایم سر می زنم و ردیابی آن از خودروهای بزرگ سخت تر است.
  این فرمانده ارتش سوریه احتمال می دهد که ارتش سوریه تاکتیک استفاده از موتورسیکلت را به عنوان یک تاکتیک ثابت در پیش بگیرد.
  ارتش سوریه هم اکنون بر تعدادی از تپه ها و بلندی های راهبردی اطراف شهرک سلمی واقع در شرق حومه شمالی لاذقیه مسلط شده است و ارتش در حال حاضر از سمت شمال شرق بر سلمی اشراف یافته است.
  شایان ذکر است شهرک سلمی بزرگ ترین و مهم ترین پایگاه گروه های تروریست محسوب می شود که در 50 کیلومتری لاذقیه واقع شده است و با تسلط یافتن گروه های تروریست ظرف سه سال گذشته به یک قلعه نظامی تبدیل شده است.
  منبع: العالم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  جشنواره ای وحشتناک در تایلند/عاقبت حمل گاو در صندوق عقب ماشین/افزایش سرعت گوشی با "Clean Master" بعیدی نژاد: غربی ها هنوز درک خیلی واقعی از وضعیت منطقه ندارند کاریکاتور/ سقوط به دریای بی‌کران!!! رئوفیان با آیت‌الله موحدی‌کرمانی دیدار کرد/ معرفی نامزد جبهه ایستادگی در بهمن ماه اخبار دنیای سیاست تا این ساعت واکنش ایران به تصویب قطعنامه اتحادیه اروپا در عادی سازی روابط با تهران حجاب همسر رئیس جمهور فنلاند در ایران عکس/ برداشت انار از باغ های بجستان جلوگیری از ورود چهره‌های تنش‌زا به مراحل مختلف انتخابات خانه تکانی توییتر شروع شد باقر عزت بگوویچ: ایران می تواند از طریق بوسنی وارد بازار تجاری اروپا شود مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود جهانگیری: باید بدون اغماض به تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شود/ عادل‌آذر: از ۲۳ میلیارد حقوق نجومی تنها ۱۰ میلیارد برگشته است هیچ خطری همانند فساد نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی کند دکترین مقاومت ارزشمندترین سرمایه ماست/ ملت ایران جهت‌گیری ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی خود را با موضوعات فرعی تغییر نخواهد داد تولید پر فروش‌ترین داروی جهان در ایران مراسم استقبال رسمی روحانی از باقر عزت بگوویچ عکس/ بارش اولین برف پاییزی در اردبیل مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان