رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۵ | کد خبر : 62236
 • اعتیاد زاییده و مولد بیکاری است/ باید برای حل همزمان بیکاری و اعتیاد تلاش کنیم

  به گزارش وعده صادق به نقل از حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهپری، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور روز پنجشنبه در سفر به شهرستان شهریار، از مرکز نگهداری و درمان اخوان؛ محل رسیدگی و ارائه خدمات اقامتی و درمانی به بی خانمان ها و معتادان برای ترک مواد مخدر بازدید کرد.

  نهاوندیان ضمن بازدید از بخش های مختلف مرکز نگهداری و درمان اخوان، در جریان چگونگی ارائه خدمات و نحوه درمان معتادان در این مرکز درمانی قرار گرفت.

  رییس دفتر رییس جمهور همچنین در این بازدید با گورخواب های آرامستان نصیرآباد نیز که در این مرکز نگهداری می شوند دیدار کرد و در جریان آخرین وضعیت آنان قرار گرفت.

  نهاوندیان در جلسه ای با حضور علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، هاشمی استاندار تهران، محسنی رییس سازمان بهزیستی کشور، جانشین دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر و جمعی از مقامات و مسوولان محلی، وضعیت ساماندهی و رسیدگی به بی خانمان ها و معتادان و چگونگی ارائه خدمات درمانی به آنان در مراکز گوناگون نگهداری و درمانی استان تهران را مورد بررسی قرار داد.

  وی در این جلسه با اشاره به انتشار گزارشی از وضعیت معتادان گورخواب، گفت: باید به این اتفاقی که در صحنه افکار عمومی جامعه افتاد به عنوان فرصتی مغتنم نگریسته شود.

  رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه جامعه ما در کنار نعمات فراوان ، دچار آسیبهای اجتماعی نیز هست ، افزود: وظیفه ما توجه به این آسیب ها و تلاش مضاعف برای حل آنها است.

  نهاوندیان با تاکید بر اینکه توجه افکار عمومی به آسیب اجتماعی معتادان بی خانمان می تواند فرصت مغتنمی برای بسیج همه امکانات جامعه اعم از دولت و ملت برای حل ریشه ای مسایل مربوطه باشد، اظهار داشت: رییس جمهور، دستور خاص برای رسیدگی و گزارش نسبت به چگونگی تحقق تصمیماتی که در این راستا در طول سه سال گذشته اتخاذ شده صادر کرده اند و گزارش هایی که امروز از سوی مسئولان ارائه شد، نشان می دهد در برخورد با مسئله اعتیاد گام های بلندی برداشته شده است.

  رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه انجام اقدامات مناسب در درمان و توانمند سازی معتادان و ایجاد فرصت های شغلی برای آنان پس از بهبود خبرهای خوبی است، خاطرنشان کرد: نباید به این اقدامات اکتفا کنیم و باید تا روزی که یک معتاد هم باقی مانده نسبت به رفع مشکلات اهتمام کنیم.

  وی توجه جامعه فرهنگی و هنری کشور که از حساس ترین اقشار به شمار می روند نسبت به این موضوع را یک سرمایه بزرگ دانست و گفت: باید از این فرصت استفاده کرده و نیروها و موسسات مردم نهاد را به این میدان جذب و هدایت کنیم.

  رییس دفتر رییس جمهور افزود: موضوع اعتیاد کمترین توجه موسسات و جامعه خیرین را به خود اختصاص می دهد، چرا که اعتیاد در جامعه ما جرم شناسی شده است و لذا اعتیاد در عین حالی که به عنوان یک کاستی و ناتوانی است اما در نهایت جرم هم هست، میزان کمی از توجه موسسات خیریه و خیرین را به خود معطوف می دارد.

  نهاوندیان با اشاره به اینکه اعتیاد هم زاییده و هم مولد بیکاری است، گفت: آنچه در جامعه در بحث اعتیاد می بینیم حاصل غفلت ها و عدم توجه ها در زمان خود بوده است.

  رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه در بحث اشتغال با وجود توفیق هایی که در طول سه سال گذشته حاصل شده است و بطور متوسط سالانه بیش از ٧٠٠ هزار شغل ایجاد شده است، گفت: اینکه هنوز نرخ بیکاری پایین نمی آید به خاطر تراکم شمار بیکارانی  است که در سالهای قبل از دولت یازدهم ایجاد شده  و ما باید در راستای حل همزمان مشکل بیکاری و اعتیاد تلاش کنیم.

  نهاوندیان با تقدیر از تلاش همه نهادهای دست اندرکار در زمینه حل مشکل معتادان و بی خانمان ها، خاطرنشان کرد: انصافا در سال های اخیر اهتمام شایسته تقدیری در راستای حل مشکلات در این بخش انجام دادند و ما امروز ظرفیت خوبی ایجاد کردیم تا پدیده معتادان متجاهر را در کشور نداشته باشیم.

  وی با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبات جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر و تقویت امکانات در این بخش، اظهار داشت: باید در برخورد با معتادان و متجاهرین به هنگام مراجعه به مراکز درمانی و نگهداری با احساس کرامت و انجام وظیفه برادرانه و خواهرانه به این قشر نگاه کنیم.

  نهاوندیان همچنین در بازدید از آرامستان نصیر آباد باغستان در جریان اقدامات انجام شده برای پاکسازی و امنیت این منطقه قرار گرفت و از نزدیک با مردم این بخش دیدار و مسائل و مشکلات آنان را بررسی کرد.

  انتهای پیام/ 

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار