رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰ | کد خبر : 62098
 • سر فصل اخبار مهم اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

  بازتولید چرخه اقتصادی نامیمون در مراکز ماده ۱۶، تخصیص اموال قاچاقچیان به خانواده معتادان،واکنش سازمان تاکسیرانی به فعالیت آژانس‌های موبایلی،پاسخی به منتقدان”پزشک خانواده”/ انتقاد از بیمه‌ها،ضرورت تخصیص امتیاز ویژه برای معلمان مناطق دورافتاده،باران، طلسم یک هفته‌ای آلودگی هوا را شکست و… از مهم ترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه هستند.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، امروز برابر با هشتم دی ماه ۶۰ خبر را در سرویس های مختلف جامعه شهری،خانواده،سلامت،آموزش و پرورش،محیط زیست و حوادث انتظامی بر روی خروجی اخبار اجتماعی ایسنا قرار گرفت که گزیده برخی از مهم‌ترین آنها در ذیل می آید:

  سرویس جامعه ـ شهری ایسنا امروز پس از انتشار تصاویر کارتن خواب های گورستان نصیرآباد واکنش استاندار تهران را در خبر افراد حاضر در گورستان نصیرآباد معتاد متجاهر بودند منتشر کرد و در آن استاندار تهران درخصوص ماجرای نصیرآباد با تاکید بر اینکه این افراد از معتادان متجاهر بودند، گفت: این قبرستان دارای نگهبان است و کنترل می‌شود. این افراد در حال حاضر جمع‌آوری شدند و به کمپ شهرستان شهریار منتقل شدند. به فرماندار شهریار نیز تاکید کردم که با توجه به ظرفیتی که برای شرق و غرب استان تهران جهت جمع‌آوری معتادان داده شده است، نسبت به جمع‌آوری معتادان متجاهر در این شهرستان اقدام کنند. بی‌تردید با افزایش همکاری نیروی انتظامی و با توجه به سردی هوا در فصل زمستان، جمع‌آوری این افراد افزایش پیدا خواهد کرد.

  این سرویس خبری همچنین  خبر واکنش سازمان تاکسیرانی به فعالیت آژانس‌های موبایلی را نیز امروز منتشر کرد و در آن رییس سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران گفت: قانون صراحتا اعلام کرده است که باید حمل و نقل درون شهری اعم از آژانس‌های خودرو و تاکسی‌ها زیر نظر شهرداری تهران فعالیت کند.

  سرویس سلامت ایسنا نیز امروز پاسخ به منتقدان”پزشک خانواده” و انتقاد از بیمه‌ها را منتشر کرد و برنامه پرچالش پزشک خانواده که با هدف دسترسی عادلانه همه مردم به خدمات سلامت و کنترل هزینه‌ها تدوین شد، امسال وارد یازدهمین سال خود شده‌ و به همراه نظام ارجاع، در حال حاضر مهم‌ترین موضوع مورد نقد کارشناسان نظام است که سوال‌ها و البته راهکارهای بسیاری را برای آن مطرح شده را بررسی کرد و در آن رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت:در حال حاضر  پرداخت به پزشکان خانواده در فارس و مازندران حدود چهارماه دیرکرد دارد؛ به همین دلیل اعتراض‌هایی از سوی پزشکان استان فارس اتفاق افتاد و در یکی از شهرستان‌های این استان، پزشکان خانواده چند روزی دست از کار کشیدند و تصمیم داشتند ویزیت آزاد بگیرند که با پادرمیانی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان، این ماجرا تمام شد و در حال حاضر نیز ارائه خدمت ادامه دارند. گرچه هنوز این مطالبات را از بیمه‌ها دریافت نکرده‌اند. اینکه منابع به بیمه برود براساس توافقنامه وقت وزارت بهداشت و بیمه بوده‌است.

  سرویس خانواده ایسنا نیز امروز میزگرد بازتولید چرخه اقتصادی نامیمون در مراکز ماده ۱۶/ تخصیص اموال قاچاقچیان به خانواده معتادان را برروی خروجی خود قرار داد و در آن کارشناسان و مسئولان حوزه اعتیاد به بررسی و نقد جز ۳، بند ه، ماده ۹۵ لایحه برنامه ششم توسعه که در حال حاضر توسط کمیسیون تلفیق به مجلس دهم شورای اسلامی جهت تصویب ارائه شده است،پرداختند و بر این امر که مراکز ماده ۱۶ نباید تبدیل به زندان شوند،تاکید کردند.

  ضرورت تخصیص امتیاز ویژه برای معلمان مناطق دورافتاده نیز خبر مهم سرویس آموزش و پروش ایسنا بود و در آن وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شرایط سخت زندگی معلمان ساکن در روستاهای دورافتاده تاکید کرد: امتیازات ویژه‌ای باید برای این معلمان در نظر گرفته شود.

  سرویس محیط زیست ایسنا نیز امروز با انتشار اخباری وضعیت آب و هوایی کشور را تشریح کرد؛به طوریکه در خبر پیش‌بینی آلودگی شهرهای صنعتی از شنبه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به پایداری جو در غالب نقاط کشور در روز آینده، از افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد و در خبر باران، طلسم یک هفته‌ای آلودگی هوا را شکست نیزآمد که :بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، طی روز جاری (چهارشنبه) شرایط جوی نسبتا ناپایدار همچنان برقرار بوده و در برخی ساعات طی بعدازظهر وزش باد شدید از سمت نواحی غربی و بارش پراکنده انتظار می‌رود. با کاهش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز پنجشنبه، از سرعت باد کاسته شده و تنها در برخی ساعات وزش باد موثر (بین ۳ تا ۵ متر بر ثانیه) پیش بینی می‌شود.

  اخبار مهم سرویس حوادث – انتظامی ایسنا نیز امروز مربوط به پوشش خبری دومین نشست تخصصی روسای پلیس آگاهی استان های سراسر کشور که صبح امروز با حضور فرمانده ناجا برگزار شده، است که در آن سردار حسین اشتری،فرمانده نیروی انتظامی از کاهش پنج درصدی سرقت در کشور، تشکیل ۱۰۰۰ پرونده زمین‌خواری و صعود ۶ پله‌ای ناجا در رتبه‌بندی اعتماد مردمی خبر داد و سردار محمدرضا مقیمی،رییس پلیس آگاهی ناجا نیز بر ضرورت برخورد با مالخران تاکید کرد و از شناسایی و دستگیری ۴۶۷۰ مالخر خبر داد.

  پربازدید ترین های چهارشنبه اجتماعی

  سرقت از دستگاه خودپرداز با انفجار کپسول گاز

  واکنش سازمان تاکسیرانی به فعالیت آژانس‌های موبایلی

  افراد حاضر در گورستان نصیرآباد معتاد متجاهر بودند

  معتادان از سال ۹۶ خانه به خانه شناسایی می‌شوند

  تشکیل ۱۰۰۰ پرونده زمین‌خواری/ اخطار پلیس به خودروسازان

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار