رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰ | کد خبر : 62203
 • پنج میلیون متر مکعب صرفه جویی گازی در مازندران


  محمد اسماعیل ابراهیم زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این میزان صرفه جویی سبب می شود تا از افت فشار و قطعی گاز هم در صورت کاهش دمای هوا و قطعی گاز وارداتی ترکمنستان جلوگیری شود.
  وی گفت که این میزان صرفه جویی در مصرف گاز بیشتر از گاز وارداتی از ترکمنستان برای مصارف خانگی است.
  ** مردم به ترکمنستان اجازه باج خواهی نمی دهند
  مدیرعامل شرکت گاز مازندران همچنین اظهار داشت : ما اطمینان داریم مردم ایران بویژه در استان های شمالی اجازه نخواهند داد کشور ترکمنستان از شرائط سرما برای گران فروشی گاز به جمهوری اسلامی ایران بهره برداری کند.
  وی تلاش ترکمنستان برای تحمیل قیمت اضافه تر از مفاد قرارداد گازی را سوء استفاده از شرایط فصل سرد دانست و افزود : به طور قطع مردم ما بویژه مازندرانی ها به اینگونه باج خواهی ها تن نخواهند داد.
  ابراهیم زاده با تاکید بر این نکته که مسئولان به پشتوانه مردم که در صرفه جویی متبلور می شود ، منافع ملی را قربانی سیاست های تحمیلی ترکمستان نمی کنند ، گفت : بررسی ها نشان داده است ، اگر سرمای شدید کل کشور را فرا بگیرد و مردم مازندران در مصرف گاز در حد کاهش یک درجه ای دمای هوای خانه ها صرفه جویی کنند ، مشکل قطعی نخواهیم داشت.
  وی دمای استاندارد و مطلوب منازل را در فصل زمستان ۱۸درجه سانتی گراد بالای صفر دانست و ادامه داد : تنها راه جلوگیری از افت فشار و قطعی گاز مدیریت در مصرف در بخش خانگی و سوخت های جایگزین برای صنایع و دیگر بخش هاست.
  مدیرعامل شرکت گاز مازندران میانگین مصرف گاز در استان مازندران را ۲۲ تا ۲۶ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت : معمولا اگر سرما تمام کشور را فرا بگیرد و دمای هوا پنج درجه زیر صفر برسد ، افت فشار گاز در استان مازندران محتمل است.
  وی با تاکید بر استفاده مشترکین از یک بخاری گازسوز ، تصریح کرد : با استفاده از شیوه های صحیح ، منطقی و صرفه جویی می توان زمینه گاز رسانی مستمر را به آحاد مردم کشور از جمله استان مازندران فراهم کرد.
  ** راهکارهای مقابله با سرما
  مدیرعامل شرکت گاز مازندران همچنین گفت : برای جلوگیری از نفوذ سرما باید راهکارهای دیگری به جز استفاده از وسایل گرمایشی نیز اندیشیده شود که از جمله آن عایق سازی ساختمان ها و استفاده از پوشاک مخصوص فصل سرما در منزل است .
  وی افزود : در حال حاضر مشکلی در تامین گاز وجود ندارد ، ولی اگر ترکمنستان گاز را قطع کند، با توجه به توقعی که از مردم در مقوله مشارکت و همکاری آنان همانند گذشته وجود دارد، مشکلی پیش نخواهد آمد که البته آمادگی لازم نیز به وجود آمده است.
  ** توجه دولت به گاز رسانی در مازندران
  مدیر عامل شرکت گاز مازندران در عین حال به تلاش های دولت یازدهم در تامین گاز مورد نیاز مازندران بدون وابستگی به خارج اشاره کرد و گفت : در سه سال اخیر برابر با تمامی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به روستاهای کشور گاز رسانی شده است.
  وی افزود : از سال ۱۳۹۲ تاکنون به ۳۶۴ روستای مازندران گازرسانی شده است و هم اکنون حدود یکهزار ۶۰۰ روستا از مجموع ۲ هزار و ۹۲۱ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
  ابراهیم زاده با اعلام این که حدود ۹۰ درصد خانوارهای روستائی مازندران از نعمت گاز طبیعی برخوردارند ، گفت : استان مازندران از حیث گازرسانی به روستاها ، جایگاه اول کشور را به خود اختصاص داده است.
  وی افزود : از مجموع ۵۳۰ هزار و ۲۰۴ خانوار شهری مازندران نیز اکنون ۹۹ درصد از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
  استان مازندران ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۵۵ درصد آنان در شهرها و بقیه در روستاها زندگی می کنند.
  مازندران یک میلیون و۲۱۵ هزار مشترک گاز دارد.
  خبرنگار: سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده: حسن فلاحتی
  ۶۹۹۰/۱۶۵۴

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار