رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰ | کد خبر : 62107
 • فعالیت کلینیک‌هایی که باعث آسیب به بیماران می‌شوند

  به گزارش وعده صادق به نقل از سلامت خبرگزاری تسنیم، رضا ملک زاده – معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت انتقال رشته روانشناسی بالینی از وزارت علوم به وزارت بهداشت، گفت: اعتقاد داریم که این رشته مربوط به حوزه پزشکی است و باید در حوزه پزشکی و در دانشگاه های علوم پزشکی قرار داشته باشد و افرادی تحت این عنوان در قالب کلینیک فعالیت‌های درمانی و مداخله ای دارند که البته باعث آسیب به بیماران می شود و با همکاری وزارت علوم، در حال تدوین تفاهم نامه ای به این منظور هستیم.

  ملک زاده در حاشیه جلسه مسئولان وزارت بهداشت و علوم و دانشگاه آزاد اسلامی و امضای تفاهم نامه همکاری و مشارکت در استفاده از زیرساخت های تحقیقات و فناوری این وزارتخانه ها که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: دستورالعمل جامعی تهیه شده که بتوانیم در آینده از بروز تخلفات علمی جلوگیری کنیم.

  وی از برخورد کامل با تخلفات علمی اخیر در کشور خبر داد و گفت: با افرادی که تخلفات آنها در جریان نشر مطالب علمی، مقالات، پایان نامه ها و حتی برخی کتابها به اثبات رسید، برخوردهای شدیدی شد اما آیین نامه‌های موجود در سطح دو وزارتخانه بهداشت و علوم را هماهنگ کردیم تا بتوانیم با تخلفات موسسات آموزش عالی در بخش دولتی، خصوصی و آزاد برخورد قانونی لازم صورت گیرد.

  ملک زاده اضافه کرد: افراد متخلف حوادث علمی اخیر در کشور، تک به تک به کمیته های اخلاق پزشکی و انتظامی اعضای هیات علمی احضار شدند و به تناسب تخلفات صورت گرفته، با آنها برخوردهایی مانند تذکر کتبی، کاهش درجه علمی و اخراج به عمل آمد.

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه در تخلفات اخیر علمی، ۲۲۰ نفر در دانشگاه‌های کشور، درگیر بودند، افزود: تعداد متخلفان اصلی، اندک بود و برخی از متخلفین، از این تخلفات آگاهی نداشتند و ناآگاهانه به این مسیر وارد شده بودند.

  وی با اشاره به اخراج ۶ نفر از متخلفان از دانشگاه های کشور، خاطرنشان کرد: اساس و هدف دستورالعمل جدید برخورد با متخلفان علمی، بر پیشگیری از وقوع آن است و یکی از مشکلات جدی ما این بوده که اساتید و دانشجویان از این تخلفات اطلاع نداشتند بنابراین باید آموزش‌هایی برای افرادی که به مقاطع تکمیلی وارد می‌شوند در نظر گرفته شود زیرا نشر مطالب علمی، تابع قوانین و ضوابط ویژه و رعایت مسائل اخلاقی است.

  ملک زاده بر لزوم ثبت تحقیقات و پژوهش‌های علمی در محلی مشخص، یادآور شد: ابتدا باید چارچوب تحقیقات و پژوهش های علمی در کمیته اخلاق پزشکی ثبت و مشخص شود و بعد از تبدیل به مقاله، به کدی که در کمیته اخلاق پزشکی مصوب شده، استناد شود.

  به گزارش وعده صادق به نقل از وزارت بهداشت  – وی تصریح کرد: برخی افراد که با روش نوشتن مقالات و پایان‌های علمی و به ویژه ترجمه لاتین آنها آشنایی و تسلط نداشتند، کار خود را به برخی شرکت‌های خاص واگذار کرده بودند و برخی از آنها اطلاع نداشتند که چه تخلف بزرگی را انجام می دهند

  ملک زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روابط نزدیک علمی بین موسسات و مراکز علمی تحت پوشش وزارت بهداشت و علوم و دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: براین اساس وحدت رویه ای در دستور کار قرار گرفت تا همکاری و مشارکت این موسسات بیشتر از گذشته شود و آنها بتوانند به راحتی از زیرساخت‌های همدیگر، استفاده کنند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار