• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰ | کد خبر : 62069

 • ‘عارف حسین’ هنرمند سنگاپوری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا، گفت: ایران از نظر فرهنگ و سنت، کشوری غنی است و با توجه به اینکه من هندی الاصل هستم و بخش قابل توجهی از آثار هند برآمده از فرهنگ ایران و هنرمندان ایرانی بوده، آشنایی با زادگاه هنر ایرانی همواره از خواسته های هنرمندان است.
  وی گفت: رابطه عمیقی بین هنر ایران و هند وجود دارد که قابل بیان نیست و باید آن را احساس کرد. از اینرو دریچه دوربین می تواند ابزار مناسبی باشد تا فراتر از ساختمان ها و منظره های طبیعی موجود در ایران، روح موجود در فرهنگ و سنت ایران صلح طلب را که از قرن ها پیش وجود داشته است به تصویر بکشد و آن را به جهانیان معرفی کند.
  وی نشان دادن زیبایی های منحصر به فرد ایران با نگاهی متفاوت از جمله چهار فصل بودن این کشور، جمع آوری مجموعه ای غنی از یک فرهنگ باسابقه و نمایش آن در سنگاپور را از اهداف اصلی سفر خود به ایران دانست.
  ‘عارف حسین’ در ادامه تاکید کرد: با وجود اینکه جامعه چند فرهنگی سنگاپور شناخت خوبی از ایران دارد، اما شناخت عمومی مردم نسبت به ایران فراتر از اسلامی بودن این کشور چیز دیگری نیست.
  وی با اشاره به اینکه تنها سفر به ایران به بسیاری از سئوالات ذهنی در خصوص فرهنگ و منحصر به فرد بودن این کشور پاسخ می دهد، گفت: قصد داریم از طریق عکاسی و به نمایش گذاشتن هویت ایرانی به کسانی که سئوالات مشابه دارند، پاسخ بگویم.
  این عکاس سنگاپوری با این عنوان که نگاه فرهنگی باعث آشنایی با هویت دیگران می شود، تصریح کرد: برای به تصویر کشیدن روح ایران که در جنبه های مختلف زندگی و آثار ایرانی جریان دارد، باید با مردم ایران بیشتر آشنا شد و نگاه جامعی به این کشور با فرهنگ داشت.
  آساق**۲۴۱**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  ۱ نظر               در انتظار تایید:0

  نام:
     

  1. خامنه ای گفت:

   مگر اینکه برای توی هندی فرهنگ ایرانی غنی باشد

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار