رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۵ | کد خبر : 62315
 • استان بوشهر روزانه به ۴۰۰ هزار متر مکعب آب نیاز دارد

  استان بوشهر روزانه به 400 هزار متر مکعب آب نیاز دارد

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در مراسم افتتاح آب شرین‌کن بوشهر با قدردانی از اجرای این طرح  با تلاش جهادی مجریان آن اظهار داشت: طرح آب شیرین‌کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر با کار جهادی در براساس برنامه زمان‌بندی به بهره‌برداری رسید که جای قدردانی دارد.

  نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه آب یک کالای استراتژیک و دارای برند بنیادین است تصریح کرد: آب در حوزه حیات و پیشرفت و توسعه نقش مهم و اساسی دارد چراکه توسعه و حیات انسان بدون آب امکان پذیر نیست.

  امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به مدیریت جامع تولید، مصرف و توزیع آب افزود: اگر آب در یک کشور دچار بحران شود قطعا آن کشور به چالش و مشکلات عدیده‌ای در عرصه رقابت‌های بین‌المللی مواجه می‌شود.

  صفایی بوشهری با بیان اینکه آب در هندسه جغرافیای استان بوشهر دچار بحران تاریخی است تصریح کرد: به سبب کاهش نزولات آسمانی و شوری سفره‌های زیر زمینی، استان بوشهر با بحران کم‌‌آبی مواجه است.

  نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه بحران آب در استان بوشهر دارای قدمتی تاریخی است تاکید کرد: با اندیشه‌ورزی و تدوین سند چشم انداز  و نقشه راه باید زمینه خارج شدن استان بوشهر از بحران آب فراهم شود.

  امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر در آینده روزانه به ۴۰۰ هزار متر مکعب آب نیاز دارد گفت: با توجه روند اجرایی طرح‌های توسعه‌ای استان بوشهر این استان در آینده روزانه به ۴۰۰ هزار متر مکعب نیاز دارد که این مهم باید در قالب طرح‌ آب شیرین‌کن طراحی و تامین شود.

  صفایی بوشهری با اشاره به اجرای ۲ راکتور هسته‌ای جدید در بوشهر خاطر نشان کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده بخشی از نیاز آب استان بوشهر از راکتورهای هسته‌ای و بخشی با اجرای سدها و طرح‌های آبخیزداری تامین می‌شود.

  نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به مرمت و بازسازی شبکه آبرسانی استان بوشهر گفت: بیش از یک چهارم آب استان بوشهر به سبب فرسودگی شبکه آبرسانی هدر می‌‌رود که نوسازی این شبکه‌ها باید در دستور کار قرار بگیرد.

  امام جمعه بوشهر با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های آبرسانی خاطر نشان کرد: مردم استان بوشهر تابستان گذشته با سختی پشت سر گذاشتند که لازم است با تکمیل طرح‌های آبرسانی مشکل تامین آب آشامیدنی استان بوشهر برطرف شود.

  صفایی بوشهری با اشاره به اجرای سدهای باغان و دالکی در استان بوشهر تاکید کرد: روند تسریع اجرای این سدها هرچه  بیشتر تسریع شود تا استان بوشهر که آلبوم توسعه ایران اسلامی در خلیج فارس است این بحران نداشته باشد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار