رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۰ | کد خبر : 62342
 • ابلاغ ضوابط برچسب گذاری محصولات آرایشی و بهداشتی

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری مهر، سیزدهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد خوراکی، آرایشی بهداشتی معاونت های غذا و دارو سراسر کشور به مدت دو روز در چابهار برگزار و در پایان قطعنامه ای صادر شد.

  قطعنامه پایانی سیزدهمین گردهمایی مدیران غذا و دارو

  با توجه به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در راستای اجرای سیاست های چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران و با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری موارد به شرح ذیل اعلام می گردد:

  – جهت بررسی فرآیند اجرا، پایش و پالایش برچسب نویسی محصولات غذایی، آشنایی، مطالعه برچسب های سطح عرضه به دبیرخانه قطب یک و با همکاری معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسرکشور انجام پذیرد.

  – ضوابط برچسب گذاری محصولات آرایشی و بهداشتی و چک لیست جامع ارزیابی و رتبه بندی واحدهای تولیدی غذایی، آرایشی و بهداشتی توسط سازمان غذا و دارو به دستگاه ها ابلاغ گردد.

  – در جهت ایجاد وحدت رویه صدور حکم توسط قوه قضائیه در پرونده های تخلف محصولات سلامت محور معاونت های غذا و دارو سراسر کشور آراء قبلی صادر شده به معاونت غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارسال تا اطلاعات تجمیع و پیگیری بعدی برای اخذ هدف فوق الذکر صورت پذیرد.

  – برای یکسان سازی عملکرد در اجرا برنامه های مختلف ادارات نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی  شاخص های هیئت امنا، خود ارزیابی برنامه عملیاتی موضوع به میزبانی معاونت غذا و دارو شیراز و با حضور نمایندگان قطب های ۱۰ گانه بررسی و طی دو هفته به سازمان غذا و دارو ارسال شود.

  – آخرین مشخصه های برچسب گذاری مواد غذایی، آشامیدنی توسط سازمان غذا و دارو به معاونت های غذا و دارو ارسال شود.

  – برای اجرای برنامه اموزشی موثر(به منظور فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، ارتقاء آگاهی مصرف کننده) معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان ضمن پیگیری موضوع  با حضور نمایندگان قطب های ۱۰ گانه بسته آموزشی و برنامه مربوط به اجراء  آن را تهیه و به سازمان غذا و دارو ارسال نماید.

  – با عنایت به اجراء برنامه TTAC و در جهت انجام موثر، آموزش و تعریف سطح دسترسی کافی برای معاونت های غذا و دارو توسط سازمان غذا و دارو در اسرع وقت انجام پذیرد.

  – با توجه به سیاست های سازمان غذا و دارو، معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، تلاش وافر و نوع اجرای برنامه های نشانگر رنگی، کاهش نمک، شکر، چربی، مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور، برچسب اصالت، نشان ایمنی و سلامت بعمل آوردند.

  – جهت ایجاد انگیزه بین همکاران و با توجه به نقش حاکمیتی کارشناسان افزایش حقوق ۳۵ درصدی برای تمامی کارشناسان حوزه غذا، آرایشی و بهداشتی در نظر گرفته شود.

  – از همکاران محترم مناطق آزاد مخصوصا چابهار به لحاظ میزبانی سیزدهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی  سراسر کشور تقدیر و تشکر به عمل می اید.

  – ضمن تشکر از اجرای برنامه سامانه بازرسی ضرورت آموزش معاونت های غذا و دارو برای استفاده از سامانه فوق غیر قابل انکار است.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار