رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۵ | کد خبر : 62344
 • حفظ یادمان‌های دفاع مقدس سرمایه‌گذاری ملی است

  حفظ یادمان‌های دفاع مقدس سرمایه‌گذاری ملی است

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور با بیان اینکه افتخارات دوران دفاع مقدس متعلق به همه مردم ایران است، اظهار داشت: راهیان نور و دفاع مقدس را نباید وارد سیاست کرده و جناحی به آن نگاه شود؛ زیرا در دوران هشت سال دفاع مقدس از تمام اقشار، اصناف، گرایش و ادیان حضور داشتند.

  وی افزود: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ۱۵ الی ۲۰ درصد با نیروهای مسلح در ارتباط بوده و مابقی با عامه مردم در ارتباط است. از این رو دفاع مقدس می‌تواند عامل وحدت در کشور باشد. مانع حضور هیچ‌کس در راهیان نور نشده و نمی‌شویم تا تمام اقشار جامعه در این سفر معنوی حضور یابند.

  رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه استاندار خوزستان همچون یک فرمانده حافظ مناطق عملیاتی است و بنیاد نیز از وی در این زمینه حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا بر عهده تمام مردم، مسئولان اعم از رئیس‌جمهور، وزرا و سازمان‌های دولتی است. زمانی‌که ریاست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎‌های دفاع مقدس را بر عهده گرفتم، سازمان میراث فرهنگی هیچ نقشی در ثبت مناطق عملیاتی راهیان نور نداشت که پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار دادیم. 

  سردار دکتر کارگر با اشاره به حضور تمام دستگاه‌های نیروهای مسلح در حفظ یادمان‌های دفاع مقدس، بیان داشت: تمامی دستگاه‌های نیروی مسلح اعم از ارتش، ناجا، سپاه و بسیج در این عرصه باید به میان بیایند و بدانند که حفظ یادمان‌ها، سرمایه‌گذاری ملی است. در هیچ مراسمی همچون راهیان‌نور و اربعین حسینی چنین سیل جمعیتی مشاهده نمی‌شود. اگر برای این زائران برنامه‌ریزی داشته باشیم، یک فرصت برای استان و کشور خواهد بود.

  رئیس ستاد مرکزی راهیان نور از وزارت نفت دعوت به همکاری کرده و گفت: اگر امروز به راحتی نفت را استخراج کرده و صادر می‌کنیم به خاطر از خودگذشتی شهدا در هشت سال دوران دفاع مقدس بوده است. اگر یاد و خاطره این شهدا حفظ شود، امنیت نیز در استان خوزستان افزایش می‌یابد. یادمان طلاییه فاقد آب و برق بوده اما در کنار این یادمان شرکت نفت در حال فعالیت است؛ به همین جهت انتظار همکاری و سرمایه‌گذاری از وزارت نفت داریم. مناطق آزاد نیز از این امر مستثنی نیستند و سرمایه‌گذاری در راهیان‌نور به نفع مناطق آزاد نیز خواهد بود.

  وی از افتتاح مراکز فرهنگی ۱۰ استان در سال آینده خبر داد و افزود: پیگیری سه مرکز فرهنگی را در دستور کار داریم. مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر که نیاز به گسترش دارد، مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول نیز آماده افتتاح است و در آخر ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس اهواز است که زمینی برای ساخت اختصاص یافته است.

  رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: حضور حجم گسترده زائران در استان خوزستان می‌تواند یک فرصت اقتصادی برای استان محسوب شود. از این رو ابلاغیه‌ای مبنی بر تهیه امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی از درون استان خوزستان برای خدمات‌رسانی به مناطق عملیاتی و زائران صادر شد که استاندار استان نیز بر اجرای این ابلاغیه نظارت خواهد داشت.

  انتهای پیام/ 

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار