رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰ | کد خبر : 62275
 • روسیه: امکان تمدید توافق کاهش تولید نفت وجود دارد

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، الکساندر نوواک روز جمعه در مصاحبه با شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه ضمن اعلام این موضوع، اظهار کرد: بهای نفت در پی تصمیم تاریخی کشورهای عضو سازمان تولید کننده نفت (اوپک) افزایش یافت.
  وی اظهار کرد: روسیه این توافق را که در هشت سال گذشته بی سابقه بود، پذیرفته است و اکنون امکان کنترل روند کاهش تولید نفت وجود دارد و می توان اجرای توافق را از جانب هر کشوری کنترل کرد.
  وی گفت: با تشکیل کمیته نظارت، اوضاع بازار و تولید نفت پایش می شود و در صورت نیاز، امکان یک دوره دیگر تمدید توافق کاهش تولید نیز وجود دارد.
  وزیر انرژی روسیه همچنین بهای هر بشکه نفت در سال ۲۰۱۷ را بین ۵۵ تا ۶۰ دلار پیش بینی کرد.
  نوواک در پایان با طرح احتمال از سرگیری تولید گسترده نفت از سوی آمریکا گفت که این کشور نمی تواند با فوریت تولید خود را افزایش دهد.
  روسیه در قالب توافق سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان غیراوپکی برای کاهش روزانه ۳۰۰ هزار بشکه در نیمه نخست سال آینده متعهد شده است.
  اعضای اوپک پذیرفته اند به مدت شش ماه از اول سال ۲۰۱۷ روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه از سطح تولید را بکاهند و به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه برسانند که منوط به همکاری کشورهای غیراوپکی و کاستن روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت از تولیدشان است.
  براساس آمارهای موجود، روسیه ماه اکتبر با افزایش فعالیت و تولید روزانه ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت، در جایگاه بزرگ ترین تولید کننده جهان و بالاتر از عربستان و آمریکا قرار گرفت.
  اروپام*۳۹۱ انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار